Samorząd uczniowski |
piątek, 29 stycznia 2010 00:18 |
Skład Samorządu Uczniowskiego, rok szkolny 2015/16 Przewodniczący: Marek Talaga
REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PRZY ZSP W REDZIE
REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PODSTAWA PRAWNA
§1. Samorząd Uczniowski ZSP w Redzie działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7.09.1991 oraz Statut Szkoły.
POSTANOWIENIA OGÓLNE §1. Niniejszy regulamin jest zgodny ze Statutem Szkoły. §2. Samorząd Uczniowski (SU) jest jedynym reprezentantem uczniów szkoły. §3. Samorząd Uczniowski wybierają wszyscy uczniowie. §4. Przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego są:
§5. W zebraniach SU uczestniczy Rada SU, Samorządy Klasowe, opiekun SU . Inne osoby internet marketing services mają prawo do uczestnictwa w zebraniach SU tylko na zaproszenie Rady SU, opiekuna SU . §6. Oficjalne zebrania SU mogą odbywać się każdego dnia w tygodniu, ale tylko na 20-to minutowej przerwie.
ROZDZIAŁ II ORGANY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Art. 1 Opiekun SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §1. Zadaniem opiekuna SU jest nadzorowanie jego prac, ścisła współpraca z innymi organami szkoły oraz relacjonowanie działalność SU na zebraniach innych organów szkoły. §2. Opiekun, za porozumieniem z Radą SU może powołać lub też odwołać członka SU. §3. W szczególnych przypadkach Opiekun SU może zażądać rozwiązania SU. W takim przypadku Opiekun powinien zgłosić i uargumentować swoje żądanie Radzie SU oraz Dyrektorowi Szkoły. Decyzję w tej sprawie podejmuje Dyrektor Szkoły. Art. 2 Członkowie SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §1. Rada Samorządu Uczniowskiego (przewodniczący oraz jego zastępcy):
§2. Samorządy Klasowe (przedstawiciele klas):
Art. 3 Sekcje wykonawcze §1. Zadaniem sekcji wykonawczych jest realizacja zadań powierzonych przez Radę SU. §2. Decyzje w kwestii powołania i działalności sekcji wykonawczych podejmuje Rada SU. §3. Członkowie sekcji wykonawczych biorą udział w zebraniach SU i wszystkie decyzje związane ze swoją działalnością muszą konsultować z Radą SU.
ROZDZIAŁ III CELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §1. Zapewnienie partnerstwa w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły. §2. Stworzenie możliwości rozwijania demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i przyjmowania współodpowiedzialności za jednostki i grupy. §3. Wdrażanie do zespołowego działania, stwarzanie warunków do aktywności społecznej, samokontroli i samodyscypliny uczniów. ROZDZIAŁ IV ZADANIA interest calculator loan SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §1. seo company Aktywne współuczestniczenie w realizacji programu wychowawczego szkoły, szczególnie w zakresie przestrzegania Statutu Szkoły. §2. plaza hotel new york Współpraca z pozostałymi organami szkoły w szczególności w zakresie przestrzegania praw uczniowskich. §3. Organizowanie inicjatyw na rzecz aktywnego życia szkoły, wypoczynku i rozrywki. §4. Promowanie zdrowego stylu życia, kultury słowa i bycia.
ROZDZIAŁ V KOMPETENCJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §1. Rada SU może samodzielnie rozwiązywać konflikty uczniów oraz wnioskować o ich ukaranie bądź nagrodzenie. §2. Samorząd może przedstawić Dyrektorowi Szkoły, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły lub placówki, w szczególności dotyczących realizacji praw uczniów, takich jak:
§3.SU ma prawo do wyrażania opinii dotyczących problemów młodzieży, udziału w formowaniu przepisów wewnątrzszkolnych regulujących życie społeczności uczniowskiej. §4.Rada SU może wyrażać opinię na temat pracy nauczyciela, biorąc pod uwagę:
§5.Dysponowanie unsecured loans with bad credit funduszami będącymi w posiadaniu Samorządu oraz wpływ na wykorzystanie wspólnie wypracowanych przez młodzież środków. Fundusze SU mogą pochodzić ze środków finansowych przekazywanych przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców, wszelkiego rodzaju organizacje i instytucje lub przez osoby prywatne oraz z realizacji własnych przedsięwzięć tj: sprzedaż wyrobów wykonanych przez uczniów, pozyskiwanie surowców wtórnych.
ROZDZIAŁ VI WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §1. Wybory do SU są tajne, powszechne i bezpośrednie. §2. Wybory do nowej Rady SU organizuje aktualna na dany moment Rada SU. §3. Do SU wybierani są gospodarze i inni reprezentanci każdej z klas I , II, III i IV. §4. Na pierwszym zebraniu nowego SU powinni zostać wyłonieni kandydaci na przewodniczącego i zastępcę SU. Od tego dnia kandydaci mają 10 dni na zapoznanie uczniów całej szkoły z własnym programem wyborczym. §5. Po upływie 10 dni od dnia ogłoszenia nazwisk kandydatów powinny odbyć się wybory. §6. Przewodniczącego oraz jego zastępców wybierają wszyscy uczniowie.
1.1. dane osobowe, 1.2. plan działania SU.
§7. Wyniki wyborów oraz skład nowej Rady SU powinny być podane do wiadomości uczniów §8. Opiekuna SU wybiera Rada SU. §9. Kadencja SU trwa 1 rok.
ROZDZIAŁ VII OBOWIĄZKI DYREKCJI SZKOŁY WOBEC SU §1. Udzielanie pomocy w całokształcie działalności SU, a w szczególności w przedsięwzięciach wymagających udziału pracowników szkoły. §2. search engine optimization Zapewnienie warunków organizacyjnych, lokalowych i materialnych niezbędnych do działalności SU. §3. Wysłuchanie i wykorzystywanie opinii uczniowskich.
ROZDZIAŁ VIII POSTANOWIENIA KOŃCOWE §1. Niniejszy Regulamin stanowi załącznik do Statutu ZSO nr 4. §2. Dodatkowe przepisy dotyczące SU znajdują się w Statucie Szkoły. §3. Jakakolwiek zmiana regulaminu SU może nastąpić wyłącznie na wniosek Przewodniczącego lub Opiekuna SU i tylko za zgodą Dyrektora Szkoły.
|