ZSP REDA

WOJEWÓDZKI KONKURS MULTIMEDIALNY „KREOWANIE KULTURY PRZEZ MEDIA” ZNAMY FINALISTÓW

Znamy finalistów konkursu wojewódzkiego "Kreowanie kultury przez media" - uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy stworzyli filmy przedstawiające różnego rodzaju motywy kulturowe w mediach. Wybranych 6 zespołów wraz z opiekunami zaprosimy w czerwcu na galę finałową, która odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Na twórców najlepszych spotów czekają nagrody. Konkurs odbywa się pod patronatem medialnym Telewizji Morskiej TTM.

Zadanie konkursowe było złożone - wymagało od uczestników analizy pod kątem zastosowania w przekazie medialnym motywów kulturowych. Uczniowie kręcili filmy o tematyce:

1. Wpływ mediów na kreowanie kultury.

2. Wykorzystanie sztuki współczesnej w przekazie reklamowym.

Przekaz w mediach operuje kodami, do których należą m.in. motywy kulturowe, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Wspólny język, zasób wiedzy oraz doświadczenia kształtują obszar kulturowy, w ramach którego możliwe jest skuteczne porozumiewanie się. Motywy kulturowe są nieskończoną bazą symboli, stanowiących pewnego rodzaju wartości dla społeczeństwa. Filmy konkursowe ukazywały motywy baśniowe, dzieła literackie, identyfikacje kulturowe, motywy i postacie filmowe i wiele innych.

Jako organizatorzy konkursu chcieliśmy zwrócić uwagę młodych ludzi na ważne aspekty popularyzacji wiedzy z zakresu nauki o mediach i kulturze w społeczeństwie oraz samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów reklamowych w mediach na podstawie posiadanych informacji.

W wyniku obrad Jury wybrano finalistów konkursu:

1. interest calculator loan Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, film: „Człowiek w opakowaniu”, opiekun: Ustowska Anna

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, film: „Cyberbezpieczeństwo”, opiekun: Rogiński Albert

3. unsecured loans with bad credit V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słupsku, film: „Życie, seo company jak w TV”, opiekun: Marek Małecki

4. Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni, film: „Między mediami, a kulturą”, professional seo services opiekun: Karolina Kadaj

5. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, film: „Sztuka york hotels nowoczesna jako forma przekazu reklamowego”, opiekun: Ustowska Anna

6. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, film „Media, a kultura”, local seo services opiekun: Urban Monika

O book hotels tym, kto zdobędzie główną nagrodę finaliści dowiedzą się podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród w czerwcu 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

Przy internet marketing services ocenie prac Jury oceniało: zgodność filmu z celem i tematem Konkursu, wartość merytoryczną filmu, jasną i logiczną strukturę filmu, pomysłowość, technikę, oryginalność, wrażenia artystyczne. Brano również pod uwagę potencjał i pomysłowość scenariusza filmu.

Doceniamy ogromne zaangażowanie wszystkich twórców filmów oraz pracę włożoną ich w przygotowanie. Finalistom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy Konkursu

 

logoaefslogo ea

Copyright © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×