ZSP REDA

Podsumowanie projektu edukacyjnego o charakterze interdyscyplinarnym „NASZA MARIA”
seo company wtorek, 23 maja 2017 19:47

 

„Pani Curie jest – z wszystkich ludzi

na internet marketing services świecie jedynym nie zepsutym                                                        

 przez sławę człowiekiem”

                                            Einstein

 Promieniowanie wysyłane przez pierwiastki promieniotwórcze i jego wpływ na zdrowie człowieka jest tematem takich lekcji jak fizyka, chemia, czy biologia. Promieniowanie kojarzy się na ogół ze szkodliwym wpływem na organizm ludzki. Stąd ogromny strach przed nim i niechęć do elektrowni jądrowych. Ma ono również wpływ pozytywny, np. zastosowanie promieniowania w medycynie do naświetleń komórek nowotworowych, sterylizacja urządzeń, tomografia komputerowa, promieniowanie żywności.

 By search engine optimization przybliżyć uczniom problem i zachęcić do zgłębienia go, zaproponowano uczniom realizację projektuedukacyjnego york hotels o charakterze interdyscyplinarnym „NASZA MARIA”.

 Założeniem projektu było: zapoznanie młodzieży z postacią polskiej uczonej, ukazanie roli substancji promieniotwórczych w różnych dziedzinach życia i nauki, zaplanowanie różnorodnych działań w celu wykazania się wiedzą i umiejętnościami zgodnie z własnymi możliwościami i zainteresowaniami.

 W ramach projektu młodzież wzięła udział w wycieczkach, wykonywali prace poświęcone sylwetce uczonych związanych z odkryciem promieniotwórczości naturalnej i sztucznej. Odbyły się także lekcje dotyczące zagrożeń życia na ziemi „W poszukiwaniu źródeł energii ...”, czy też konkursy obejmujące życiorys Marii Skłodowskiej-Curie i jej najważniejsze osiągnięcia naukowe oraz promieniowanie.

 Uczniowie wyszukiwali informacje dotyczące promieniowania, śledzili, co na ten temat podają media. W trakcie realizacji projektu uczniowie poznali źródła promieniowania, przekonali się, że promieniowanie jest wszędzie, zdobyli informacje na temat szkodliwości i wykorzystania promieniowania, poznali sposoby zapewnienia bezpiecznej pracy urządzeń dających energię jądrową.

 Podczas realizacji zadania podsumowującego projekt: Promieniowanie student loan calculator jądrowe, to wróg czy przyjaciel nauczyli się dobierania argumentów do przedstawiania swego stanowiska, ukazali różne sposoby prezentacji wiedzy, uświadomili sobiekorzyści z pracy zespołowej. Poznanie sposobów utrwalania radiacyjnego żywności zmusiło uczniów do zastanowienia się nad tym problemem. Wykorzystanie technologii informacyjnej ukazało nowe możliwości wykorzystania promieniowania jonizującego.

 Podczas podsumowania projektu uczniowieodpowiadali na pytanie: Jak możemy się bronić przed szkodliwym wpływem promieniowania ?Omówili sposoby ochrony przed promieniowaniem, określili co jest najważniejsze w obronie przed ,,wrogiem", dlaczego M. Curie-Skłodowska zachorowała na chorobę popromienną. Uczniowie doszli do wniosku, że tylko poznanie ,,wroga", tj. wiedza o właściwościach promieniowania pozwoli skutecznie chronić się przed szkodliwym wpływem, jak i wykorzystać je dla potrzeb człowieka. Uczniowie doszli do wniosku, że nie ma prawd absolutnych, że wiedza ciągle się rozwija, że czasopisma popularnonaukowe pozwalają im na zapoznanie się z osiągnięciami nauki.

 Projekt edukacyjny „Nasza Maria” spotkał się z zainteresowaniem młodzieży. Poprzez udział w projekcie młodzież refused credit wzbogaciła wiedzę na temat zjawiska promieniotwórczości, jego wykorzystania i ochrony przed zagrożeniami. Poszerzyła wiadomości o życiu, pracy i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie. Zapoznała się z sylwetkami uczonych związanych z odkryciem promieniotwórczości naturalnej i sztucznej. Projekt rozwinął umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, ich selekcji, wnioskowania. Poza tym wpłynął na doskonalenie takich cech jak: aktywność, pomysłowość, umiejętność współpracy i wiary we własne możliwości.

 Dziękujemy professional seo services całej społeczności szkolnej za zaangażowanie się w realizację zadań projektowych.

1 5

7 8

Zespół spain hotels przedmiotów matematyczno - przyrodniczych

 

 

 

logoaefslogo ea

Copyright © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×