ZSP REDA

Projekty
INFORMACJA O PROJEKCIE „Profesjonalni w swoich zawodach - praktyka zawodowa uczniów ZSP w Hiszpanii”.
sobota, 25 lutego 2017 15:57

logo projekt

w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”

realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Projekt skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich kształcących się w zawodach:

 

 • Technik organizacji reklamy
 • Technik architektury krajobrazu
 • Technik geodeta            

Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych uczniów, ich kreatywności i przedsiębiorczości co zwiększy ich szanse na lokalnym, regionalnym i europejskim rynku pracy.

Cele szczegółowe to:

 1. Zdobycie nowych i doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych.
 2. Poznanie europejskiego systemu pracy, norm i obyczajów.
 3. Poznanie bogactwa kulturowego, historycznego, mentalnego innych narodowości i kultur europejskich.
 4. Doskonalenie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem znajomości języka angielskiego oraz specyficznego słownictwa branżowego oraz podstaw języka hiszpańskiego i kompetencji społecznych.

Zaplanowane rezultaty projektu:

 • Wzrost kompetencji zawodowych i językowych uczniów,
 • Poznanie kultury i tradycji innego kraju europejskiego,
 • Zwiększenie kreatywności i mobilności zawodowej uczniów,
 • Wzrost pewności siebie, samodzielności i zdolności adaptacyjnych,
 • Zwiększenie motywacji do dalszego kształcenie i podnoszenia kwalifikacji

Praktyka odbywać się będzie na południu Hiszpanii w regionie Andaluzji w przepięknych miastach Sewilla i Ubeda. Na praktykę wyjedzie 39 uczniów naszej szkoły:

 • Technik organizacji reklamy - grupa: 16 uczniów. We współpracy ze szkołą EUSA w Sewilli będą projektować kampanię reklamową hiszpańskiej firmy.
 • Technik architektury krajobrazu - grupa: 16 uczniów. Praktyki odbywać się będą w hiszpańskich firmach zajmujących się projektowaniem ogrodów w Sewilli.
 • Technik geodeta - grupa: 7 uczniów, która wyjedzie do miejscowości Ubeda. Uczniowie mieszkać będą u rodzin hiszpańskich i odbywać praktykę w firmie geodezyjnej.

Praktyka oceniana będzie zgodnie z ECVET (Europejskim Systemem Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym) we współpracy ze szkołą EUSA.

 


 

„Profesjonalni w swoich zawodach - praktyka zawodowa uczniów ZSP w Redzie w Hiszpanii”

Projekt dofinasowany z funduszy UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

 
Finał Pomorskiej Ligi Debat
poniedziałek, 07 grudnia 2015 22:01

27 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w finałach Pomorskiej Ligi Debat. Turniej finałowy odbył się w murach Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Nauk Społecznych. Naszą placówkę reprezentowały dwie drużyny w następujących składach:

Drużyna 1: Sebastian Boćkowski, Aleksandra Srok, Adam Littwin i Kamil Masacz (uczniowie technikum).

Drużyna2: Agata Piątek, Mateusz Zaborowski, Andrzej Haase, Dawid Szreter (uczniowie klas mundurowych).

Nasze drużyny rywalizowały ze sobą w debatach ćwierćfinałowych. Po zaciekłej i emocjonującej walce zwyciężyli uczniowie klas mundurowych. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła chwalebne 4 miejsce.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ogromną wiedzę, umiejętność formułowania argumentów, kulturę dyskusji oraz ducha walki. Możemy być z nich dumni!!!!

Finał Pomorskiej Ligi Debat 16 Finał Pomorskiej Ligi Debat 3

 
Eliminacje szkolne Pomorskiej Ligi Debat
piątek, 13 listopada 2015 18:28

10 listopada w Fabryce Kultury w Redzie odbyły się eliminacje szkolne Pomorskiej Ligi Debat. Cztery drużyny walczyły o to aby dostać się do finału, który odbyć się ma  Uniwersytecie Gdańskim. Oto skład poszczególnych drużyn:


-MATEUSZ ZABOROWSKI, AGATA PIĄTEK, MARCIN KRAWAŃSKI, DOMONIKA POTRYKUS
-ALEKSANDRA SROK, SEBASTIAN BOĆKOWSKI, ADAM LITTWIN, KAMIL MASACZ
-MACIEJ MAGIERA, DAWID SZRETER, MAREK TALAGA, ANDRZEJ HAASE
-KAROLINA JEKA, DANIEL MIELCAREK , FILIP DETTLAFF, SEWERYN KOŚCIELNIAK


Zwycięska drużyna  (Ola, Sebastian, Adam i Kamil) weźmie udział w debacie finałowej, która odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.
Nagrody:
I miejsce: puchar, specjalny pakiet szkoleniowy, indywidualne konsultacje z zakresu autoprezentacji i budowania wizerunku
II i III miejsce: publikacje tematyczne
Z występów zostanie sporządzony reportaż wideo, który posłuży jako materiał edukacyjny i instruktażowy. Na turniej zostaną zaproszeni wykładowcy UG, studenci, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z innych klubów debat w Trójmieście.

Relacja fotograficzna w galerii.

Relacja na stronie TTM http://telewizjattm.pl/dzien/2015-11-12/35988-pomorska-liga-debat-ruszyla-z-redy.html?play=on

http://debatujemy.pl/galeria-2/
https://www.facebook.com/instytutbes/photos/a.307122646063942.66670.307035656072641/801844503258418/?type=3&theater

 

Eliminacje szkolne Pomorskiej Ligi Debat 1

Eliminacje szkolne Pomorskiej Ligi Debat 3

Autor: p. A. Siepetowska

 

 
Pomorska Liga Debat - szkolenie
sobota, 07 listopada 2015 20:21

4 listopada kolejny raz miało miejsce szkolenie uczniów w ramach Pomorskiej Ligi Debat. Tym razem zajęcia poprowadził pan Tomasz Solarski (wiceprezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej). Spotkanie dotyczyło autoprezentacji oraz zasad prowadzenia klubów debat.

10 listopada uczestnicy szkolenia wezmą udział w regionalnym turnieju debat, który odbędzie się w Fabryce Kultury w Redzie.

http://debatujemy.pl/galeria-2/

https://www.facebook.com/Pomorska-Liga-Debat-1721895271284174/

P1050596

P1050592

Autor: p. A. Siepetowska

 
Warsztaty dla młodzieży w ramach projektu Pomorskiej Ligi Debat
niedziela, 01 listopada 2015 11:58

W dniu 30 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dla młodzieży w ramach projektu Pomorskiej Ligi Debat. Szkolenie prowadził pan Andrzej Skiba z Instytutu Debaty Publicznej. Podczas zajęć młodzież doskonaliła się z autoprezentacji, mowy ciała, sztuki argumentacji a także z zasad Debaty Oksfordzkiej. Została również przeprowadzona mini debata, w której uczniowie i uczennice dyskutowali o zasadności obowiązkowych zajęć z religii w szkołach. Zajęcia w dużej mierze wymagały aktywności młodzieży wykonującej zadania grupowe. Następne warsztaty odbędą się 4 listopada. 10 listopada będą miały miejsce szkolne eliminacje, z których co najmniej jeden zespół będzie reprezentował naszą szkołę w wojewódzkim turnieju finałowym na Uniwersytecie Gdańskim.

Pomorska liga debat  2  Pomorska liga debat  6

Pomorska liga debat  7  Pomorska liga debat  8

 

Autor: p.A. Siepetowska

 


logoaefslogo ea

Copyright york hotels © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. professional seo services Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×