ZSP REDA

Konkursy
ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH: konkurs plastyczny Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i Domów Kultury
czwartek, 25 maja 2017 07:48

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów projektu znaczka pocztowego „Czas na zdrowie”. 3 najlepsze projekty zostaną wydane w formie znaczków pocztowych przez Pocztę Polską.

Zachęcamy internet marketing services do udziału w konkursie. Prace proszę składać do  p. S. Mazurka i p. A. Lewandowskiej

Znaczek seo tips pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i osiągnięciami.

 

Konkurs loan payment calculator „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka! Twój projekt oraz nazwisko znajdzie się na znaczkach wydanych w nakładzie 80 tys. egzemplarzy, będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów.

 

Celem professional seo services konkursu jest stworzenie projektów znaczka pocztowego, które przedstawiają szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Znaczki, oprócz wartości praktycznej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element prozdrowotnej edukacji, wpisujący się w misję Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej.

 

Każdy z nas chciałby żyć długo, być zdrowym i ładnym, ale nie każdy zwraca uwagę na źródła, z których to długie życie wypływa. Zdrowa żywność, ekologiczne rolnictwo czy aktywność fizyczna to pojęcia, o których każdy słyszał, ale niekoniecznie korzysta z ich dobrodziejstwa na co dzień. Mimo że pisze się o nich w prasie, mówi w radiu i telewizji, jest ich pełno w internecie, to ciągle jednak za mało. I tu z pomocą przychodzi znaczek pocztowy. Mały, ale tak samo niezbędny do tego, aby list dotarł do adresata, jak niezbędne do długiego życia są zdrowe produkty i ruch. Znaczek to dzieło sztuki w miniaturze, a jednocześnie nośnik informacji. Niezwykle ważny, bo niezwykle powszechny.

 

Wierzymy, york hotels że wśród młodych ludzi konkurs wypromuje kolekcjonowanie znaczków, a budowana wokół projektu wartość dodana – wiedza o zdrowym stylu życia, a zwłaszcza o żywieniu i aktywności fizycznej – zainspiruje młodzież do głębszego zainteresowania się tą tematyką, a w dłuższej perspektywie wpłynie na prozdrowotne postawy i wybory młodych ludzi.

Regulamin konkursu

http://www.oczamimlodych.pl./o-konkursie

 
WOJEWÓDZKI KONKURS MULTIMEDIALNY „KREOWANIE KULTURY PRZEZ MEDIA” ZNAMY FINALISTÓW

Znamy finalistów konkursu wojewódzkiego "Kreowanie kultury przez media" - uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy stworzyli filmy przedstawiające różnego rodzaju motywy kulturowe w mediach. Wybranych 6 zespołów wraz z opiekunami zaprosimy w czerwcu na galę finałową, która odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Na twórców najlepszych spotów czekają nagrody. Konkurs odbywa się pod patronatem medialnym Telewizji Morskiej TTM.

Zadanie konkursowe było złożone - wymagało od uczestników analizy pod kątem zastosowania w przekazie medialnym motywów kulturowych. Uczniowie kręcili filmy o tematyce:

1. Wpływ mediów na kreowanie kultury.

2. Wykorzystanie sztuki współczesnej w przekazie reklamowym.

Przekaz w mediach operuje kodami, do których należą m.in. motywy kulturowe, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Wspólny język, zasób wiedzy oraz doświadczenia kształtują obszar kulturowy, w ramach którego możliwe jest skuteczne porozumiewanie się. Motywy kulturowe są nieskończoną bazą symboli, stanowiących pewnego rodzaju wartości dla społeczeństwa. Filmy konkursowe ukazywały motywy baśniowe, dzieła literackie, identyfikacje kulturowe, motywy i postacie filmowe i wiele innych.

Jako organizatorzy konkursu chcieliśmy zwrócić uwagę młodych ludzi na ważne aspekty popularyzacji wiedzy z zakresu nauki o mediach i kulturze w społeczeństwie oraz samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów reklamowych w mediach na podstawie posiadanych informacji.

W wyniku obrad Jury wybrano finalistów konkursu:

1. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, film: „Człowiek w opakowaniu”, opiekun: Ustowska Anna

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, film: „Cyberbezpieczeństwo”, opiekun: Rogiński Albert

3. V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słupsku, film: „Życie, jak w TV”, opiekun: Marek Małecki

4. Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni, film: „Między mediami, a kulturą”, opiekun: Karolina Kadaj

5. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, film: „Sztuka nowoczesna jako forma przekazu reklamowego”, opiekun: Ustowska Anna

6. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, film „Media, a kultura”, opiekun: Urban Monika

O tym, kto zdobędzie główną nagrodę finaliści dowiedzą się podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród w czerwcu 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

Przy ocenie prac Jury oceniało: zgodność filmu z celem i tematem Konkursu, wartość merytoryczną filmu, jasną i logiczną strukturę filmu, pomysłowość, technikę, oryginalność, wrażenia artystyczne. Brano również pod uwagę potencjał i pomysłowość scenariusza filmu.

Doceniamy ogromne zaangażowanie wszystkich twórców filmów oraz pracę włożoną ich w przygotowanie. Finalistom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy Konkursu

 
Podsumowanie projektu edukacyjnego o charakterze interdyscyplinarnym „NASZA MARIA”
wtorek, 23 maja 2017 19:47

 

„Pani Curie jest – z wszystkich ludzi

na świecie jedynym nie zepsutym                                                        

 przez sławę człowiekiem”

                                            Einstein

 Promieniowanie wysyłane przez pierwiastki promieniotwórcze i jego wpływ na zdrowie człowieka jest tematem takich lekcji jak fizyka, chemia, czy biologia. Promieniowanie kojarzy się na ogół ze szkodliwym wpływem na organizm ludzki. Stąd ogromny strach przed nim i niechęć do elektrowni jądrowych. Ma ono również wpływ pozytywny, np. zastosowanie promieniowania w medycynie do naświetleń komórek nowotworowych, sterylizacja urządzeń, tomografia komputerowa, promieniowanie żywności.

 By przybliżyć uczniom problem i zachęcić do zgłębienia go, zaproponowano uczniom realizację projektuedukacyjnego o charakterze interdyscyplinarnym „NASZA MARIA”.

 Założeniem projektu było: zapoznanie młodzieży z postacią polskiej uczonej, ukazanie roli substancji promieniotwórczych w różnych dziedzinach życia i nauki, zaplanowanie różnorodnych działań w celu wykazania się wiedzą i umiejętnościami zgodnie z własnymi możliwościami i zainteresowaniami.

 W ramach projektu młodzież wzięła udział w wycieczkach, wykonywali prace poświęcone sylwetce uczonych związanych z odkryciem promieniotwórczości naturalnej i sztucznej. Odbyły się także lekcje dotyczące zagrożeń życia na ziemi „W poszukiwaniu źródeł energii ...”, czy też konkursy obejmujące życiorys Marii Skłodowskiej-Curie i jej najważniejsze osiągnięcia naukowe oraz promieniowanie.

 Uczniowie wyszukiwali informacje dotyczące promieniowania, śledzili, co na ten temat podają media. W trakcie realizacji projektu uczniowie poznali źródła promieniowania, przekonali się, że promieniowanie jest wszędzie, zdobyli informacje na temat szkodliwości i wykorzystania promieniowania, poznali sposoby zapewnienia bezpiecznej pracy urządzeń dających energię jądrową.

 Podczas realizacji zadania podsumowującego projekt: Promieniowanie jądrowe, to wróg czy przyjaciel nauczyli się dobierania argumentów do przedstawiania swego stanowiska, ukazali różne sposoby prezentacji wiedzy, uświadomili sobiekorzyści z pracy zespołowej. Poznanie sposobów utrwalania radiacyjnego żywności zmusiło uczniów do zastanowienia się nad tym problemem. Wykorzystanie technologii informacyjnej ukazało nowe możliwości wykorzystania promieniowania jonizującego.

 Podczas podsumowania projektu uczniowieodpowiadali na pytanie: Jak możemy się bronić przed szkodliwym wpływem promieniowania ?Omówili sposoby ochrony przed promieniowaniem, określili co jest najważniejsze w obronie przed ,,wrogiem", dlaczego M. Curie-Skłodowska zachorowała na chorobę popromienną. Uczniowie doszli do wniosku, że tylko poznanie ,,wroga", tj. wiedza o właściwościach promieniowania pozwoli skutecznie chronić się przed szkodliwym wpływem, jak i wykorzystać je dla potrzeb człowieka. Uczniowie doszli do wniosku, że nie ma prawd absolutnych, że wiedza ciągle się rozwija, że czasopisma popularnonaukowe pozwalają im na zapoznanie się z osiągnięciami nauki.

 Projekt edukacyjny „Nasza Maria” spotkał się z zainteresowaniem młodzieży. Poprzez udział w projekcie młodzież wzbogaciła wiedzę na temat zjawiska promieniotwórczości, jego wykorzystania i ochrony przed zagrożeniami. Poszerzyła wiadomości o życiu, pracy i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie. Zapoznała się z sylwetkami uczonych związanych z odkryciem promieniotwórczości naturalnej i sztucznej. Projekt rozwinął umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, ich selekcji, wnioskowania. Poza tym wpłynął na doskonalenie takich cech jak: aktywność, pomysłowość, umiejętność współpracy i wiary we własne możliwości.

 Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie się w realizację zadań projektowych.

1 5

7 8

Zespół przedmiotów matematyczno - przyrodniczych

 

 

 
WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO – IX edycja TEMAT: „Ukryte piękno w wodzie” rok szkolny 2016/2017
czwartek, 11 maja 2017 22:11

Uwaga!! z ostatniej chwili: informacja z Komunalnego Związku Gmin Reda i Chylonka

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO – IX edycja TEMAT: „Ukryte piękno w wodzie” rok szkolny 2016/2017

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ul. Łąkowa 36/38 84-240 Reda Maciej Grabowski III AT( technik organizacji reklamy) III miejsce

 grabowski konkurs

 

Brawo Maciej !! Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w czerwcu.

 
WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO – IX edycja TEMAT: „Ukryte piękno w wodzie” rok szkolny 2016/2017
czwartek, 11 maja 2017 22:11

Uwaga!! z ostatniej chwili: informacja z Komunalnego Związku Gmin Reda i Chylonka

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO – IX edycja TEMAT: „Ukryte piękno w wodzie” rok szkolny 2016/2017

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ul. Łąkowa 36/38 84-240 Reda Maciej Grabowski III AT( technik organizacji reklamy) III miejsce

 grabowski konkurs

 

Brawo Maciej !! Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w czerwcu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

spain hotels Strona 1 z 26

logoaefslogo ea

Copyright refused credit © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. search engine optimization Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×