ZSP REDA

Konkursy
Konkurs na Halloween horror movie rozstrzygnięty!
sobota, 31 października 2015 10:29

Halloween-Hero-1-A Celem konkursu było nakręcenie krótkiego filmu w konwencji horroru np. przy pomocy telefonu komórkowego. Długość filmu to 5-10min, dialogi muszą być w języku angielskim.
Jest nam miło poinformować, że pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy film w konwencji horroru zajęła klasa IIIBT - na młodych twórców czeka nagroda w stylu "trick or treat". Wyróżnienie otrzymała klasa IAL za najlepszy trailer.
Zwycięzcom gratulujemy!
Filmy możecie obejrzeć tu.

https://www.facebook.com/ZSP-Reda-281485312012048/?ref=tn_tnmn

 

Autor: p.A.Gatz

 
WRITE ON – ogólnopolski konkurs pisania w języku angielskim

pobraneCambridge English, część Uniwersytetu Cambridge, zaprasza gimnazjalistów i licealistów do wzięcia udziału w konkursie WRITE ON. W ramach konkursu, 19 listopada 2015 kilkaset szkół weźmie udział w Ogólnopolskim Dniu Pisania Po Angielsku.

Celem konkursu jest podniesienie umiejętności nastolatków w zakresie pisania po angielsku oraz zwiększenie kompetencji nauczycieli w wystandaryzowanym ocenianiu prac pisemnych. Konkurs adresowany jest do uczniów o średniozaawansowanym poziomie znajomości języka - poziom B2 w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

Udział w konkursie jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma upominek, a zwycięzcy oraz ich nauczyciele - wysokiej klasy urządzenia mobilne oraz karty podarunkowe.

Wszystkie osoby chętne do udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do swojego nauczyciela języka angielskiego do 19.10.2016

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na
 http://www.write-on.pl/co-nieco-o-write-on/

 Autor: Zespół Języków Obcych

 
Łowimy Talenty 2015/16 "English High Flier"

8

Rozpoczęła się rejestracja uczestników do ogólnopolskiego programu
edukacyjnego Łowimy Talenty 2015/16 "English High Flier" W trakcie
programu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję
sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. Program jest formą
wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i
młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz
pomaga kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem
ponownie objęła Politechnika Wrocławska.
Zgłoszenia będą przyjmowane u nauczycieli języka angielskiego do
10.11.2015\. Konkurs odbędzie się 02.12.2015\. Zapraszamy!

 

 

Autor: p. A. Pozańska

 
KNOW AMERICA 2016
logoRuszył pierwszy etap konkursu KNOW AMERICA 2016. Do wygrania atrakcyjne nagrody: wyjazd do USA, indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, staż w American Chamber of Commerce w Warszawie. Pytania do pierwszego etapu już na stronie konkursu. Rejestracja trwa do 6 listopada!

Zapraszamy na www.knowamerica.pl

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu (www.knowamerica.pl), "internetowo" odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport. 60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. 15 autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim. Tematy – zagadnienia do rozmowy zostaną opublikowane w połowie stycznia.

30 (maksymalnie) autorów najlepiej ocenionych esejów zostanie zaproszonych na koszt Fundacji do Warszawy na trzydniowe spotkanie laureatów. W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

Szczegóły u nauczycieli języka angielskiego.

Autor: Zespół Języków Obcych

 
SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY

SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 1 października 2015 r. do 31 marca 2016 r.  Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Szkoła wolna od dopalaczy” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.Regulamin konkursu:
 

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Szkoła wolna od dopalaczy” jest uzyskanie co najmniej 80 % punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.


Zadania konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”:

 1. „Używkom mówię nie” – zainscenizowanie kilku sytuacji, w której potrafimy wykazać się postawą asertywną i odmówić, gdy ktoś zachęca do używek. Dyskusja na temat szkód zdrowotnych i społecznych związanych z używaniem dopalaczy. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, filmów, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 2. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat „Dopalacze – jak się przed tym bronić”. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych /pisemnych, filmów, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 3. „Nie daj się wypalić” – przeprowadzenie międzyszkolnej kampanii informacyjnej w wybranej formie (np. ulotek, radiowęzła, akcji informacyjnej na stronie internetowej szkoły). Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych /pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 4. Przygotowanie plakatu pod hasłem „Stop dopalaczom!”. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 5. Zorganizowanie dla uczniów, rodziców oraz dyrektorów, nauczycieli i pedagogów spotkania z lekarzem nt. niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą korzystanie z dopalaczy oraz z Policjantem nt. odpowiedzialności wynikającej z rozprowadzania dopalaczy. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych /pisemnych, filmów, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 6. Zorganizowanie dla uczniów, zajęć praktycznych z ratownikiem medycznym dot. pierwszej pomocy przedmedycznej. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 7. Zorganizowanie akcji „Pakt przeciwko dopalaczom”. Przeprowadzenie wśród uczniów akcji zbierania podpisów pod listą osób, które dopalaczom mówią nie. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 8. Zorganizowanie spotkania z osobą, która była uzależniona od narkotyków, aby opowiedziała o swoich negatywnych doświadczeniach z tym związanych. W przypadku placówek, w której otoczeniu brak takiej osoby można włączyć uczniom film na ww. temat. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych przesłanych do jury konkursu.
 9. Przeprowadzenie na lekcjach wychowawczych inscenizacji, które będą podsumowaniem zdobytej wiedzy na temat działania dopalaczy. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, filmów przesłanych do jury konkursu.
 10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Dopalacze – nowe wyzwania dla pracowników szkół oraz placówek oświatowych”, który w okresie od 01.10.2015 r. do 31.12.2015 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.


 

 • Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne, komitety rodzicielskie i samorządy uczniowskie.
 • Jury zachęca szkoły do dokumentowania wykonanych w ramach konkursu prac w materiałach fotograficznych, opracowaniach uczniowskich tekstowych, w tym zarejestrowanych elektronicznie, nagraniach filmowych na DVD lub CD etc.
 • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 31 marca 2016 r.
 • Adres jury konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”: Al. Jerozolimskie 151, lokal 2222, 02-326 Warszawa, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • Zgłoszenia szkół do konkursu należy przesyłać wraz ze zgłoszeniem udziału w kursie w terminie do 30 września 2015 r. na formularzu, który zamieszczony jest na stronie www.dopalaczewszkole.pl
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 następna > ostatnia >>

Strona local seo services 23 z 27

logoaefslogo ea

Copyright book hotels © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. search engine optimization companies Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×