ZSP REDA

Aktualności
Wykład nt.:"Czy naprawdę powinniśmy obawiać się zaburzeń neurorozwojowych?"
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:40

W czwartek 20 kwietnia zaprezentowany został w ramach lekcji biologii drugi wykład pracownika naukowego mgr Kacpra Ptaszka z UG Wydziału Biologii na temat "Czy naprawdę powinniśmy obawiać się
zaburzeń neurorozwojowych?"
Wykład obejrzały klasy IIA LO,IIAT, IIIB LO,IA T. Temat nawiązywał do chorób neurologicznych zarówno o podłożu genetycznym jak i fizjologicznym z naciskiem na autyzm, zespół Downa,Chorobę Parkinsona, chorobę Huntingtona i inne. Podłoże chorób nadal jest w centrum zainteresowania  naukowców i lekarzy. Bardzo nas zainteresowało medyczne podłoże zagadnienia. 

1 2

3 4

Beata Bogalecka

 
Zaproś naukowca do szkoły
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:35

W naszej szkole w ostatnich dniach panuje atmosfera nauki na lekcjach biologii. W czwartek 20 kwietnia odwiedzili nas naukowcy z UG-Wydział Biologii .Jeden z z wykładów nt,,Storczyki i grzyby-zależność" zaprezentowała  dr Julita Manisiewicz.
Poznaliśmy biologię storczyków i grzybów,a takze ich ciekawe oddziaływania w środowisku. Okazuje się ,że ta zależność jest bardzo ścisła i obie strony czerpią z tego wymierne korzyści.Powiązanie wręcz siecią zależności na różnym etapie wzrostu i oczywiście dotycząca większość znanych nam storczyków. NIESAMOWITE!!!

Wykładu wysłuchały klasy IIA LO, IA Tech,IIIA LO

2 3

6 7

Beata Bogalecka

 
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:22

Z okazji największego święta czytelników Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole zorganizowaliśmy zabawę „Na tropie zaginionej książki”. Zadaniem uczniów było odnalezienie jak największej ilości okładek rozmieszczonych w zakamarkach szkoły. Młodzież chętnie włączyła się do zabawy i szukała ukrytych okładek. Najlepszymi poszukiwaczami okazali się uczniowie z kasy I cLO.

Gratulujemydzien ksiazki

 

1 3 4

6 7 8

 

Autor: I. Hoppe-Darznik, E. Czajkowska

 
Pokaz I pomocy na terenie szkoły podstawowej nr 9 w Wejherowie
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:10

W dniu 25 kwietnia we wtorek nasza grupa członkowska SIM PCK wzięła udział w pokazie I pomocy na terenie  szkoły podstawowej nr 9 w Wejherowie.

Justyna, Sara, Angelika, Sandra oraz nasz SIM Roksana pracowały w dwóch grupach dzieci z zerówki czyli 6/7 latków. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały pokazywane podstawowe techniki ratowania życia, bezpieczną pozycję. Chętnie podejmowały dyskusję (nawet aż bardzo) o różnych zdarzeniach losowych, z jakimi w swoim życiu już się spotkały.

Podziękowały brawami i uśmiechami. Dziewczyny spisały się na medal , ponieważ dzieci były bardzo ruchliwe i wszystkie garnęły się do ćwiczeń. Brawo!!!

1 2

6 9

Opiekun szkolnego koła PCK B.Bogalecka

 
Noc Geografa organizowana przez Instytut Geografii przy Uniwersytecie Gdańskim
wtorek, 25 kwietnia 2017 12:40
W dniu 21.04.2017 uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego i IV Technikum uczestniczyli w Nocy Geografa organizowanej przez Instytut Geografii przy Uniwersytecie Gdańskim.

Noc Geografa to szybka, krótka powtórka najważniejszych zagadnień przed maturą.
W ramach zajęć odbyły się wykłady z geomorfologii i paleogeografii, atmosfery, hydrologii w tym limnologii oraz geografii społeczno-ekonomicznej. Podczas wykładu z hydrologii przeprowadzono kilka eksperymentów, w których uczniowie aktywnie uczestniczyli. Po każdym wykładzie rozwiązywali zadania maturalne, które sprawiają szczególną trudność podczas egzaminu. W przerwie między wykładami uczestnicy otrzymali gadżety (koszulki, nośniki pamięci). ​

1 3

7 8 9

Autor: M. Zalewska

 

 
Pomorska Liga Debat - kolejna edycja
wtorek, 25 kwietnia 2017 12:14

Już po raz drugi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum uczestniczyli w Pomorskiej Lidze Debat. Młodzież brała udział w panelu szkoleniowym, który odbył się 7 kwietnia w II LO w Sopocie oraz w turnieju kwalifikacyjnym, który miał miejsce 10 kwietnia w tymże liceum. Uczniowie dali z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło, by wejść do finału. Na pewno w przyszłym roku powalczą o najwyższe laury. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Brawo!!!!

1 4

7 8

Autor: p. M. Chudzik

 
WEJHERIADA 2017
środa, 19 kwietnia 2017 21:22

W sobotę 08 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie odbyła się VIII edycja Powiatowej Olimpiady Języka Angielskiego WEJHERIADA 2017. Naszą szkołę reprezentowała Izabela Nowak uczennica klasy 2AT oraz Szymon Barecki z klasy 1CT. 

Część pisemna konkursu obejmuje standardy egzaminacyjne na poziomie matury rozszerzonej. Część ustna bazuje na ustnej maturze z języka angielskiego zgodnie z nowymi standardami egzaminacyjnymi. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych uczniów w powiecie wejherowskim. Dla większości uczestników była to próba generalna na tuż przed egzaminem maturalnym.  

W olimpiadzie wzięło udział 67 uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych, 35 zakwalifikowało się do III etapu, natomiast 16 do finału – egzaminu ustnego. Poziom znajomości języka uczestników olimpiady był bardzo wysoki.

Miło na poinformować, że Izabela Nowak zakwalifikowała się do III i IV etapu konkursu (część pisemna i ustna) oraz znalazła się wśród laureatów, których komisja nagrodziła za najlepszy wynik w danej placówce szkolnej.

2 4

7 9

Autor: p. J. Piotrowicz

 

 

 
Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych 2017
piątek, 14 kwietnia 2017 21:47

W dniach 5-7.04 nasi reprezentanci klas mundurowych- Adrian Szczurko i Kacper Frąckowiak- brali udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych 2017, Który odbył się w Lgocie , gm. Trzebinia. Walkę toczyli z 57 innymi drużynami w 10 konkurencjach sprawnościowo-umysłowych, których nazwy brzmiały bardzo tajemniczo np. "O jeden most za daleko", "Tylko dla Orłów", "Wzgórze 1308". Wszyscy zawodnicy biorący udział w tym turnieju musieli zmierzyć się przede wszystkim ze sobą, z własnymi słabościami i lękami.

Adrian i Kacper poradzili sobie ze wszystkim świetnie, chociaż niektóre zadania wykonywali po raz pierwszy, wykazali się wielkim hartem ducha, mocą i wiarą we własne siły. Liczyły się punkty dla zespołu, więc pokazali również umiejętność pracy zespołowej, wzajemnej pomocy. Prawie wszystkie zadania wykonywali plasując się w pierwszej dziesiątce i ostatecznie zajęli 6 miejsce startując pierwszy raz w takich zawodach. Wielkie gratulacje!!! Wspaniali chłopacy i wspaniały wynik.

1 2

3 5

10 12

Autor: p. D. Sokołowska

 
Testowy marsz kondycyjny klas mundurowych
środa, 12 kwietnia 2017 16:55

W dniu 12.04.2017 r. odbył się testowy marsz kondycyjny całością klas mundurowych szkoły, nie licząc maturzystów.

W marszu wzięli udział najwytrwalsi uczniowie wszystkich pierwszych i drugich klas mundurowych ZSP w Redzie, co wspólnie z nauczycielami dało grupę 100 - osobową. Kierownictwo nad imprezą sprawowała osobiście maszerująca dyr. Agnieszka Siepetowska, koordynacją i realizacją zajął się kmdr ppor. dr Piotr Górski.

Dystans marszu wyniósł równo 25 km i objął swym zasięgiem spory kawałek regionu przebiegając przez miejscowości - osiedla: Reda, Moście Błota, Meksyk, Betlejem, Mrzezino, Połchowo, Reda Rekowo, Reda Ciechocino, Reda. Krótkie postoje wyznaczono na 7,5 oraz, 11,5 km marszu, a główny postój integracyjny z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek odbył się w ciekawej scenerii kopalni piasku położonej na granicy skałek połchowskich i Redy Rekowo na 18-stym kilometrze trasy.

Marsz rozpoczął się o godz. 8.00 na szkolnym boisku trawiastym. Zbiórka miała formę wojskową plutonami w kolumnach czwórkowych i zakończyła się defiladowym przemarszem przed trybuną honorową, którą stanowiły obie panie wicedyrektor, pan komandor oraz nauczyciele. Tak rozpoczęliśmy wymarsz w nieznane. Pierwsze kilkanaście kilometrów wypełniały dzikie pustkowia delty rzeki Reda sprzyjające treningom kroku defiladowego oraz śpiewu grupowego. Marsz okazał się kolejną okazją do realizacji praktyk dowódczo - funkcyjnych.

Każdym plutonem (klasą) dowodził dowódca praktykant wspólnie z kolegą - pomocnikiem dowódcy - praktykantem, obaj wspomagani kierunkowym i zamykającym wyposażonymi w kamizelki odblaskowe i chorągiewki sygnałowe. Stałe zabezpieczenie marszu stanowiły pojazdy nauczycieli oraz ambulans zorganizowany przez koło PCK.

Na najruchliwszym odcinku szosowym Mrzezino - Połchowo nad kolumną marszową sprawował asystę radiowóz skierowany z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Dopiero na 20-stym kilometrze odłączyły się zaledwie dwie niedomagające osoby, które zostały zabezpieczone przez ambulans. Zakończyły one marsz z oceną bdb, a pozostali uczestnicy, którzy ukończyli marsz i stanęli na podsumowującej zbiórce na boisku szkolnym o nawierzchni syntetycznej otrzymali oceny celujące.

Sara Dowgiałło, która przyczyniła się do organizacji zabezpieczenia medycznego została osobno wyróżniona. Wszystkich naszych najtwardszych uczniów, którzy ukończyli marsz pożegnały obie panie wicedyrektor, organizator pan komandor dr Piotr Górski oraz nauczyciele. Informuje się, że nasza szkoła w ramach rozwoju edukacji mundurowej, z nowym rokiem szkolnym planuje wprowadzenie dla klas mundurowych cyklicznych kondycyjnych marszy kwartalnych zimowych (>20 km) oraz letnich (25-30 km).  

1 5

8 10

Autor: kmdr ppor. dr Piotr Górski

 
11 kwietnia gościliśmy Straż Graniczną z Władysławowa

11 kwietnia 2017r.  gościliśmy Straż Graniczną z Władysławowa. Przyjechali spotkać się z młodzieżą klas IaL, IbT, IbL, IIaL i IIIaL  i opowiedzieć im o swojej pracy. Przez trzy godziny prowadzili pogadanki profilaktyczne na temat narkotyków i dopalaczy. Na koniec strażnicy pokazali  pracę psa, który wyszkolony jest do wykrywania narkotyków.

4 12
Monika Burda
Grażyna Woźniakowska

 
Klasa e-sportowa na warsztatach z sitodruku.
wtorek, 11 kwietnia 2017 21:42

Dnia 04.04 kolejna grupa klasy ICT uczestniczyła w warsztatach sitodruku w Fabryce Kultury. Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy.

1

 

 
Klasa policyjna na zajęciach z kryminalistyki
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 14:36

Uczniowie klasy policyjnej kolejny raz mieli możliwość zetknięcia się z arkanami pracy policjanta. Tym razem WSAiB przygotowała Dzień Kryminalistyki, na który nasza młodzież otrzymała specjalne zaproszenie. Uczestnicy zapoznali się z podstawami kryminalistyki, najciekawsze były jednak praktyczne zajęcia: wizyta w uczelnianym laboratorium kryminalistycznym, prezentacja innowacyjnego skanera 3d, zwiedzenie ambulansu kryminalistycznego ŻW a także badanie inscenizacji miejsca zdarzenia pod okiem technika kryminalistyki.

https://www.facebook.com/WSAiB/photos

17492709 1269481199768218 5089120008556666870 o 17620131 1269481203101551 4704035815100018269 o

17621670 1269482099768128 1544424485227614667 o 17632318 1269481766434828 2753145230730079922 o

17635494 1269481196434885 908527478327154103 o 17636952 1269481346434870 7549135534421933223 o-1

Autor: seo services p. A. Siepetowska

 
Warsztaty filozoficzne na Uniwersytecie Gdańskim
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 14:29

      7 marca uczniowie klasy IIIaT wzięli udział w warsztatach filozoficznych, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez studentów i nauczycieli akademickich z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie rozpoczęło się debatą studencką, przygotowaną w ramach ćwiczeń „Sztuka dyskusji filozoficznej”. Prawdziwa dyskusja miała miejsce dopiero po debacie, ponieważ młodzież dyskutujących zasypała pytaniami. Temat tak bardzo ich zainteresował, że planowane warsztaty odbyły się z niewielkim opóźnieniem. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztacie prowadzonym przez mgr Krystynę Bembennek - Nauka i oświecenie - sokratejski model filozofii. Po zajęciach młodzież wraz z opiekunem – panią Ewą Czajkowską wróciła do Redy.

1 2

3 4

Autor: p. I. Hoppe-Darznik

 

 

 
Podsumowanie projektu ,, Szanuj żywność -chroń środowisko naturalne"
sobota, 08 kwietnia 2017 21:13

W poniedziałek 3 kwietnia podsumowaliśmy trwający od września projekt ,, Szanuj żywność -chroń środowisko naturalne".W projekcie wzięły udział wszystkie klasy I Liceum i Technikum.

Każda z klas miała do wykonania 4 zadania dotyczące marnowania żywności w  naszych gospodarstwach domowych, restauracjach i sklepach spożywczych.

Efektem finalnym były opracowane w postaci prezentacji multimedialnych wyniki analiz oraz wnioski.

Klasy prezentowały efekty swojej pracy omawiając wykonane zadania.

Werdykt seo tips komisji oceniających pracę uczniów poszczególnych klas i sposób prezentowania efektów pracy grup:

I miejsce   klasa I B LO

II miejsce  Klasa I A LO

III miejsce Klasa I B T

oraz student loan calculator nagroda publiczności dla klasy  IC T.

Gratulacje dla zwyciężców!!!

Podziękowania dla wszystkich klas ,wychowawców ,członków york hotels komisji  wspierających koordynatora projektu p.Beatę Bogalecką  w ramach projektu ,,Lidera Lokalnej Ekologii" o który to tytuł ubiegamy się kontynuując działania ubiegłoroczne.

Relacja fotograficzna w galerii.

3 7

23 24

Beata Bogalecka

 
Finał konkursu anglojęzycznego organizowanego pod hasłem „Find Your Future in Gdynia”
czwartek, 06 kwietnia 2017 16:26

wsaib logo30 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego odbył się finał 1konkursu anglojęzycznego organizowanego pod hasłem „Find Your Future in Gdynia”. Zadaniem uczestników było odpowiedzieć poprawnie na jak najwięcej pytań dotyczących wiedzy o Gdyni. Wszystkie były w języku angielskim, co stanowiło dodatkowe utrudnienie. Ponadto, uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać wykładów przygotowanych przez studentów z Włoch i Ukrainy. Dodatkową atrakcją były warsztaty dotyczące marketingu, w których zadaniem uczniów było stworzenie plakatu reklamującego ich firmę.

Miło nam poinformować iż w klasyfikacji indywidualnej uczeń ZSP Reda Kacper Herrmann (klasa ICT) zajął II miejsce. Natomiast w klasyfikacji międzyszkolnejzajęliśmy miejsce III. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki:

2

ZESTAWIENIE ŚREDNIEJ PUNKTACJI WSZYSTKICH SZKÓŁ

 

LP

SZKOŁA

PUNKTACJA

 

1

III LO SOPOT

13

   

2

LO CHOJNICE

11

   

2

V LO GDYNIA

11

   

3

ZSP REDA

10,6

   

4

II LO GDYNIA

10,57

   

5

ZSCHiE GDYNIA

10,43

   

6

ZS GNIEW

8,83

   
         
         

ZSP REDA

LP

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

1

BARECKI SZYMON kl. I CT

8

2

HERRMANN KACPER kl. ICT

14

3

MARCIŃCZYK BARTŁOMIEJ kl. ICT

12

4

NOWAK IZABELA kl. II AT

9

5

RICHERT PAULINA kl. ICT

10

           

Gratulujemy!

 

Autor: p. K. Wolszczak

 
Wielkanocna zbiórka żywności
czwartek, 06 kwietnia 2017 16:18

W ramach wielkanocnych zbiórek żywności organizowanych przez Banki Żywności w Trójmieście, wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w bezinteresowną pomoc ludziom potrzebującym.

Młodzież wzięła udział w zbiórkach żywności w dniach: 24 i 25 marca 2017       w sieci sklepów Biedronka na terenie Redy oraz w dniach: 31 marca i 1 kwietnia 2017 w sieci sklepów NETTO i Biedronka na terenie Rumi.

Wolontariuszom dziękujemy za pomoc w przeprowadzanych akcjach i dar służenia ludziom w trudnej sytuacji materialnej.

20170401 134856 mms img-20625855651 mms img8825156720

p. Ewa Czajkowska

p. Marzena Zalewska

 
Mamy MISTRZA ORTOGRAFII
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 22:30

29 marca odbył się kolejny już POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNO - JĘZYKOWY „Posługuję się poprawną polszczyzną”. Naszą szkołę reprezentowali Paulina Trzcińska i Izabela Nowak uczennice z klasy IIaT oraz Szymon Bareceki z klasy IcT. Zmagania konkursowe składały się z trzech etapów – pierwszy to przedstawienie prezentacji multimedialnej na wybrany temat, drugi to dyktando, a trzeci to wyłonienie mistrza ortografii. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli III miejsce, natomiast Iza została MISTRZEM ORTOGRAFII. Gratulujemy!!!

 

 6 8

9 10

Autor: p. I. Hoppe-Darznik

 

 

 
Powiatowy etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 07:39

28 marca 2017r. w 1 LO w Wejherowie odbył się powiatowy etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Naszą szkolę reprezentowali: Weronika Kreft i Klaudia Selewska z 1a LO, Grzegorz Lis z 1c T, Wojciech Wojciechowski z 1b LO. Ich zadaniem było rozwiązanie testów dotyczących administracji publicznej, organizacji i kompetencji samorządów terytorialnych a także różnorodnych widomości o województwie pomorskim (również z historii tego regionu). Niestety nie udało im się awansować do etapu wojewódzkiego.

04 06 09

Autor: p. W. Bela

 
XV Giełda Szkół Powiatu Wejherowskiego skierowana do uczniów gimnazjum
sobota, 01 kwietnia 2017 14:17

W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie odbyła się w dniu 31.03.2017 r. XV Giełda Szkół Powiatu Wejherowskiego. Swoją ofertę zaprezentowały wszystkie powiatowe szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Frekwencja dopisała zarówno po stronie zwiedzających, jak i wystawiających. Łącznie swoje stanowiska wystawiło 9 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu. Każdy z uczniów gimnazjów mógł zadać pytania związane z nauką w interesującej go szkole średniej, czy też w Szkole Branżowej I – stopnia. Powiat wejherowski wydał po raz kolejny informator dla gimnazjalistów. Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018 jest bardzo bogata. Szkoły proponują naukę w różnych zawodach, architektach krajobrazu, geodety, elektryka, technika organizacji reklamy, fryzjera, nie zapominając o kierunkach przemysłu spożywczego, informatycznych i mechanicznych.

Z roku na rok zainteresowanie giełdą szkół ponadgimnazjalnych rośnie. Przygotowanie tego typu wydarzeń daje możliwość lepszego dotarcia do młodzieży, która za kilka miesięcy będzie musiała zdecydować w jakiej szkole będzie kontynuować swoją edukację. Gromadząc w jednym miejscu przedstawicieli wszystkich placówek, potencjalny kandydat może w łatwy sposób sprawdzić oraz porównać oferty i wybrać tę, która jest najlepsza dla niego.

Rynek pracy w XXI wieku podlega dynamicznym zmianom. Zmienia się również zapotrzebowanie na pracowników. Część zawodów będzie wymagała bardziej wykwalifikowanych specjalistów – mowa przede wszystkim o branżach kreatywnych i związanych z IT. Już teraz brakuje grafików komputerowych, rozwija się branża e-commerce – która jest specjalnością w multimedialnej klasie technika organizacji reklamy (film, animacja, fotografia), dlatego w tych branżach będzie pojawiało się więcej ofert local seo services pracy, rosło będzie również wynagrodzenie. Pojawi się coraz większy popyt na usługi wspierające rozwój zawodowy, czyli coaching, który będzie specjalnością realizowaną wraz z zajęciami z funduszy unijnych wBranżowej Szkole  I stopnia w ZSP REDA. Dobrym pomysłem na swoją przyszłość jest także klasa technika procesów drukowania z innowacją broker innowacji – po ukończeniu której będzie można pracować jako Project Manager. Eksperci podkreślają, że potrzebnych będzie więcej architektów krajobrazu, czy geodetów. Warto także przygotować się do poszukiwanego zawodu przyszłości w branży usług transportowych osób i towarów, wybierając naukę na kierunku technik eksploatacji portów i terminali/agent celny. Pracownicy o szerszych umiejętnościach, które uczeń może zdobyć w ZSP REDA, nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy – podkreśliła podczas spotkania z gimnazjalistami Dyrektor ZSP Reda Dorota Nowicka – Klimowicz.

1 2

3 4

Zespół ds. Promocji Szkoły

 
Finaliści z technikum organizacji reklamy na gali ogólnopolskiego konkursu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce "Inwestujemy u siebie"
sobota, 01 kwietnia 2017 14:10

We wtorek, 28 marca w Warszawie odbyła się uroczysta gala finalistów konkursu "Inwestujemy u siebie" zorganizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Autorzy najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej zostali zaproszeni na dwudniowy wyjazd do Warszawy na uroczysty finał konkursu, połączony z wręczeniem nagród- Smartfonów i dyplomów pamiątkowych. Uczniowie z redzkiego technikum w składzie: Piotr Krauze, Oliwia Drawc i Patrycja Jabłońska zostali wyróżnieni za kampanię: „Jesteśmy z Chłapowa – Tworzymy Nową Zagrodę Agroturystyczną z XXI Wieku” i uzyskali IV miejsce.

Galę zainaugurował Witold Naturski, szef Działu Informacji i Komunikacji Społecznej w PKE. Jak zaznaczył, w tym roku temat konkursu – nawiązujący do Planu inwestycyjnego dla Europy – był trudny. Zadanie konkursowe było złożone, wymagało od uczestników nawiązania współpracy z wybraną firmą lokalną i wspólnego opracowania pomysłu na inwestycje w innowacje, które przyczynią się do pozytywnych zmian w społeczności lokalnej.

Uczestnicy refused credit konkursu mieli stworzyć projekt, w który warto zainwestować by zmienić lokalny kawałek Europy. Temat konkursu nie był najłatwiejszy, dlatego chciałem złożyć wyrazy mojego podziwu dla wszystkich uczestników konkursu – rozpoczął, witając gości, dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce, dr Marek Prawda. Finalistów powitała również Alicja Pacewicz Wiceprezes Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, współzałożycielka i przewodnicząca Rady Fundacji Szkoła z Klasą. - Wasze projekty są inteligentne, zrównoważone i sprzyjające włączeniu społecznemu – taki właśnie powinien być dobry rozwój i inwestowanie. Pokazaliście w praktyce, co to jest Plan Inwestycyjny dla Europy. Dzisiejsza gala to nie finał, to się jeszcze nie kończy, jeśli odkryliście coś dobrego i możecie tym ułatwić życie swojemu otoczeniu, zróbcie to i kontynuujcie swoje projekty book hotels zwróciła się do uczestników konkursu Alicja Pacewicz.

Uczestnicy gali finałowej wzięli również udział w warsztatach, które poprowadziła Ewa Duda-Maciejewska, marketingowiec i socjolog, wykładowca SWPS, członek Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Mateusz Wojcieszek – animator EUL,koordynator programu Młodzi głosują Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej pt.: „Warsztat o myśleniu projektowym; Warsztat o pracy w grupie”.

1 3

7 8

Zespół Przedmiotów Zawodowych

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 47

logoaefslogo ea

Copyright internet marketing services © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×