ZSP REDA

Aktualności
VI TARGI EDUKACJI I PRACY WSAIB
środa, 22 marca 2017 22:03

13 marca uczniowie technikum organizacji reklamy wzięli udział w VI Targach Edukacji i Pracy WSAIB. Była to dla uczniów idealnazdjecie 1 okazja do poznania i porównania aktualnych ofert pracy i porozmawiania z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom oraz w jaki sposób można złożyć dokumenty aplikacyjne. Podczas Targów uczestnicy spotykali się osobiście z pracodawcami, doradcą zawodowym mogli dowiedzieć się o możliwości odbycia staży i praktyk, sprawdzić oferowane warunki pracy oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Uczniowie wzięli udział w wykładach z zakresu social media, które miały charakter praktyczny:

ü  MOC TWOJEJ MARKI (social media) dr Radosław Stojek wykładowca WSAiB

ü  JAK DOSTAĆ PRACĘ W SOCIAL MEDIA? Sylwester Budzelewski WHITE ANCHOR.

Marka Osobista - to Twoja pozycja eksperta. Jest to doświadczenie, które daje przebywanie z Tobą. Brak marki, to brak planu, skutkujący podejmowaniem nietrafionych decyzji. Aby zbudować silną markę należy zacząć od siebie, od określenia gdzie jesteś względem swojego celu. Następnie należy zadbać o swój wizerunek, komunikację marki on-line jak i off-line oraz strategiczne określenie indywidualnej ścieżki rozwoju – podkreślił podczas spotkania z młodzieżą dr Radosław Stojek. zdjecie 3

Główne korzyści z posiadania silnej marki osobistej:

ü  Większa skuteczność w budowaniu i utrzymywaniu relacji, w efekcie większa liczba pozyskiwanych referencji,

ü  Umiejętność budowania swojej pozycji eksperta,

ü  Większa odporność na wypalenie zawodowe.

Podczas warsztatu wykładowca WSAiB przekazał uczniom wiedzę nie tylko o budowaniu marki w internecie, ale także o budowaniu marki w relacjach bezpośrednich. Opowiedział o świadomości kreowania własnego wizerunku poprzez dbałość o rozwój, najwyższą jakość usług oraz naukę komunikacji werbalnej jak i niewerbalnej. Wykład miał na celu dostarczenie uczestnikom silnej motywacji w dążeniu do zapewnienia najwyższej jakości świadczonej pracy oraz zintegrowania kariery z osobistymi wartościami i priorytetami.

Dzięki uczestnictwu w wykładzie młodzież:

ü  Dostała plan na budowanie i prezentowanie swojej marki osobistej, WP 20170313 11 49 26 Pro

ü  Nabyli umiejętność takiego budowania relacji, dzięki którym w przyszłości klienci będą ich polecać i do nich wracać,

ü  Poznała niezbędne strategie korzystania z social media

ü  Nauczyła się określić swoją grupę docelową i dowiedzieli się czym jest marketing konwersacyjny,

ü  Określiła swoją niszę.

Z kolei drugi prelegent podkreślił podczas spotkania, iż najbardziej liczy się wiedza i doświadczenie. Nie mniej istotne jest posiadanie lekkiego pióra oraz umiejętność dobrej organizacji pracy w social mediach.

Pan Sylwester Budzelewski udzielił odpowiedzi na podstawowe pytania z zakresu mediów społecznościowych: Kim jest specjalista od social media? Jakie umiejętności powinien posiadać i co należy do jego obowiązków? Jak wyglądają jego zarobki?

Młodzież dowiedziała się, jak korzystać z mediów interaktywnych do budowania sukcesu marki i firmy oraz otrzymała ogromną dawkę praktycznych porad, jak prowadzić kampanię w mediach społecznościowych.

Uczestnicy pogłębili umiejętności związane z:

ü  kreatywnym szukaniem pracy w social mediach,

ü  współczesnym rynkiem pracy na powstanie koncepcji marki osobistej,

ü  komunikowaniem siebie jako profesjonalisty oraz aktywnym dążeniem do podnoszenia jakości swojej pracy i podnoszenia kwalifikacji.

Zespół Przedmiotów Zawodowych

 

 

 
JESTEŚMY W FINALE OLIMPIADY WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH
środa, 22 marca 2017 21:58

olimpiada o bznesieW dniu 14.03.2017 r. odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Organizatorzy Olimpiady chcą, aby pomogła ona młodym ludziom w wyborze życiowych dróg i przygotowała ich do przyszłości, w której będą budować innowacyjną gospodarkę.

Tegorocznym finalistą Olimpiady została: Anna Rohde. Zwycięzcy w przyszłym tygodniu wezmą udział w warsztatach na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Finał odbędzie się w kwietniu, a finaliści będą mieli za zadanie rozwiązać case’y biznesowe w zespołach.

Gratulujemy Ani i życzymy powodzenia, a pozostałym uczestnikom  dziękujemy za udział w Olimpiadzie!

Zespół Przedmiotów Zawodowych

 

 

 

 
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta „ABC praw konsumenta”
środa, 22 marca 2017 21:51

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu „ABC praw konsumenta” zorganizowanego przez Centrum

1

Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku pod patronatem Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej. Jego istotą jest poszerzanie świadomości praw, jakie przysługują konsumentom oraz nabywanie przez uczniów umiejętności, które będą im przydatne w pracy zawodowej związanej z działalnością gospodarczą.

 

Celem konkursu jest sprawdzenie wiedzy dotyczącej praw konsumenta oraz rozwinięcie umiejętności stosowania określonych działań prawnych niezbędnych w zawodach związanych z działalnością handlową. Mimo, że nie udało się naszym uczniom zająć miejsc na podium, to już sam udział w tak prestiżowym i wymagającym konkursie oraz osiągnięte wysokie wyniki są powodem do dumy. Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za reprezentowanie szkoły i życzymy sukcesów.

 

Zespół Przedmiotów Zawodowych

234  5

 


 
Dzień Świętego Patryka
środa, 22 marca 2017 21:47

17.03.2017 w ZSP Reda obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji hole naszej szkoły zazieleniły się, a w niektórych miejscach pojawiła się koniczyna…

Samorząd Uczniowski zorganizował „okazyjną kawiarenkę”, tym razem mogliśmy zakupić ciasto dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy II AT. Serdecznie dziękujemy!

0

 

Zachęcamy do obejrzenia preznetacji przygotowanej przez Natalię Lewandowskią z klasy 2AL

https://prezi.com/1rra0ld0bw7j/copy-of-copy-of-learn-prezi-fast/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

1 2

3 Autor: K. Wolszczak , A. Piotrowicz

 
I Festiwal Piosenki Szantowej
środa, 22 marca 2017 21:10

Dnia 17.03.2017 z okazji Dnia Św. Patryka odbył się I Festiwal Piosenki Szantowej. W konkursie wzięli udział uczniowie ZSP Reda z następujących klas: I AT, I BT, I CT, I AL, I BL, IIAL. Festiwal odbył się w Fabryce Kultury. Uczniowie wykazali się prawdziwym talentem wokalnym oraz niesamowitą inwencją twórczą. I miejsce zdobyła reprezentacja klasy I BT , II miejsce uczennice z klasy I AT, III miejsce zdobyła reprezentacja klasy I CT. Wyróżnienie zdobyły reprezentacje klas I AL. oraz I BL. Gratulujemy!!!

LISTA UCZESTNIKÓW KONKURSU SZANTOWEGO:5


KLASA 1AL
1.Joanna Śleszyńska
2.Weronika Kreft
3.Weronika Kosińska
4.Sandra Bisewska
5.Klaudia Woźniak
6.Weronika Kalbarczyk
7.Patrycja Boike
8.Natalia Rudek
9.Klaudia Selewska
10.Błażej Barszczewski
11.Waldemar Borowski
12.Przemek Bojka
13.Bartłomiej Baranowski

KLASA 1BL
1.Wojtek Wojciechowski
2.Dagmara Cichowska
3.Bartek Grzybowski

KLASA 2AL
1.Marcin Krwański
2.Andrzej Hasse3

KLASA 1AT
1.Paula Krause
2.Wiktoria Ryło
3.Ola Szydlik
4.Sara Grochowska
5.Gosia Skotzke
6.Julia Hinz

KLASA 1CT
1.Wiktoria Michalak
2.Richert Paulina
3.Jakub Wiśniewski
4.Bartosz Drzeżdżon
5.Trendel Nikodem

6. Torba Konrad

7. Grzegorz Lis

8. Haza Mariusz

9.Dąbrówka Natalia

10.Dąbrówka Sara

11. Kłusiński Kamil

6

1BT
1.Wiktoria Mirkowicz
2.Marysia Olejniczak
3.Roksana Klejdysz
4.Oliwier Bochentyn
5.Krzysztof Chodnicki

 

Osoby odpowiedzialne za organizację:

Katarzyna Wolszczak

Joanna Piotrowicz

Joanna Klein-Szalkowska

KarolinaSoboń

 

 

 

 

4 1

 7

 
OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH
poniedziałek, 13 marca 2017 23:01

olimpiada o bznesieW dniu 07.03.2017 r. odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Organizatorzy Olimpiady chcą, aby pomogła ona młodym ludziom w wyborze życiowych dróg i przygotowała ich do przyszłości, w której będą budować innowacyjną gospodarkę. Decyzją Zespołu Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach do II etapu przechodzą: Anna Rodhe i Patryk Mrozek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie, a pozostałym uczestnikom  dziękujemy za udział w Olimpiadzie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!
olimpiada o biznesie

 

 

 

 
Klasa II aT w DKF „Żak” w Gdańsku
poniedziałek, 13 marca 2017 22:57

Klasa II aT miała możliwość uczestniczyć 2 marca 2017 r. w lekcji filmowej z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w DKF w Gdańsku. Wykład i dyskusję poprowadził krytyk filmowy, Krzysztof Kornacki, a związane to było z filmem „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Prelegent przybliżył tajniki warsztatu reżysera, cechy języka filmowego oraz sposób realizacji dzieła. Wszyscy bardzo wysoko ocenili atrakcyjność filmu, a szczególnie docenili odtwórcę głównej roli – Dawida Ogrodnika. Historia mężczyzny z porażeniem mózgowym została pokazana w sposób niezwykle wzruszający i ciepły.

Klasa II aT z wielką kulturą i wrażliwością uczestniczyła w wydarzeniu.

Autor: p. D. Paupa

 

 
Nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
poniedziałek, 13 marca 2017 22:50

12 marca 2017 r. młodzież klas mundurowych pod opieką nauczycieli: p. Ewy Czajkowskiej i p. Doroty Sokołowskiej uczestniczyła w nadaniu imienia Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości brali udział: Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, córka tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Marta Kaczyńska, Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, Dowództwo Marynarki Wojennej, duchowieństwo, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. W czasie przemówienia Minister Obrony Narodowej powiedział, że nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego to wielkie wyróżnienie dla biblioteki, a także dla Akademii Marynarki Wojennej, polskiej armii i Marynarki. – To wielki zaszczyt i olbrzymie zobowiązanie. Minister zaznaczył również, że Lech Kaczyński był „największym polskim prezydentem w historii Rzeczypospolitej”.

20170312 114153 20170312 114147 5

Autor: p. E. CZajkowska

 
Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej
piątek, 10 marca 2017 20:18

8 marca każda Pani, która wypożyczyła książkę z biblioteki szkolnej otrzymała słodki upominek. Była to okazja, by rozbudzić w niektórych pasję do czytania i zachęcić do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Tego dnia bibliotekę odwiedziło wielu uczniów. Książki zyskały nowe życie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież świetnie się bawiła.

20170306 125645 20170308 094814 20170308 113603-1

20170308 083718 20170308 104115-1

Autor:p. E. Czajkowska

 

 
Sztuka przesłuchiwania
piątek, 10 marca 2017 08:55

Przesłuchanie jest równie ważnym co inne techniki kryminalistyczne środkiem dowodowym. Cel przesłuchania wydaje się oczywisty: pozyskać jak najwięcej wiarygodnych informacji o przestępstwie, jego przebiegu i sprawcach. Sama czynność też z pozoru nie wydaje się skomplikowana. Problemy zaczynają się jednak, gdy przesłuchiwany odmawia współpracy bądź przeciwnie - mówi dużo, przy tym świadomie jednak kłamiąc.

Oto sprawdzone metody:

Metoda "ślepej uliczki" polega na pogrążeniu świadka w kłamliwych zeznaniach. Wypunktowanie kłamstw ma skłonić go do szczerości.

Metoda "na wszechwiedzącego" polega na wywołaniu przez śledczego wrażenia rozległej wiedzy o świadku, by zniechęcić go do składania fałszywych zeznań.

Metoda szczegółowych pytań zaś jest przydatna do obalenia zeznań wzajemnie uzgodnionych.

Metoda perswazji polega na przekonaniu o spójności interesów prowadzącego przesłuchanie i świadka przez odnoszenie się do jego wartości moralnych.

Metoda uwypuklenia konsekwencji karnych składania fałszywych zeznań wykorzystywana jest jako uzupełnienie do pozostałych metod.

Metoda ujawnienia związku świadka ze sprawą polega na zaprezentowaniu dowodów, które wskazywałyby na jego związek ze sprawą bądź jego wiedzę na ten temat. Służy przełamaniu niechęci do złożenia zeznań.

Źródło: http://www.dziennikbaltycki.pl

Uczniowie klasy policyjnej mieli dziś możliwość wysłuchania ciekawego wykładu na temat metod przesłuchiwania. Wykład poprowadził dr Andrzej Piotrowski, wykładowca Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia pana doktora. Na koniec można było zadać pytania, których ze strony być może przyszłych policjantów nie brakowało. Cieszymy się, iż niedawno podpisana współpraca z Wyższą Szkoła Bezpieczeństwa przynosi efekty.

1 3

4 5

Autor: p. A. Siepetowska

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
piątek, 10 marca 2017 08:50

Wzorem lat ubiegłych młodzież z naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Celem turnieju jest:

  • popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą , poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej,
  • wyłonienie najlepszych uczestników turnieju,
  • rekrutacja młodzieży do wstępowania w szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu wejherowskiego.

7 marca 2017 uczennice klasy Ib LO, Grzenia Agata i Piskulska Nikola, reprezentowały naszą placówkę. Agata uplasowała się na trzecim miejscu a Nikola na czwartym. Co prawda dziewczęta nie zakwalifikowały się do szczebla powiatowego, ale za zaangażowanie i chęć zmierzenia się z tematyką pożarniczą serdecznie dziękujemy!

 
Wycieczka do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku
czwartek, 09 marca 2017 14:39

21 lutego grupa klasy IbT, uczniowie uczący się języka rosyjskiego, wyruszyli pod opieką nauczyciela, pani Katarzyny Marczewskiej, na wycieczkę do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury, mieszczącego się w Gdańsku przy ul. Długiej, na projekcję filmu „Lodołamacz”.

Uczniowie spotkali się z miłym przyjęciem ze strony pracowników RCNiK, powitał ich też serdecznie dyrektor Sergey Yanyushkin i zaprosił do sali kinowej na projekcję filmu.

Młodzież miała szansę wzmóc motywację do nauki języka rosyjskiego, zainteresować się kinematografią rosyjską i kulturą Rosji. Obejrzenie filmu dało też dodatkową możliwość dla doskonalenia wymowy w języku rosyjskim, a także stało się okazją do wzbogacenia słownictwa. Film okazał się też bardzo wartościowy na poziomie treści, które niósł ze sobą. Godna podziwu postawa głównego bohatera przypomniała, że warto zachować, uczciwość, odwagę i prawość charakteru także wtedy, gdy los wystawia nas na próbę.

Ponadto po zakończeniu projekcji uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej obchodów rosyjskiego święta Maslenica.

Tu nastąpiło pożegnanie z pracownikami RCNiK. Podziękowawszy za udostępnienie ciekawego programu i życzliwe przyjęcie uczniowie wraz z nauczycielem udali się w drogę powrotną.

1 3

Przygotowała:

Katarzyna Marczewska

 
DZIEŃ KOBIET 08.03.2017
czwartek, 09 marca 2017 11:05

1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w ZSP Reda, po raz kolejny, Samorząd Uczniowski zorganizował „okazyjną kawiarenkę” oraz „kwiaciarnię”. Uczniowie mogli zakupić domowe wypieki dzięki zaangażowaniu uczniów z klasy I C LO, gdyż ciasta na Dzień Kobiet upiekli Patryk Nowak, Łukasz Gajewski oraz Arkadiusz Serafin z pomocą Piotra Petke. Dziękujemy panowieJ Pieniądze ze sprzedanych ciast i kwiatów zostaną przeznaczone na cele Samorządu Uczniowskiego.

xx1

 

Autor: p. K. Wolszczak

 

 

 
VIII EDYCJA POWIATOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO WEJHERIADA 2017
czwartek, 09 marca 2017 10:47

Dnia 09.03.2017 uczniowie ZSP Reda wzięli udział w etapie szkolnym VIII edycji „Wejheriady” czyli Powiatowej Olimpiady Języka Angielskiego. Do testu przystąpiły następujące osoby:

1.Adrian Nastały 3AL
2.Mikołaj Miotk 3AL
3.Patryk Radny 2BL
4.Izabela Nowak 2AT
5.Adam Grubba 1BL
6.Szymon Lesner 1BL
7.Szymon Barecki 1CT
8.Błażej Brodowski 1CT
9.Kacper Herrmann 1CT
10.Tomasz Żurawski 1CT
11.Anna Żelazny 1BT
12.Dawid Grygo 1BT

 

1 2

Życzymy powodzenia

 
Warsztaty dotyczące dyskryminacji oraz mobbingu
czwartek, 09 marca 2017 10:14

3

W związku z Dniem Kobiet uczniowie ZSP Reda mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących dyskryminacji oraz mobbingu. Poruszaliśmy zagadnienia stereotypów, uprzedzeń oraz przemocy, które one generują. Ponadto uczniowie dowiedzieli się co mówi polski kodeks karny na temat omawianych zagadnień.

"Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny." Konstytucja RP, art. 32.2

Konstytucja RP, Artykuł 33. "Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym […]. "

Dopiero od 1 stycznia 2004 roku funkcjonuje w polskim prawie definicja molestowania seksualnego – według kodeksu pracy jest nim „każde nieakceptowane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności lub poniżenie albo upokorzenie pracownika; na zachowanie to mogą się składać fizyczne, werbalne lub pozawerbalne elementy”.

1 2

4 5

 

Warsztaty były prowadzone przez panią Katarzynę Wolszczak i panią Joannę Piotrowicz.

 

 

 
Zajęcia z kinezjologi edukacyjnej dla klasy e-sportowej
środa, 08 marca 2017 21:38

Ciąg dalszy zajęć psychologa z klasą 1ct. Tym razem uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z kinezjologi edukacyjnej. Podczas zajęć wykonywano ćwiczenia, które mogą pomóc im w lepszym przygotowaniu się do rozgrywek e-sportowych. Podczas zajęć klasa zapoznała się z metodą Denissona, która ma na celu poprawę koncentracji i pamięci.

 Dzięki pracy nad sposobami uczenia się dzieci w wieku szkolnym, została opracowana i rozwinięta technologia, która jest obecnie używana w różnych krajach przez ludzi w każdym wieku do generowania pozytywnych zmian w ich życiu. Jest to: Kinezjologia, (która pochodzi od gr. kinein – poruszać się i logos – uczyć się), jest nauką zajmującą się ruchem.  Kinezjologia Edukacyjna, zwana także metodą Dennisona (Educational Kinesiology – w skrócie Edu – K, której częścią jest Gimnastyka Mózgu ®), jest metodą rozwojowej, wychowawczej i terapeutycznej pracy ciała i umysłu.                                                              

Kinezjologia Edukacyjna uczy i pokazuje w praktyce możliwości wykorzystania naturalnego ruchu fizycznego do organizowania pracy mózgu i ciała jednostki. Metoda ma już ponad 30 lat, a jej twórca – dr Paul Dennison jest wybitnym praktykiem. Jego odkrycia opierają się na zrozumieniu współzależności rozwoju fizycznego, opanowywaniu języka i osiągnięć intelektualnych. Ćwiczenia opracował Paul Dennison na podstawie doświadczeń, które zdobył w walce z własną dysleksją i wadą wzroku, w pracy z dziećmi oraz w pracy z ludźmi, którzy doznali uszkodzeń mózgu w różnych wypadkach.

 Dr Paul Dennison odkrył proste ruchy, które mają bezpośredni wpływ na stymulację mózgu. Np. skuteczność uczenia się zależy, jak wiadomo, od współpracy prawej i lewej półkuli mózgowej.

 Badania pokazują, że dzieci z trudnościami w nauce i zachowaniu mają tendencję do korzystania częściej z jednej półkuli mózgu. Dlatego też ćwiczenia i procedury Kinezjologii Edukacyjnej prowadzą do zintegrowanej pracy obu półkul mózgowych i dzięki temu efektywnie przezwyciężają tzw. stres edukacyjny, prowadząc do uzyskania określonych sposobów zachowania i umiejętności szkolnych.    17190871 742185775941997 6966015327339472388 n17190905 742185729275335 6641778517930168594 n

17200873 742185989275309 5203461913820595493 n17202972 742186225941952 2126401365837434915 n 17203116 742186079275300 1287987318401864128 n

Autor: psycholog M. Burda

 

 

 
Zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej
środa, 08 marca 2017 21:05

Dnia 8 marca 2017 odbyły się zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej. Tym razem komandor Piotr Górski zajął się szkoleniem uczniów klas pierwszych. Podstawowym celem szkolenia była integracja wewnątrzklasowa oraz wypracowanie struktury dowodzenia na wzór wojskowej z wytłumaczeniem ról i obowiązków poszczególnych szczebli dowodzenia. Uświadomiły one zebranym, jak ważne jest to narzędzie dowódcy – usprawnia organizację i wprowadza dryg wojskowy wzmacniając zarazem integralność i współpracę w pododdziałach. Ćwiczenia obejmowały:

- postawę zasadniczą i swobodną

- przeprowadzanie zbiórki

- zwroty w miejscu

- rozpoczęcie marszu i zatrzymanie

- występowanie z szyku

- oddawanie honorów w nakryciu głowy i bez nakrycia, w miejscu i w marszu

- służbowe przedstawianie się i meldowanie.

5 6

9 11

Autor: p. A. Siepetowska

 
II Bieg przełajowy ku pamięci „ Żołnierzy Wyklętych „
środa, 08 marca 2017 21:00

W dniu 3 marca 2017 roku ZSP w Redzie zorganizował już po raz drugi bieg przełajowy o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Wejherowskiego w kompleksie leśnym Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na trasie Reda – Gniewowo. Długość trasy biegu to 1963 metry. Zaproszone zostały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu oraz dwa gimnazja z Redy.

Zawody te organizowane są dla upamiętnienia „ Żołnierzy Wyklętych „

Do biegu zgłosiło się pięć szkół : ZSP 4 Wejherowo, ZSP 3 Wejherowo, ZSP 2 Wejherowo, ZSP 1 Rumia oraz ZSP Reda jako gospodarz i organizator zawodów.

Najlepszymi zespołami okazali się :

1. ZSP 2 Wejherowo,

2. ZSP 3 Wejherowo,

3. ZSP 4 Wejherowo,

4. ZSP Reda,

5. ZSP 1 Rumia / brak jednej zawodniczki /

Indywidualnie wśród dziewcząt :

1. Oliwia Kreft ZSP 1 Rumia,

2. Joanna Popiołek ZSP 4 Wejherowo,

3. Paulina Prymka ZSP Reda.

Indywidualnie wśród chłopców :

1. Grzegorz Żurek ZSP 1 Rumia,

2. Krystian Woźny ZSP 3 Wejherowo,

3. Maciej Koszałka ZSP 2 Wejherowo.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkie drużyny i najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali dyplomy a najlepsze trzy drużyny również puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu, który sam je wręczył . Na uroczystym zakończeniu obecne były Władze Powiatu oraz miasta Redy. Zawody zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci tradycyjnej „ grochówki „.

26 53

56 67

 

Autor: p. A. Gorajski

 
Klasa policyjna na wykładzie "Zasady naboru do policji"
środa, 08 marca 2017 20:53

W dniu 03.03.2017 klasa I A policyjna uczestniczyła w wykładach w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Na pierwszym wykładzie pt. "Zasady naboru do policji" omówiono szczegółowo zasady rekrutacji do policji, przedstawiono wymogi jakie muszą spełniać kandydaci oraz tryb pracy i jej specyfikę. Kolejny wykład: "Bezpieczeństwo- frazes czy gwarancja porządku społeczno-prawnego?" uświadomił uczniom zasadnicze kwestie i zasady obronności w pracy policjanta.

20170303 101600  20170303 112239

20170303 082502

Autor: p. M. Zalewska

 
Ict na rozgrywkach w CS:GO na turnieju Copernicup 2017
środa, 08 marca 2017 10:55

Czwartego lutego, klasa e-sportowa wyjechała do Torunia obserwować rozgrywki w CS:GO na turnieju Copernicup 2017. Oprócz możliwości obserwacji drużyn uczestniczących w turnieju udało się zdobyć autografy i zdjęcia ze znanymi osobami, zarówno zawodnikami, jak i komentatorami. W ramach wydarzeń towarzyszących można było zagrać w historyczne gry (np. na Atari), a nawet w gry planszowe. Dzięki uprzejmości organizatorów udało nam się zobaczyć tę imprezę nie tylko jako widz, ale również od strony technicznej.

5 8

22 15

Autor: p. M . Kołacz

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona york hotels 8 z 47

logoaefslogo ea

Copyright book hotels © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. refused credit Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×