ZSP REDA

Aktualności
Spotkanie ze studentami z Chin i Indonezji
środa, 08 marca 2017 08:24

aiesec

W czwartek 2 marca na zaproszenie pani Joanny Piotrowicz w naszej szkole gościliśmy studentów z Chin i Indonezji- Belle i Ghifarii, którzy są uczestnikami projektu wymiany międzynarodowej AISEC.

AISEC jest to organizacja non-for-profit, której głównym założeniem jest zwiększenie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk.

Wolontariusze naszej szkoły, którymi opiekują się pani Ewa Czajkowska i Marzena Zalewska oraz uczniowie klasy 1CT i 4AT wraz z panią Katarzyną Wolszczak mieli okazje doskonalić swoje umiejętności językowe, gdyż AISECerzy porozumiewali się z nami po angielsku.

Studenci opowiadali o sobie i swoich rodzinnych krajach. Przez chwilę znaleźliśmy się w stolicy Chin Pekinie oraz na indonezyjskiej wyspie Bali. Mogliśmy poznać ciekawostki związane z kulturą i kuchnią naszych gości. Belle z dużym z zaangażowaniem pomagała nam ćwiczyć chińską wymowę zaś Ghifarii zaśpiewał nam fragment swojego hymnu narodowego. Wspólne zdjęcia będą dla nas pamiątką tego sympatycznego spotkania.

 

 5 8

17 20

 

 

 

 

 

 

autor: J. Piotrowicz

 
METROPOLITALNE TARGI PRACY POMORZA 2 marca Amberexpo
środa, 08 marca 2017 08:18

W dniu 2 marca 2017 r. klasa IIIat brała udział w Metropolitalnych Targach Pracy w Gdańsku w Amber Expo. Była to impreza zorganizowana dla wszystkich którzy szukają pracy lub dopiero (jak uczniowie technikum) rozpoczynają swoją karierę zawodową. Dla uczniów i studentów było przygotowane specjalne stoisko Centrum Rozwoju Talentów, na którym mogliśmy odkryć zawodowe predyspozycje określić dalszą ścieżkę kariery. Za pomocą interaktywnego Informatora Zawodowego sprawdziliśmy jakie kierunki kształcenia cieszą się największą popularnością i w jakich branżach najłatwiej atrakcyjną pracę. Mogliśmy się przekonać jakich kandydatów poszukują firmy oraz jak wygląda oferta trójmiejskich pracodawców. Mieliśmy możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami lub ich przedstawicielami, ale również zdobyliśmy sporo praktycznych wskazówek nt. rekrutacji.

Do naszej dyspozycji byli eksperci pomagający stworzyć idealne CV oraz podpowiadający co zrobić, aby ustrzec się najczęstszych błędów. Pomocą służył również profesjonalny fotograf który robił zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych oraz profesjonalną fotografię biznesową. Grupa lektorów była gotowa sprawdzić nasz poziom znajomości języka obcego.

Natomiast dla tych którzy myślą o otwarciu własnego biznesu w specjalnej Strefie Przedsiębiorczości można było uzyskać informacje jak rozpocząć własną działalność, skąd wziąć środki na jej rozpoczęcie, jak rozwinąć swój pomysł w dobrze prosperujący biznes, a także gdzie szukać niedrogiego profesjonalnego miejsca na siedzibę dla swojej firmy. Była również okazja sprawdzenia swoich sił jako przyszły przedsiębiorca w specjalnej grze fabularnej, gdzie odkrywaliśmy tajniki marketingu, negocjacji zarządzania.

W chwili wytchnienia i relaksu mogliśmy skorzystać z Strefy Gamifikacji. Tam mogliśmy nie tylko odpocząć, ale mogliśmy na własne oczy zobaczyć czym jest rozszerzona rzeczywistość i w jakim kierunku zmierza dzisiejsza technologia, jak w ciekawy i kreatywny sposób rozwijać swoje zawodowe talenty, a także dowiedzieć się na jakich stanowiskach zastąpią nas … roboty!

2 5

8 10

Autor: p. A. Szponikowska

 
II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej "Magia
wtorek, 07 marca 2017 11:54

Miło nam poinformować iż uczennica  KLASY IVbt (technik organizacji reklamy) zajęła drugie miejsce  miejsce zaś uczeń klasy pierwszej Ict (technik cyfrowych technologii graficznych) zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej „Magia Świąt”. Na konkurs nadesłano  426 prac graficznych z całej Polski ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Pełne wyniki można znaleźć tu:  http://www.pmgdansk.pl/konkursy/wyniki/373-wyniki-3-ogolnopolskiego-konkursu-grafiki-komputerowej-magia-swiat.html

Gratulujemy!

Opiekunem konkurs był pan Sylweter Mazurek

1

 

 
Nie daj się złapać w Sieć! O cyperprzemocy i uzależnieniu od Internetu.
wtorek, 07 marca 2017 11:17

06 marca 2017r uczniowie klasy 1ct ( klasa e-sportowa) i klasy 1bt (celnicy) uczestniczyli w warsztatch  dotyczących cyberprzemocy i uzależnień od Internetu .

Warsztaty prowadzili doświadczeni szkoleniowcy psycholg i pedagog z Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego RAZEM w Gdyni.

Dzięki szkoleniu uczniowie :

  • dowiedzieli  się, czym jest cyberprzemoc i jakie są jej przejawy
  • uświadomili sobie, jakie mogą być konsekwencje przemocy w Internecie dla sprawcy i ofiary
  • nauczyli się, jak bronić się przed przemocą w Internecie oraz otrzyma konkretne informacje, gdzie szukać pomocy
  • uświadomili sobie, jakie są mechanizmy uzależnienia od Internetu
  • będą w stanie zdiagnozować u siebie stopień zagrożenia uzależnieniem
  • dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia uzależnieniem od Internetu
  • nabrali umiejętności rozpoznawania oraz asertywnego reagowania na zagrożenia płynące z sieci.

cyberprzemoc1 cyberprzemoc2

cyberprzemoc3 cyberprzemoc5

cyberprzemoc6 cyberprzemoc7

Autor: p. J. Paliwoda

 

 
Promujemy wodę
poniedziałek, 06 marca 2017 21:52

promujemywode21Kampania edukacyjna „Woda źródłem życia” powstała dzięki pasji i zaangażowaniu w promocję zdrowego stylu życia uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Została ona przeprowadzona przez uczniów technikum organizacji reklamy w Redzie i objęłaciało-i-woda- swoim zasięgiem mieszkańców Redy. Akcja odbyła się w ramach programu „Włącz się. Młodzi i media” i miała na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Nadrzędnym celem kampanii była świadomość znaczenia wody dla organizmu człowieka oraz zachęcenie rodziców - do przyzwyczajania maluchów do jej neutralnego smaku już od najmłodszych lat. Podkreślano rolę wody w codziennej diecie człowieka, przede wszystkim dziecka. Zwróciliśmy szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. W ramach kampanii podjęto także próbę wpłynięcia na problem oszczędzania wody. Mieszkańcy Redy włączyli się do dyskusji na temat, jakie są właściwości i zastosowanie wody, jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka oraz jak ją w prosty sposób oszczędzać podczas codziennych zajęć.

woda3Woda, to podstawowy element zbilansowanej diety. Stanowi ona główny składnik naszych komórek, tkanek i narządów. Woda jest niezbędna do życia, a mimo to często pomija się jej ważną rolę w utrzymaniu pełni zdrowia. Skłoniło nas to do podjęcia działań mających na celu edukację z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu. Ponadto niestety większość rodziców nie zwraca uwagi na to, co piją ich dzieci i jak dużo kalorii przyjmują wraz z różnymi napojami czy sokami. Zgodnie ze wskazaniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – z płynów nie powinno pochodzić więcej niż 10% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jest towoda1 szczególnie ważne dla zapobiegania nadwadze i otyłości młodzieży. Z naszych obserwacji wynika, że większość nastolatków regularnie pije słodkie napoje. Dlatego jednym z naszych celów było również przekonanie młodzieży szkolnej do zamiany kalorycznych napojów na wodę. seo company 1 napój o pojemności 0,5 l zawierający 50 g cukru x 365 dni = 18,2 kg cukru rocznie mniej!

Kolejną grupą spożywającą zbyt mało wody są osoby w wieku podeszłym. Szczególnie, że osoby starsze w wyniku zmian fizjologicznych odczuwają mniejsze pragnienie. Należy podkreślić, że odwodnienie u osób starszych prowadzić może do zagęszczenia krwi, co może doprowadzić do zakrzepów, zatorów płucnych, udaru i zawału, a także ryzyko zaburzeń świadomości. Właściwe nawodnienie organizmu jest także jednym z istotnych elementów, które warunkują sukcesy sportowe. Spożycie płynów przez sportowców na odpowiednim poziomie ma podstawowe znaczenie nie tylko dla osiąganych wyników, ale również zapobiega urazom.

woda4Woda odgrywa ważną rolę w środowisku kształtowanym przez człowieka. Potrzebujemy jej w naszych domach, potrzebuje jej przemysł,  rolnictwo oraz środowisko naturalne. Według danych WHO prawie miliard ludzi nie ma dostępu do wody spełniającej podstawowe normy czystości - oznacza to, że jedna szósta mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody. Jedynie 2% z nich żyje w Europie, 65% pochodzi z Azji, 27% z Afryki. Brak dostępu do wody może dotknąć każdego mieszkańca Ziemi. Świadomie lub nie, wszyscy przyczyniamy się do zmniejszania zasobów wody pitnej. W 2050 roku nawet 7 miliardów ludzi w 60 krajach może cierpieć z  powodu niedostatku wody pitnej.

Potwierdzeniem sukcesu kampanii było duże zainteresowanie nauczycieli i rodziców zarówno materiałami edukacyjnymi, jak i samą kampanią. Zapraszamy do obejrzenia filmu z kampanii.

woda2

 

 

 
Nocne manewry klasy 1 c LO
piątek, 03 marca 2017 14:15

W nocy z piątku na sobotę uczniowie klasy mundurowej 1 c uczestniczyli w manewrach nocnych. Zajęcia zaczęły się o 19 i na początek przeprowadzony został wykład przybliżający zasady użycia broni oraz środków przymusu bezpośredniego, uczniowie zapoznali się z ustawą regulującą te kwestie. Następnie uczniowie mogli przymierzyć się do broni krótkiej oraz długiej, a także do gładkolufowej strzelby typu shot-gun.

W następnym etapie uczniowie przeszli na halę sportową i rozpoczęła się część praktyczna. Rozgrzewka na mrozie przyprawiła uczniów o rumieńce a wraz z kolejnymi okrążeniami zapał do zajęć pod dachem był coraz większy. Na hali czekali już pozostali instruktorzy, którzy podzielili klasę na oddziały i przeprowadzili zajęcia ruchowe w formie toru przeszkód.

Jednym z elementów manewrów nocnych było strzelanie z broni pneumatycznej, uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie obsługi broni oraz oddali serie strzałów na celność. Wyniki były naprawdę dobre J

W tym czasie drugi oddział zapoznawał się z wyposażeniem survivalowym. Uczniom przedstawiono różnice między nożami ze stali nierdzewnej oraz wykonanymi ze stali węglowej. Młodzież mogła samodzielnie skorzystać z krzesiwa, uczniowie poznali rodzaje ognisk, oraz inne dziwne sprzęty survivalowe jak tomahawk i nóż łyżeczkowy. Omówione zostało również wykorzystanie linek i sznurków.

Końcowym etapem nocnych manewrów była musztra, zajęcia te miały na celu nauczyć przyszłych mundurowych poprawnego reagowania na komendy, utrzymywania równego tempa w kolumnie oraz synchronicznego wykonywania komend.

Manewry okazały się dobra zabawą i większość uczniów miała nad ranem uśmiechy na twarzy. Zajęcia uzmysłowiły uczniom potrzebę pracy nad sobą, również w kwestii kondycji. Po tym przedsmaku klasa 1 c z niecierpliwością czeka na obóz w Garczynie.

MANEWRY 1C18 MANEWRY 1C32

MANEWRY 1C42 MANEWRY 1C49

 

Autor: p. A. Kołodziej

 
UWAGA KONKURS KLASOWY !!
piątek, 03 marca 2017 13:51

                                          nakretki UWAGA KONKURS KLASOWY !!

Drodzy uczniowie J zwieramy nasze szyki i zbieramy tym razem    

                                     NAKRĘTKI.

Każdy kilogram przybliża nas do nagród dla szkoły, punktów i ocen dla WAS. Dla najlepszych nagrody!!!

Znosimy siatkami, workami zgłaszając się do koordynatora i opiekuna szkolnego koła LOP p.Beaty Bogaleckiej (s.2) lub do pani woźnej.

Pamiętajcie o włożeniu do środka worka kartki z nazwiskiem i klasą.

 
PODSUMOWANIE ZBIÓRKI ELEKTROODPADÓW 2017
piątek, 03 marca 2017 13:36

Wszystkim z Was, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę elektoodpadów   DZIĘKUJĘ!!!elektroodpady

ZA zaangażowanie, dźwiganie, zwożenie, robienie porządków w piwnicach, mieszkaniach, garażach!!!

To właśnie dzięki WAM TYTUŁ LIDERA E.E jest dla nas w zasięgu ręki. Mamy wymaganą wagę!!!!

Ten zaszczytny tytuł po raz pierwszy zdobyliśmy w roku ubiegłym

i Wasze zaangażowanie jest nieocenione.   Na uwagę zasługuje zaangażowanie naszych nauczycieli oraz pracowników szkoły. : p.Dyrektor Agnieszka Siepetowska, p.Iwona Hoppe-Darżnik, p.Karolina Soboń , p. Kazimierz Napiórkowski, p. Anna Lesnów.

Każdy kilogram przybliżał nas do tytułu lidera i statuetki.

Tabela przedstawia wyniki klas oraz uczniów biorących udział w zbiórce elektroodpadów w przeliczeniu na punkty: wg miejsc klasami. (lista wg dostarczonych mi kart odpadów)

Łącznie wzięło udział 10 klas oraz 27 uczniów, 5 nauczycieli,1 pracownik administracyjny

klasa

Nazwisko -imię

punkty

Miejsce ucznia

Punkty/Miejsce klasy

2A LO

Szulik Emilia

74

II miejsce

 
 

Lewandowska Natalia

61

III miejsce

168pk/I miejsce

 

Białk Anita

30

   
 

Karolina Grubba

3

   

4A T

Klebba Weronika

13

 

109/II miejsce

 

Klasa-wychowawca

96

I miejsce

 

2B LO

Radtke Klaudia

56

IV miejsce

82/ unsecured loans with bad credit IV miejsce

 

Konkel Wiktoria

20

   
 

Struck Wiktoria

6

   

3B LO

Necel Krystian

38

VI miejsce

78/ V miejsce

 

Potrykus Dominika

12

   
 

Pettka Kacper

12

   
 

Kwapiś Damian

10

   
 

Machała Natalia

6

   

1A LO

Bobkowska Jagoda

30

 

73/ VI miejsce

 

Lipowska Martyna

25

   
 

Daniluk Natalia

14

   
 

Borkowski Waldemar

4

   

1B LO

Piskulska Nikola

9

 

85/ III miejsce

 

Tomczak Jakub

7

   
 

Kaczmarek Julia

2

   
 

klasa

54

   

3A LO

Augustowski Kacper

39

V miejsce

64

 

Maciszka Adrian

25

   

1B T

Elwart Jakub

34

VII miejsce

34

1C LO

Berendt Damian

7

 

11

 

Kluczny Kacper

4

   

1AT

Kosicki Adrian

3

 

3

 

Gratuluję każdemu z Was. Punkty i oceny niebawem !!!

Koordynator projektu /opiekun szkolnego koła LOP(Liga Ochrony Przyrody) Beata Bogalecka


 

 

 
Warsztatay projektowe dla studentów i uczniów klas o profilu Architektura Krajobrazu
piątek, 03 marca 2017 11:09

W dniach 23-24.02.2017r. uczennice 4 at wraz z opiekunem – A. Lewandowską, uczestniczyły w organizowanych przez KNAK Horyzont oraz Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie warsztatach projektowych dla studentów i uczniów klas o profilu Architektura Krajobrazu. W wydarzeniu wzięło udział 5 uczennic z olsztyńskiej budowlanki, 10 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie oraz 5 reprezentantek koła naukowego z UWMu. Pierwszego dnia uczennice odwiedziły Katedrę Architektury Krajobrazu, w której miały okazję zapoznać się z ofertą uczelni oraz obejrzeć przykładowe prace dyplomowe studentów. Zadanie projektowe wykonywane drugiego dnia polegało na stworzeniu koncepcji zielonej sali edukacyjnej mającej znaleźć się przy jednym z budynków olsztyńskiej budowlanki. Owocna współpraca i wzajemna pomoc doprowadziły do powstania czterech ciekawych projektów, których elementy w przyszłości zostaną oddane do realizacji. O kolejnych etapach powstawania ogrodu będziemy informować.

2 11

17 24

fot. Katarzyna Ruszczycka, Anna Lewandowska

 
Awanse kadetów

Zgodnie z tradycją także i w tym roku społeczność naszej szkoły uczciła pamięć NIEZŁOMNYCH. Oprócz uczestnictwa w powiatowych obchodach, zorganizowane zostały szkolne skromniejsze uroczystości. Młodzież przygotowała wystawę poświęconą wybranym żołnierzom. 2 marca 2017 na sali gimnastycznej przypomniano znaczenie tego jakże ważnego święta.

Na koniec pani dyrektor Dorota Nowicka-Klimowicz oraz pan komandor Piotr Kohnke wręczyli pagony w ramach awansu.

Stopień kadeta otrzymali: Śleszyńska Joanna , Danuiluk Natalia, Mudlaff Agnieszka, Lipowska Martyna, Bobkowska Jagoda, Grzybowski Bartłomiej, Szaniec Milena, Piskulska Nikola, Grzenia Agata, Lesner Szymon, Rhode Anna, Żelazny Anna, Kupc Kamil, Potrykus Konrad, Ellwart Jakub;. stopień starszego kadeta otrzymała: Browarczyk Angelika.

Stopień sierżanta kadeta otrzymała: Prymka Klaudia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

PAGONY4 PAGONY8

PAGONY10 PAGONY13

 
Spotkanie członków Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki z Mariuszem Szczygieł
czwartek, 02 marca 2017 14:24

Czwartek był świętem dla wszystkich miłośników dobrego reportażu. W „Stacji kultura” w Rumi 23 lutego gościł Mariusz Szczygieł – dziennikarz, reportażysta, pisarz. Za swój dorobek został wielokrotnie nagradzany, między innymi za „Gottland” - Europejską Nagrodę Literacką w 2009, otrzymał także tytuł Dziennikarza Roku 2013 w konkursie Grand Press, a w 2014 odznaczenie Ministra Spraw Zagranicznych RP za zasługi dla polskiej kultury za granicą. Również Dyskusyjne Kluby Książki przyznały panu Mariuszowi nagrodę dla autora najchętniej czytanych książek w klubach.

Na internet marketing services spotkanie przybyły, jak to zazwyczaj bywa, tłumy. Pan Mariusz od samego początku zjednał sobie publiczność opowiadając, o swoim życiu zarówno prywatnym, jak                       i zawodowym, z ogromną swobodą i humorem. Sporo opowiadał o swoim warsztacie pracy, o tym jak zbiera materiał do reportażu, jak zastanawia się nad ujęciem tematu. Nie zapomniał wspomnieć o swoich nauczycielach, którzy pokazali mu, co tak naprawdę jest ważne w reportażu – to by zrozumieć, a nie oceniać. Pan Mariusz stara się o tym zawsze pamiętać i pewnie dlatego jego reportaże pozostawiają w czytelnikach ślad. Publiczność była zachwycona i żywo reagowała na historie opowiadane przez gościa. Okazało się, z Pan Mariusz jest człowiekiem niezwykle pogodnym, o gołębim sercu                       i otwartym na ludzi. Na koniec publiczność zasypała gościa pytaniami, na które ten                  z ogromną cierpliwością odpowiadał. Dla miłośników reportażu to spotkanie było stanowczo za krótkie.

Lotne członkinie Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki polecają wszystkim reportaże Pana Mariusza Szczygła. Zachęcamy do lektury ...

17016284 1145022225606577 913169683 o 1 17016298 1145022278939905 938144936 o

17091109 1145022348939898 913057169 o 17091346 1145022292273237 151249572 o

 
Powiat Wejherowski po raz siódmy nagrodził najlepszych trenerów i sportowców
środa, 01 marca 2017 23:12

Powiat Wejherowski po raz siódmy nagrodził najlepszych trenerów i sportowców, którzy w 2016 r. osiągnęli wysokie wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej. Tym samym władze powiatu podziękowały wyróżniającym się szkoleniowcom i zawodnikom za promocję regionu oraz wysokie wyniki sportowe. Podczas wydarzenia wręczono nagrodę uczennicy klasy III c LO Monice Małowieckiej za wysokie, międzynarodowe osiągnięcia w karate.

https://www.facebook.com/powiatwejherowski/photos/rpp.851532978230116/1400881936628548/?type=3&theater

małowieck

 
Powiat Wejherowski oddaje cześć Żołnierzom Niezłomnym
środa, 01 marca 2017 23:01

1 marca uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w powiatowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uroczyści rozpoczęły się recitalu słowno-muzycznego, w którym uczestniczyli także artyści z naszej szkoły. Uroczysta msza odprawiona została pod przewodnictwem dziekana ks. prałata Daniela Nowaka. Po nabożeństwie przed Bramą Piaśnicką miał miejsce apel poległych odczytany przez ucznia klasy III a LO Adriana Nastały. Na koniec zostały złożone kwiaty oraz znicze . Nasi uczniowie mimo niesprzyjającej aury spisali się na medal. To zasługa pana kmdr. Piotra Kohnke oraz szkolnego dowódcy niezastąpionego Kacpra Frąckowiaka. Wszystkim obecnym bardzo gorąco dziękujemy.

Źródła zdjęć:

https://www.facebook.com/powiatwejherowski/

http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/dzien-zolnierzy-wykletych-powiatowe-obchody-w-wejherowie

58b6c6c15742a osize933x0q70hc18dda 58b6c6ee49b3e osize933x0q70h287fe8

58b6c6ff2a1ef osize933x0q70ha6d74c 58b6c725508db osize933x0q70hba340b

 
Spotkanie wolontariuszy
środa, 01 marca 2017 22:51

W piątek 24 lutego 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z opiekunami: p. Ewą Czajkowską i p. Marzeną Zalewską. Na spotkaniu obecny był również wikariusz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Redzie ksiądz Tomasz Włodarczyk. Wolontariusze przedstawili księdzu informacje o dotychczasowych akcjach, w których wzięli udział, niosąc pomoc potrzebującym. Ksiądz zaproponował młodzieży udział w szkoleniu wolontariuszy w Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku. Uczniowie wyrazili chęć udziału w szkoleniu.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy i zapraszamy kolejne osoby do wkroczenia w szeregi wolontariatu.

20170224 124644 20170224 124655 20170224 124746

Autor: p.E. Czajkowska

 
XIX Powiatowy Festiwal Poezji w Języku Angielskim
wtorek, 28 lutego 2017 08:45

poezja3

24.02.2017r uczniowie ZSP Reda wzięli udział w XIX Powiatowym Festiwalu Poezji w Języku Angielskim. Głównym organizatorem Festiwalu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Jego celem jest umożliwienie młodzieży zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych, literackich i językowych oraz rozpowszechnianie kultury, sztuki i literatury krajów anglojęzycznych. Co roku w festiwalu udział bierze młodzież z różnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Festiwal odbywa się w czterech kategoriach: piosenka, wiersz, scenka i proza. W każdej kategorii jury przyznaje nagrody za trzy pierwsze miejsca, przewidziane są również wyróżnienia. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Uczniowie ZSP Reda wzięli udział w dwóch kategoriach: scenka oraz wiersz. Miło nam zakomunikować, że w kategorii „scenka” zajęliśmy II miejsce.

W kategorii „scenka” brały udział następujące osoby:1

Nowak seo company Izabela kl. II AT,

Łępicka Izabela kl. II AT (scenografia)

Barecki Szymon kl. I CT,

Wiśniewski Jakub kl. I CT (scenografia)

W kategorii „wiersz” udział wzięli:

Kalbarczyk Weronika kl. 1 A LO

Lipowska Martyna kl. 1 A LO

Szczęsna Oliwia kl. 1 A LO

Śleszyńska Agnieszka kl. I A LO

Cichacka Dagmara kl. 1 B LO

Grzenia Agata kl. 1 B LO

Lademann Nikola kl. 1 B LO

Pampuch Dominika kl. 1 B LO

Szaniec Milena kl. 1 B LO

 

Nauczyciele odpowiedzialni za konkurs:

Jowita Ogoenwema2

Joanna Piotrowicz

Katarzyna Wolszczak

dyplom- XIX Powiatowy Festiwal Poezji w Języku Angielskim 1

 

 
Klasa 3at(reklama) na lekcji muzealnej "Celebryci Młodej Polski"
niedziela, 26 lutego 2017 22:05

Dnia 16. 02.2017 roku uczniowie klasy 3at byli na wycieczce zorganizowanej przez p. I. Hoppe- Darznik. Młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. "Celebryci Młodej Polski", która miała miejsce w Oddziale Sztuki Nowoczesnej, w Pałacu Opatów w Parku Oliwskim w Gdańsku. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżyła życiorysy twórców  epoki posługując się przy tym wieloma anegdotami. Spotkanie zakończyło się twórczością uczniów, którzy wykazali się niezwykłą inwencją. Powstało
ponadczasowe dzieło, które może niedługo będzie można oglądać w muzeum obok dzieł np. Kantora?

2  3

4 6

Autor: p.Dorota Sokołowska

 

 
Oferta edukacyjna dla klas maturalnych
spain hotels niedziela, 26 lutego 2017 21:50

Uczniowie klas maturalnych mieli dziś spotkanie z przedstawicielką Szkoły Policealnej . Podczas spotkanie młodzież dowiedziała się, iż po ukończeniu szkoły oprócz kontynuowania nauki na uczelniach wyższych można uczyć się dalej zdobywają nie tylko wiedzę , ale i umiejętności właśnie w tego typu placówce oświatowej.

1 2

Autor: professional seo services p. A. Siepetowska

 
Walentynki
instant unsecured loans sobota, 25 lutego 2017 15:48

walnetynki

14.02.2014, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zakochanych. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową oraz „okazyjną kawiarenkę”, w której uczniowie mogli zakupić ciasta. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczymy na cele samorządowe. Dziękujemy za dokonane zakupy! Odpowiedni nastrój na każdej przerwie zapewniła też muzyka zakochanych J Za organi york hotels zację tego szczególnego dnia chciałybyśmy w szczególności podziękować następującym uczniom: Nikoli Krzebietka i Dominikowi Klimczak z kl.1 BT za ciasta oraz Sarze Dąbrówce i Bartkowi Dżeżdżonowi za zapewnienie nastrojowej muzyki.

Autor: p. K. Wolszczak

 
TŁUSTY CZWARTEK
sobota, 25 lutego 2017 15:46

 

paczek

23.02.2017 w ZSP Reda obchodziliśmy tłusty czwartek. Uczniowie mogli zakupić pyszne ciasta oraz oczywiście pączki od Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za dokonane zakupy w naszej „okazyjnej cukierni”. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele Samorządu. W szczególności chcemy podziękować uczennicom, które zorganizowały dla nas słodkości: Julii Hewelt z kl.1 b LO, Sandrze Bisewskiej z kl.1 a LO oraz Nikoli Piskulskiej z kl. 1 bLO.

Autor: K. Wolszczak

 

 
Szkoła promująca zdrowie
sobota, 25 lutego 2017 15:34

24 lutego przed naszą bramą stanął tir . Okazało się , że znajduję się w nim niewielka ilość jabłek (w porównaniu z ubiegłym rokiem). Owoce zamówione zostały dla naszych uczniów, jednak ich ilość przerosła najśmielsze oczekiwania. Młodzież razem wspólnymi siłami rozładowała przyczepę. Oczywiście jabłka rozdane zostały nie tylko uczniom, ale wsparliśmy mieszkańców Redy oraz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku, Parafialne Koło Caritas, redzkie przedszkola, naszych przyjaciół z Fabryki Kultury oraz Komisariatu Policji . Najbardziej dziękujemy najwytrwalszym chłopakom z LO – DAMIANOWI BERENDTOWI, KSAWEREMU CZECHOLIŃSKIEMU, PATRYKOWI NOWAK, PIOTROWI PETKE, BŁAŻEJOWI BARSZCZEWSKIEMU PATRYKOWI ZACZKOWINIKODEMOWI LESNOW, GRACJANOWI GRZENOWICZ oraz ŁUKASZOWI GAJEWSKIEMU. Dziękuję także za pomoc wszystkim, którzy nosili, pchali, ładowali jabłka. MOŻNA NA WAS LICZYĆ!!

Pamiętajcie DARMO DOSTAJESZ – DARMO DAWAJ!

jablka4 jablka8

jablka11 jablka13

Autor: p. A. Siepetowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 47

logoaefslogo ea

Copyright © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×