ZSP REDA

Aktualności
Aktualności LO dla Dorosłych
środa, 20 września search engine optimization 2017 23:23

  

 

ROZPOCZĘCIE professional seo services ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

8 interest calculator loan września miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

Pani dyrektor Dorota Nowicka - Klimowicz powitała licznie zgromadzonych słuchaczy, w tym roku w skład społeczności szkolnej w Liceum dla Dorosłych weszła dwukrotnie większa liczba słuchaczy w porównaniu z zeszłym rokiem. Cieszymy się że nasza szkoła jest gwarantem sukcesu edukacyjnego wszystkich słuchaczy  i życzymy pomyślności w nowym roku szkolnym.

1 2

3

 

 

 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

12 września miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Licznie zgormadzeni słuchacze zgromadzili się na parterze gdzie wysłuchali kilku słów Pani dyrektor Doroty Nowickiej-Klimowicz. Wszystkim słuchaczom życzymy pomyślności w nowym roku szkolnym.

 

1 2

 

 

 


 

 Uroczyste internet marketing services rozdanie indeksów

 

W york hotels związku z rozpoczynającą się sesją egzaminacyjną w liceum dla dorosłych 4 grudnia 2015 roku miało miejsce uroczyste rozdanie indeksów. Wszystkim słuchaczom życzymy wytrwałości w przygotowywaniu się do zaliczeń a także powodzenia na egzaminach. Ostatnie egzaminy odbędą się 18 grudnia.

Uroczyste rozdanie indeksów 10 Uroczyste rozdanie indeksów 11

autor: plaza hotel new york p. A. Siepetowska

 
Runmageddon - wyścig określany piekielnym biegiem
środa, 20 września 2017 17:58

Runmageddon 2017 w Sopocie

W dniu 09.09.2017 Wojskowa Komenda Uzupełnień wystawiła punkt promujący rożne formy służby wojskowej w czasie "Runmageddon Sopot 2017". Karol Szreder, Marcin Krawański oraz Tomasz Styn reprezentowali naszą szkołą w tym punkcie.

122898 TN

   122900 TN

 
„III Konkurs Wiedzy o Historii Wejherowa im. Reginy Osowickiej”

regulamin1

Regulamin konkursu (pobierz)

 
Klasa IIcT na wystawie oraz warsztatach pt: Gdynia – dzieło otwarte zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdynia
sobota, 16 września 2017 19:15

 

33Dnia 13.09.2017 klasa II CT wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Wolszczak oraz z panem Sylwestrem Mazurkiem wzięła udział w wystawie oraz warsztatach pt: Gdynia – dzieło otwarte zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdynia. Naszym celem było również zebranie materiałów do filmu promującego Gdynię, gdyż klasa pod opieką pana Sylwestra Mazurka bierze udział w konkursie „Moja Gdynia”.

WYSTAWA:

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze: z jednej strony marzenie o Polsce nowoczesnej, dynamicznej, śmiało patrzącej w przyszłość, z drugiej – zakorzeniony w narodowej historii romantyczny patriotyzm. Modernizacyjny wysiłek młodego państwa, które pragnęło nadrobić cywilizacyjne zapóźnienie, spotkał się więc z potrzebą służby ojczyźnie. Bez tego spotkania nie byłoby Gdyni, nie powstałby wzniesiony od podstaw wielki nadbałtycki port, ani rosnące w „amerykańskim” tempie miasto, które stały się rychło przedmiotem powszechnej dumy.

Warsztaty „BUDUJEMY MIASTO”:

W trakcie zajęć uczniowie poznali historię architektury modernistycznej, a także przyjrzeli się wybranym budynkom w Gdyni – szczególnie tym, które powstały według projektu Włodzimierza Prochaski. Młodzież, zainspirowana modernistycznymi obiektami, stworzyła w grupach projekty budynków, które można podziwiać na załączonych zdjęciach.

5 9

10 14

17 16

 

 

 

 

 
Spotkanie z doradztwem zawodowym…
wtorek, 12 września 2017 21:05

Dnia 12.09.2017 r. w ramach doradztwa zawodowego odbyły się warsztaty ze szkolnym doradcą zawodowym Panią Sylwią Ronowicz i doradcą zawodowym z Poradni psychologiczno-pedagogicznej Panią Karoliną Pobłocką. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IBT, ICT i IIBT Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Celem warsztatów było samopoznanie uczniów, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie, komunikowania się i pobudzania kreatywności. Podczas warsztatów uczestnicy zostali zaangażowani w serię zadań, ćwiczeń i dyskusji, które wzbudziły refleksje na temat własnego funkcjonowania w klasie i relacji z innymi młodymi ludźmi. Warsztaty wymagały od uczestników, aby uczniowie budowali otwartą komunikację, wzajemnie sobie ufali i przekładali zbiór swoich indywidualnych celów i kompetencji na cel zespołowy. 

2 1

4 8


 
NARODOWE CZYTANIE
poniedziałek, 11 września 2017 20:25

NARODOWE CZYTANIE to zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia własnej tożsamości to podstawowe cele tej wspaniałej inicjatywy. W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do tej wspaniałej akcji.

We wtorek, 5 września, wszyscy uczniowie mieli wyjątkową okazję posłuchać wspaniałej interpretacji dramatu Stanisława Wyspiańskiego pod tytułem „Wesele” w wykonaniu nauczycieli . Klasom pierwszym, już tradycyjnie, fragmenty czytała Dyrekcja. Pozostałym klasom - panie Monika Chudzik, Joanna Klein – Szalkowska Jowita Ogonwema. 

Przygotowane zostały także gazetki poświęcone życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i Dyrekcji za zaangażowanie w tę akcję! Do usłyszenia za rok.

 
Technik eksploatacji portów i terminali na Morskim Pikniku Lotniczym w Gdyni - Akrobacje w powietrzu i pokazy pilotażu
poniedziałek, 11 września 2017 20:17

W sobotę, tj. w dniu 9.9.2017 r. uczniowie technikum eksploatacji portów i terminali wzięli udział w uroczystości święta 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach-Morskiego Pikniku Lotniczego. Młodzież miała okazję zobaczyć pokaz pilotażu na śmigłowcach Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej – pokładowym SH-2G, ratowniczym W-3WARM oraz śmigłowcu zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ. Dodatkową atrakcją był pokaz ratownictwa morskiego w wykonaniu załogi śmigłowca W-3, a także pokazy akrobacji powietrznych pilotów z 4. Skrzydła Szkolnego, 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych. Dla uczestników Morskiego Pikniku Lotnictwa została przygotowana specjalna wystawa statyczna wyposażania 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, w ramach której znajdą się statki powietrze Brygady Lotnictwa MW wraz z uzbrojeniem.

W powietrzu zobaczyliśmy m.in. polski szkolno-treningowy samolot śmigłowy PZL-130 Orlik – na co dzień przeznaczony do szkolenia podstawowego i zaawansowanego pilotów zawodowych, PZL W-3 Sokół – śmigłowiec wielozadaniowy konstrukcji i produkcji polskiej, który używany jest w Polsce, Czechach, Birmie, Korei Południowej, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Filipinach, a także XtremeAir Sbach 300 – niemiecki samolot akrobacyjny całkowicie zbudowany główne z włókna węglowego. Na ziemi obejrzeliśmy sprzęt Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i można było usiąść za sterami An-28, amerykańskiego czterosilnikowca transportowego o napędzie turbośmigłowym Lockheed C-130 Hercules. Zaprezentowany został także Aeronautics Orbiter – izraelski taktyczny bezzałogowy aparat latający.

E.M, G.W

2 3

4 6

8 9

 
WYWIADÓWKI

WYWIADÓWKI

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców (zwłaszcza klas pierwszych)
na pierwsze w tym roku szkolnym Zebranie z Rodzicami,
które odbędzie się 11.09.2017 r. (poniedziałek)
 
Klasy Pierwsze:
 
Godz. 17:00 - Zebranie ogólne w hali sportowej;
Godz. 17:30 - Zebranie z wychowawcami w salach;
 
Klasy pozostałe:
 
Godz. 17:00 - Zebranie z wychowawcami w salach;

 

Spotkania z wychowawcami w salach wg. Harmonogramu

11.09.2017r. godz. 17.00
KLASY 2 i 3 Liceum Ogólnokształcące i

KLASY 2,3 i 4 Technikum

Lp.

Klasa

Wychowawca

Sala

 

2aL

(policyjna)

Marzena Zaleska

201

 

2bL

(wojskowa)

Beata Bogalecka

2

 

2cL

(wojskowa)

Joanna Klein- Szalkowska

4

 

3aL

(mudurowo-sportowa)

Tadeusz Puzio

3

 

3bL

(mundurowa)

Ewa Macek

D

13

2aT

architektura krajobrazu/reklama

Magdalena Tomaszewska

101

14

2bT

porty i terminale/mundurowa

Monika Chudzik

102

15

2cT

grafika komp.

Katarzyna Wolszczak

204

16

3aT

architektura krajobrazu/reklama

Anna Lewandowska

C

17

4aT

reklama/geodezja

Dorota Sokołowska

E

Klasy pierwsze

Liceum, technikum

11.09.2017r. godz.17.30

Lp.

Klasa

Wychowawca

Sala

 

1aL

(policyjna)

Marzena Idziak-Ciesielska

3

2

1bL

(wojskowa)

Ireneusz Kalinowski

203

 

1aT

architektura krajobrazu/reklama

Danuta Paupa

             4

 

1bT

porty i terminale/mundurowa

Gabriel Wołosewicz

102

10

1cT

grafika komp.

Barbara Kortus

              202

11

1dT

grafika komp.

Jowita Ogoenwema

201

12

1eT

porty i terminale/geodezja/mundurowa

Iwona Hoppe-Darznik

           101

 
WITAJ SZKOŁO! DRUGI DZIEŃ ZA NAMI…
środa, 06 września 2017 21:32

Pełni optymizmu i w dobrym humorze rozpoczęliśmy dzisiaj nasze pierwsze lekcje. Przed nami kolejne 10 miesięcy wytężonej pracy i nauki.

Drodzy uczniowie klas pierwszych, bardzo się cieszymy, że wstąpiliście do grona uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Przed Wami nowe wyzwania i wspaniała przygoda z nauką. Oprócz zajęć obowiązkowych zapraszamy Was do skorzystania z proponowanych kół zainteresowań.

Życzymy wielu radości i satysfakcji z przynależności do ekipy ZSP REDA!

Wszystkim z całego serca życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów!

Grono Pedagogiczne

1

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
środa, 06 września 2017 21:28

"Kształtujemy serca młodych ludzi, rozwijamy ich umiejętności i uczymy optymizmu"

4 września, podobnie jak w całym kraju, w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Oznacza to koniec beztroski, odpoczynku  i podróży, a w to miejsce przyjdzie czas na pracę, zdobywanie wiedzy oraz zdawanie egzaminów.

Uroczystości inauguracyjne   rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu państwowego. Na początku Pani Dyrektor, Dorota Nowicka - Klimowicz, powitała nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice. Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych, kierując wiele ciepłych słów zwłaszcza do nowych uczniów naszej szkoły, którzy będą zdobywać wiedzę w klasach pierwszych technikum i liceum. Następnie przedstawiła uczniom ich wychowawców. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Głos zabrał również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Patryk Mrozek. Życzył kolegom i koleżankom udanego roku i przekonywał, że szkoła może być ich drugim domem.

Na koniec wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się z wychowawcami na pierwszej w tym roku lekcji wychowawczej.

Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy udanej współpracy, wytrwałości i optymizmu. Niech nowy rok pracy będzie wypełniony pozytywnymi doświadczeniami, sprzyjał wszechstronnemu rozwojowi oraz przyniesie Wam radość i satysfakcję.

Zespół ds. promocji szkoły

20170904 080933 resized

 
DNI MUNDUROWE
poniedziałek, 04 września 2017 18:00

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie uczeń ma obowiązek nosić mundur w okresie trzech dni tzw. dni mundurowe,
oraz podczas ważnych uroczystości szkolnych i świąt państwowych, m.in. Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

 

ZSP FOTO SESJA 54

 ZSP FOTO SESJA 86

 

 

 

 

 

 

 

 

DNI MUNDUROWE

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i TECHNIKUM

PONIEDZIAŁEK ,ŚRODA, PIĄTEK

 


 
Przedmioty

Zestawienie przedmiotów dla poszczególnych klas:

Liceum mundurowe (pobierz)

Technikum (pobierz)

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ROZPOCZĘCIE   ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 04 września 2017r.

GODZ.8.00

SALA GIMNASTYCZNA

 

 

CZĘŚĆ I. SALA GIMNASTYCZNA - rozpoczęcie roku szkolnego

CZĘŚĆ II. SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI w salach

Przypominamy!

Obowiązuje strój galowy

klasy technikalne: mundurek szkolny (marynarka + koszula galowa, granatowe spodnie, spódnica)

klasy mundurowe: pełne umundurowanie + technikum eksploatacji portów i terminali

 

UWAGA KLASY PIERWSZE

UCZNIOWIE KTÓRZY JESZCZE NIE ODEBRALI MUNDURU PRZYCHODZĄ UBRANI NA GALOWO.

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

04 września 2017r

 

Godz.8.00

 

Przydział sal i wychowawstw

 

Lp.

Klasa

Wychowawca

Sala

1aL

(policyjna)

Marzena Idziak-Ciesielska

3

2

1bL

(wojskowa)

Ireneusz Kalinowski

203

2aL

(policyjna)

Marzena Zaleska

D

2bL

(wojskowa)

Beata Bogalecka

1

2cL

(wojskowa)

Joanna Klein- Szalkowska

E

3aL

(mudurowo-sportowa)

Tadeusz Puzios

    SALA GIMN.

3bL

(mundurowa)

Ewa Macek

SALA GIMN.

1aT

architektura krajobrazu/reklama

Danuta Paupa

             F

1bT

porty i terminale/mundurowa

Gabriel Wołosewicz

4

10

1cT

grafika komp.

Barbara Kortus

              2

11

1dT

grafika komp.

Jowita Ogoenwema

201

12

1eT

porty i terminale/geodezja/mundurowa

Iwona Hoppe-Darznik

           101

13

2aT

architektura krajobrazu/reklama

Magdalena Tomaszewska

102

14

2bT

porty i terminale/mundurowa

Monika Chudzik

202

15

2cT

grafika komp.

Katarzyna Wolszczak

204

16

3aT

architektura krajobrazu/reklama

Anna Lewandowska

C

17

4aT

reklama/geodezja

Dorota Sokołowska

SALA GIMNST.

 

 

 

 

 
Kolejny raz uzyskaliśmy certyfikat INSTA.LING
 

Mamy zaszczyt poinformować iż w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej z języka angielskiego szkoła po raz kolejny  otrzymała Certyfikat install.ing.

Podczas realizacji zajęć w ramach innowacji nauczyciele korzystają z założeń metody komunikatywnej w kompilacji z metodą podającą, co umożliwia osiągnięcie celów i nabycie założonej wiedzy i umiejętności przez uczniów.

Duża część pracy innowacyjnej związana jest z umiejętnym wykorzystaniem znalezionych materiałów multimedialnych i dostosowaniem ich do aktualnie realizowanych treści programowych, co przyczynia się do podniesienia jakości i atrakcyjności prowadzonych zajęć.

instaling

instaling1

 
Liceum dla Dorosłych -plan zjazdów
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 12:23

UWAGA SŁUCHCZE LO DLA DOROSŁYCH

W zakładce zjazdy znajduje się 

NOWY plan zjazdów na rok szkolny 2017/2018

 
Uwaga uczniowie poszkodowani w nawałnicy nocnej z 11 na 12 sierpnia
czwartek, 17 sierpnia 2017 12:30

Uwaga uczniowie poszkodowni w sierpniowej nawałnicy prosimy o pilny kontakt z sekretariatem szkoły

istnieje mozliwość uzyskania "zasiłku losowego".

Kuratorium Oświaty w Gdańsku informuje, że ze względu na występujące na terenie województwa pomorskiego nawałnice oraz inne negatywne zdarzenia atmosferyczne w szczególności huragany, deszcze nawalne, gradobicia lub powodzie, które spowodowały zniszczenia w gospodarstwach domowych oraz gospodarstwach rolnych, jest możliwość ubiegania się o pomoc w ramach Rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno – edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno – edukacyjnych w 2017 r.

3

2

 

 
Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018

Lista podręczników obowiązujących

w roku szkolnym 2017/2018


Poniżej zamieszczamy listy podręczników dla poszczególnych typów szkół.

 11 września 2017 roku odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych.

Liceum Ogólnokształcące klasy mundurowe kl. I,II i III

Technikum w ZSP Reda kl. I, II, III i IV (wszystkie zawody)

 

 

 
BADANIA LEKARSKIE
piątek, 07 lipca 2017 20:02

BADANIA LEKARSKIE- tylko TECHNIKUM

WSZYSTKICH KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH

DO PRZYJĘCIA DO TECHNIKUM W KAŻDYM ZAWODZIE

którzy nie uczestniczyli w badaniach w lipcu

 
ODBĘDĄ SIĘ
11 września 2017r.
SALA 101

UWAGA!
UCZNIOWIE KTÓRZY DOSTARCZYLI ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE OD LEKARZA RODZINNEGO,

MAJĄ OBOWIĄZEK UCZESTNICZYĆ W BADANIU

 

 

 

 
ZSP Reda w pilotażowym programie MON
czwartek, 06 lipca 2017 12:08

program wojskowy2

MON1

 
Zwiedzamy Ubedę
poniedziałek, 03 lipca 2017 22:06

logo projekt

Dzisiaj po lekcji hiszpanskiego wraz z grupa z Kwidzyna spacerowalismy uliczkami Ubedy. Jak widac pogoda nam dopisujealt

1 2

3 4

5 6

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 47

logoaefslogo ea

Copyright seo company © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. student loan calculator Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×