ZSP REDA

Aktualności
W ZSP Reda rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
piątek, 18 listopada 2016 21:10

Od 14 do 20 listopada trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Z tej okazji w ZSP w Redzie odbędzie się szereg spotkań, wydarzeń, warsztatów, happeningów i konkursów.

W ramach pierwszego dnia ,, Światowego Tygodnia  przedsiębiorczości" klasa IIA L oraz część uczniów kl. I B L  w dniu 14 listopada wzięła udział w warsztatch,,Ciepło dla Trójmiasta" realizowane we współpracy ze spółką OPEC Gdynia.

 Organizatorem warsztatów był Komunalny Związek Gmin Redy i Chylonki w Gdyni.

Podczas warsztatów uczniowie  poznali  zasady funkcjonowania wytwórców i dystrybutorów ciepła

oraz zaznajomiła  się z takimi pojęciami jak: kogeneracja, źródła oraz rodzaje energii, ochrona powietrza,

I część warsztataów odbyła się w siedzibie Związku w Gdyni. W tym czasie zapoznali się z prezentacją dotyczącą powstawania ciepła,sposobów oszczędzania energii oraz bezpiecznego spalania.

II część miała charakter praktyczny i była to wycieczka po terenie elektrociepłowni OPEC  w Wejherowie poprzedzona także krótką prezentacją tematyczną. Nowoczesne technologie wykorzystywane w wielu miejscach naszego województwa uświadamiają nam jak ważną dziedziną w ochronie środowiska jest właściwa edukacja i świadomość ekologiczna. A oszczędzanie energii powinno dotyczyć każdego z nas.

20161114 095059 20161114 120342

20161114 115342 20161114 121654 20161114 122328

Autor:p.Beata Bogalecka

 
"Czemu etyka opłaca się w biznesie
piątek, 18 listopada 2016 14:24

15 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości kl. II at uczestniczyła w wykłądach w Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie  - wykład prowadziła dr Agata Cichocka. Temat wykładu : "Czemu etyka opłaca się w biznesie". Dowiedzieliśmy się czym różni się etyka  od  moralności, jakimi cechami powinien charakteryzować się biznesmen. Co to jest biznes i zwróciliśmy uwagę na specyficzne zasady etyczne w biznesie tzw. kodeks etyczny biznesmena.

wykład

Grażyna Woźniakowska
Ewa Czajkowska

 
Lekcja z ZUS
piątek, 18 listopada 2016 14:17


Klasa I aT w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wybrała się do Wejherowa do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tam już czekała na nas pani Żaneta Grzybek kierownik działu obsługi klienta. Pani kierownik poprowadziła "Lekcję z ZUS". Dowiedzieliśmy się jak założyć własna działalność gospodarcza, w jaki sposób poruszać się po skomplikowanym gąszczu przepisów. Ciekawie przekazane były informacje dotyczące historii ubezpieczeń społecznych .

  2  9

 20  32

Grażyna Woźniakowska
Anna Kołosowska

 
Spotkanie z z Witoldem Mieszkowskim, autorem książki Szkice z „Łączki” z krążownikiem Aurora w tle
piątek, 18 listopada 2016 12:52

 

Szkolne Koło Historyczne było gospodarzem spotkania z Witoldem Mieszkowskim, autorem książki Szkice z „Łączki” z krążownikiem Aurora w tle, które odbyło się 17 listopada. Witold Mieszkowski jest synem skazanego na śmierć w 1952 roku,  komandora Stanisława Mieszkowskiego. W tej trudnej lekcji historii i patriotyzmu uczestniczyła młodzież z Ia, IIa, IIIb Liceum Ogólnokształcącego. 1

 

Stanisław Artur Mieszkowski

 

urodził się 17 czerwca 1903 roku w Piotrkowie, w rodzinie Juliusza i Stanisławy Reginy z Wojeńskich. Początkowo uczęszczał do gimnazjów w Piotrkowie Trybunalskim i Pabianicach oraz należał do harcerstwa. Gdy został przeniesiony do Gimnazjum im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach rozpoczęła się wojna polsko-bolszewicka. Zgłosił się jako ochotnik do Wojska Polskiego. Walczył na froncie czeskim w szeregach 22 Pułku Piechoty.

 

Po zakończeniu działań wojennych powrócił do Siedlec, gdzie w 1923 roku zdał maturę. W latach 1923-1924 był słuchaczem Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie, a w latach 1924-1927 słuchaczem Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej w Toruniu. 10 września 1927 roku Prezydent RP Ignacy Mościcki mianował go podporucznikiem ze starszeństwem z 15 sierpnia 1927 roku i 8. lokatą w korpusie oficerów marynarki wojennej (korpus morski).

 

Pierwsze stanowisko służbowe objął w dywizjonie ćwiczebnym w Gdyni, jako oficer wachtowytrałowcaORP "Rybitwa". W 1928 roku wyznaczono go dowódcą plutonu w Kadrze Marynarki Wojennej w Świeciu, a rok później został oficerem wachtowym okrętu szkolnego ORP Wilia. 15 sierpnia 1929 roku awansował na porucznika ze starszeństwem z 15 sierpnia 1929 roku i 8. lokatą w korpusie oficerów marynarki wojennej (korpus morski). W tym samym roku w Toruniu ukończył kurs przygotowawczy dla oficerów wyjeżdżających na studia za granicę, a w następnym roku Morską Szkołę Artylerii w Tulonie (franc. École des Officiers canonnier). Od 1930 do 1931 roku był wykładowcą w Szkole Specjalistów Morskich w Świeciu, po czym pełnił funkcję zastępcy dowódcy okrętu na torpedowcach ORP Podhalanin i ORP Mazur. W 1933 roku rozpoczął służbę w dywizjonie kontrtorpedowców w Gdyni, będąc I oficerem artylerii kontrtorpedowca ORP Burza. Od 1934 roku pełnił służbę w Kierownictwie Marynarki Wojennej w Warszawie na stanowisku kierownika Referatu Broni Szefostwa Artylerii i Służby Uzbrojenia.

 

 227 czerwca 1935 roku awansował na kapitana ze starszeństwem z 1 stycznia 1935 roku i 7. lokatą w korpusie oficerów marynarki wojennej (korpus morski). W 1935 roku dowodził kanonierką ORP Generał Haller oraz torpedowcem ORP "Ślązak". Jeszcze w tym samym roku wyznaczono go dowódcą torpedowca ORP "Mazur" i kierownikiem grupy artylerii w Centrum Wyszkolenia Specjalistów Floty w Gdyni. W 1936 roku został oficerem artylerii w Dowództwie Floty, a następnie z ramienia Szefostwa Artylerii i Służby Uzbrojenia nadzorował budowę stawiacza min ORP "Gryf" w Hawrze (Francja). W 1937 roku był I oficerem artylerii w pierwszych załogach niszczycieli OORP "Grom" i "Błyskawica" oraz zasiadał w komisjach odbioru tych okrętów w Cowes (Wielka Brytania). Od 1938 roku był dowódcą kanonierki ORP Generał Haller i dowódcą Oddziału Podchorążych Szkoły Podchorążych Marynarki Wojennej. W 1938 roku w Gdyni ukończył kurs dla kapitanów marynarki przed awansem na oficerów sztabowych. Oddziałem Podchorążych kierował do czasu ewakuacji Szkoły Podchorążych Marynarki Wojennej na Wołyń przed rozpoczęciem II wojny światowej.

 

Podczas kampanii wrześniowej dowodził początkowo grupą kanonierek i kanonierką ORP "Generał Haller" w dywizjonie minowców, biorąc udział w obronie przeciwlotniczej gdyńskiego portu, osłonie stawiania min morskich na Zatoce Gdańskiej (Operacja "Rurka") oraz przejściu grupy na Hel. Po wyokrętowaniu załóg kanonierek 3 września objął dowództwo odcinka przeciwdesantowego na cyplu helskim. Od 14 września do zakończenia obrony Wybrzeża dowodził baterią dział wymontowanych w Jastarni z trałowców typu FM. 2 października 1939 roku, po kapitulacji załogi Helu, dostał się do niewoli niemieckiej i przez resztę wojny znajdował się w oflagach: X B Nienburg, XVIII B Spittal i II C Woldenberg. W trakcie przebywania w obozach wykładał artylerię i język rosyjski oraz kierował sekcją rekwizytów teatralnych.

 

W 1945 roku po wyjściu z oflagu zdecydował się powrócić na Wybrzeże i rozpoczął pracę w Głównym Urzędzie Morskim na stanowisku kapitana portu w Kołobrzegu. Na początku 1946 roku został powołany do służby czynnej w Marynarce Wojennej w Gdyni i wyznaczony dowódcą Flotylli Trałowców. Po pół roku przeniesiono go do Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej na Oksywiu, gdzie był jej organizatorem, dyrektorem nauk Wydziału Morskiego i p.o. komendanta szkoły. Od 6 marca 1947 roku pełnił funkcję szefa Sztabu Głównego Marynarki Wojennej. W 1949 na krótko objął stanowisko zastępcy dowódcy Marynarki Wojennej do spraw liniowych. 15 listopada 1949 został wyznaczony na stanowisko dowódcy Floty.

 

 3Był autorem licznych artykułów o siłach morskich w takich pismach jak Bellona, Marynarz Polski, Polska Zbrojna, czy Przegląd Morski. W latach 1947-1950 przewodniczył Komitetowi Redakcyjnemu tego ostatniego. Przetłumaczył książkę Port Artur Aleksandra Stiepanowa.

 

20 października 1950 roku został aresztowany przez funkcjonariuszy Głównego Zarządu Informacji MON i poddany brutalnemu, trwającemu dwa lata śledztwu. Formalnie, dowódcą Floty pozostawał do 14 lutego 1951 roku, po czym został przeniesiony do dyspozycji szefa Departamentu Personalnego MON. Z dniem 22 listopada 1951 roku został przeniesiony do rezerwy.

 

21 lipca 1952 roku Najwyższy Sąd Wojskowy w Warszawie (Sn.14/52) skazał go na podstawie artykułu 86 § 1, 2 KK WP oraz artykułu 7 w związku z artykułem 15 § 2 małego kodeksu karnego na karę śmierci z utratą praw na zawsze i przepadkiem mienia.

 

Ławie sędziowskiej przewodniczył pułkownik Piotr Parzeniecki. Wraz nim skazani zostali w tym samym procesie tzw. „spisku w wojsku”: kmdr por. Robert Kasperski, kmdr por. Zbigniew Przybyszewski, kmdr Jerzy Staniewicz i Marian Wojcieszek. W całym tzw. „spisku komandorów” skazano pod fałszywymi zarzutami działalności szpiegowskiej na karę śmierci lub dożywotnie więzienie 7 oficerów Marynarki Wojennej, pomimo ich wycofania się w procesie z wymuszonych zeznań. Pozostałymi skazanymi byli kmdr por. Kazimierz Kraszewski oraz kmdr por. Wacław Krzywiec. Prezydent Bierut nie skorzystał z prawa łaski. Wyrok wykonano w Więzieniu Mokotowskim w Warszawie 16 grudnia 1952 roku. Jego zwłoki zostały przez organa bezpieczeństwa publicznego potajemnie pogrzebane na tzw. „Łączce” na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.

 

Decyzją z 24 kwietnia 1956 Naczelny Sąd Wojskowy wznowił postępowanie i uchylił wyrok z 1952, stwierdzając całkowitą niewinność skazanych. Raport Komisji Mazura wymienia go z nazwiska jako bezzasadnie skazanego na śmierć.

 

 
Spotkanie z wolontariuszem z Ukrainy
piątek, 18 listopada 2016 12:45

16 listopada grupa B klas pierwszych gościła na lekcji języka angielskiego Olenę, wolontariuszkę z Ukrainy. Olena opowiedziała uczniom o idei wolontariatu europejskiego EVS (European Voluntary Service), o zasadach uczestnictwa w projektach wolontaryjnych, a przede wszystkim o codziennym życiu wolonatriusza. Czyli o wspólnym mieszkaniu w Orłowie z 24 innymi wolontariuszami (m.in. z Hiszpanii, Włoch i Białorusi), o wspólnym gotowaniu, o sposobach porozumiewania się a także swojej pracy w świetlicy socjoterapeutycznej. Olena przygotowała również prezentację na temat Ukrainy oraz nauczyła kilku podstawowych słów po ukraińsku.

A na zakończenie było ciasto marchewkowe & herbatka:)

I wszystko po angielsku:)

 1  2

 3  4

 5

Autor: p.Jowita Ogoenwema

 

 
Spotkanie klasy IIat z dyrektorem firmy NORTHPOL
piątek, 18 listopada 2016 12:39

16 listopada w Ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasa II at reklama miała przyjemność uczestniczenia w zajęciach z przedsiębiorczości prowadzonych przez dyrektora firmy NORTHPOL pana Rafała Szlas.

Pan dyrektor, właściciel dobrze prosperującej firmy obejmującej sektor budowlany, przybliżył uczniom zasady funkcjonowania oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko szereg zalet, ale także sporo wad. To, które z tych czynników przeważą zależy jedynie od chęci danej osoby do podjęcia się pewnych zobowiązań i do wprowadzenia zmian do swojego życia. Jednoznacznie wiąże się więc z motywacją, czyli czymś co popycha nas do działania, do podejmowania się, nie zawsze pewnych i jasnych zadań. Aby własną motywację pobudzić, należy zapoznać się z tym, co nas czeka, w przypadku podjęcia decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Dzięki tym fascynującym zajęciom uczniowie klasy IIat poczuli się zachęceni i zmotywowani do dalszej pracy i nauki.

 2  3

 4  5

 6

Autor: J. Paliwoda

 
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZSP REDA NA 5+
piątek, 18 listopada 2016 11:31

Ekonomiczne myślenie, czyli wykorzystanie w nauce gier ekonomiczno-finansowych

Dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukcesy, a inni nie? Czy dlatego, że zaczynali z dużym zapasem gotówki albo uzyskali od kogoś pomoc? Zwykle to nie wystarcza. Ludzie sukcesu charakteryzują się umiejętnością „ekonomicznego myślenia”. To ich wyróżnia oraz sprawia, że zarabiają fortuny w sytuacjach, w których 90% innych osób nawet nie widzi możliwości zarobienia jednego dolara.

W ramach obchodów Światowego Dnia Przedsiębiorczości zostały zaplanowane zajęcia edukacyjne dla klasy III aT, IV bT wykorzystujące gry ekonomiczno-finansowe.

Celem zajęć było pobudzanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych i rozwój kompetencji społecznych. Młodzież poznała gry ekonomiczne, które pomagają rozwijać umiejętność biznesowego myślenia:

  • Twój Budżet Rodzinny to internetowa gra edukacyjna, która polega na zarządzaniu domowym budżetem – wprowadza w świat planowania domowych finansów i przedsiębiorczości. Pozwala poznać konsekwencje swoich wyborów w dłuższej perspektywie czasowej. Celem gry jest m.in. edukacja w kwestii zaciągania kredytów – uczestnicy uczą się, jak nie wpaść w spiralę zadłużenia.
  • Liderzy Europy to planszowa gra edukacyjna, która sprawdza wiedzę z zakresu finansów i przedsiębiorczości podczas „podróży” po europejskich krajach.
  • Business Zone to internetowa gra edukacyjna, która w atrakcyjny sposób przedstawia młodym ludziom realia prowadzenia biznesu w Polsce, uczy jak założyć i zarządzać małą firmą. Celem gry jest rozwój prowadzonej firmy i zgromadzenie jak największej ilości środków finansowych.
  • Dobry interes, to emocjonująca i zabawna gra, której scenariusz i zasady związane są ze światem finansów, obrotem kapitału, strategią inwestowania. Gra pozwala poznać smak ryzyka, odczuć satysfakcję z udanej transakcji finansowej, ale poznacie także gorycz porażki, utraty kapitału, a niekiedy klęskę całkowitego bankructwa.

Ponadto przeprowadzono lekcje interaktywne z wykorzystanie „Komiksów w edukacji ekonomicznej”. Zaprezentowano młodzieży warsztat: Studia płatne, czy bezpłatne?, Dyplom, czy wiedza – po co studiujemy? Młodzież dowiedziała się: jakie są argumenty za i przeciw bezpłatnym studiom na uczelniach państwowych; wyjaśniono na czym polega związek wykształcenia z karierą zawodową w dorosłym życiu; wskazano przykłady, w jaki sposób wykształcenie i jego jakość wpływają na życie jednostek i funkcjonowanie państwa; wyjaśniono na czym polega związek jakości wykształcenia z karierą zawodową w dorosłym życiu oraz w jaki sposób jakość wykształcenia społeczeństwa wpływa na rozwój gospodarczy państwa; wskazano czynniki, na które oni sami mają wpływ w budowaniu swojego wykształcenia, a które zależą od polityki państwa.

Udział uczniów w wydarzeniach edukacyjnych z wykorzystaniem komiksów i gier ekonomicznych pozwolił uczniom:

  • sprawdzić się w roli przedsiębiorcy,
  • nabyć umiejętności negocjacyjne i zastosować je w praktyce,
  • nauczyć się planowania działań i podejmowania ryzyka,
  • zrozumieć współczesne zjawiska z zakresu ekonomii,
  • rozwinąć kreatywność i zdolności analitycznego myślenia,
  • wyjaśnić działanie mechanizmów rynkowych na podstawie nabytego podczas gry doświadczenia;

                Zajęcia pozwoliły realizować cele nauczania zawarte w nowej podstawie programowej, m.in. w zakresach komunikacji i podejmowania decyzji, gospodarki i przedsiębiorstwa, planowania i kariery zawodowej, zasad etycznych.

 5  11

 12  13

Warsztaty ABC przedsiębiorczości

17.11.2016 r. klasa IV b T, III aT wzięła udział w zajęciach zaproponowanych przez Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości oraz Fundację Gospodarczą. W ramach zajęć odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi oraz z doradcami podatkowym.

Celem spotkania było: przekazanie podstawowej wiedzy związanej z zakresu przedsiębiorczości oraz z zakresu podatków obowiązujących przedsiębiorcę na podstawie przepisów podatkowych i przykładów z życia gospodarczego oraz wyposażenie uczestników w wiedzę zwiększającą bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej.

Spotkanie pozwoliło młodzieży zdobyć niezbędną wiedzę w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie umożliwiło uczestnikom zdobyć niezwykle cenną wiedzę w zakresie prowadzenia firmy w polskich uwarunkowaniach ekonomicznych i podatkowych. Przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna przygodę z biznesem musi być przygotowany na szereg czynności, o których nie musiał wcześniej myśleć. Prowadzenie firmy, to głownie postawienie siebie z drugiej strony barykady. Młodzież nabyła umiejętność patrzenia na biznes z punktu widzenia pracownika oraz z punktu widzenia przedsiębiorcy.

 15  16

 17  22

Szkolenie: Zacznij blogować z Wordpress’em!

WordPress jest najpopularniejszym systemem do zarządzania treścią wśród blogerów. Zdaniem niektórych, jest to najlepsze i najbardziej intuicyjne narzędzie do tworzenia stron internetowych, które dają o wiele większe możliwości niż tylko prowadzenie bloga.

Celem warsztatów organizowanych w dniu 16.11.2016 r. PPNT Gdyni było: nabycie umiejętności prowadzenia bloga z wykorzystaniem WordPress. W zajęciach udział wzięła młodzież z IVb technikum organizacji reklamy.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak założyć bloga w systemie WordPress, z jakimi kosztami wiąże się prowadzenie strony internetowej, jak dostosować wygląd oraz funkcjonalność bloga do naszych oczekiwań oraz wymagań potencjalnych czytelników. Uczniowie poznali możliwości, jakie daje WordPress. Ponadto zapoznali się z podstawowymi zasadami edycji tekstu oraz optymalizacji treści pod kątem ich widoczności w wyszukiwarkach internetowych.

Uczniowie nabyli umiejętność:

  • dowiedzieli się jak dbać o bezpieczeństwo danych i strony internetowej;
  • zapoznali się z zasadami założenia kontaw Google Analytics, monitorowania ruchu oraz jak znaleźć przydatne dane dla np. potencjalnych sponsorów;
  • poznali podstawy SEO.

 12  15

   33  38

 

Autor: p. G. Wołosewicz

 
FORUM PRZESIĘBIORCZOSCI
piątek, 18 listopada 2016 10:38

Warsztaty edukacyjne dla uczniów ZSP REDA w Fabryce Kultury w Redzie – 17.11.2016 r.TP

Dynamiczna formuła warsztatów w Fabryce Kultury opierała się przede wszystkim na aktywnym uczestnictwie młodzieży, prezentacji multimedialnej oraz case study (analiza przypadku). Specjaliści z zakresu prawa własności intelektualnej, reklamy i marketingu przekazali wiedzę w prosty i przystępny sposób, a prezentowany materiał dostosowany został do wieku i potrzeb uczestników. W trakcie szkoleń udzielane były odpowiedzi na pytania uczniów oraz omawiane studia przypadków. Uzupełnieniem wskazanych metod były ćwiczenia indywidualne i grupowe, testy oraz moderowana dyskusja.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości prowadzący szkolenia w Fabryce Kultury dzielili się swoim doświadczeniem i praktyką w wykorzystaniu narzędzi biznesu. Trenerzy wyszli bowiem z założenia, że młodym ludziom „sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować” - J.W.Goethe.

Szkolenie „Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe”

Zamiast prosić o wsparcie jednego dużego inwestora możesz odwołać się do społeczności - znajomych i nieznajomych ludzi, a w zamian za finansowanie zaoferuj świadczenie zwrotne – satysfakcję, że projekt może zostać zrealizowany, produkty i doświadczenie powiązane ze swoim projektem (np. egzemplarz produktu wyprodukowanego dzięki środkom pochodzącym ze zbiórki). Crowdfunding to także możliwość opowiedzenia o swoich działaniach, zbudowania społeczności i zaangażowania energii innych ludzi, np. internautów.

Co to jest crowdfunding? Czym się różnią od siebie crowdfunding udziałowy, benefitowy, dłużny i dotacyjny? Jak sfinansować pomysły? Na czym polega Impact investing? Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy II a LO uzyskali odpowiedź podczas szkolenia Crowdfoundingi finansowanie pomysłów.

Celem szkolenia było przybliżenie zasad pozyskiwania środków poprzez crowdfunding, wyjaśnienie aspektów prawnych i pomoc w zaplanowaniu kampanii krok po kroku.

Młodzież w przejrzysty sposób dowiedziała się, jak pozyskać kapitał i wsparcie od społeczności. Szczególnie nacisk położony został na praktykę. Na rzeczywistych przykładach dowiecie się, jak przygotować kampanię, jak zbudować społeczność, jak wymyślać nagrody, a także wszystkiego innego, co jest potrzebne do sukcesu zbiórki. Część teoretyczna, poza przedstawieniem najważniejszych pojęć z zakresu szkolenia, obejmowała analizę istoty crowdfundingu uwzględniającą specyfikę w grupach zawodowych wskazanych przez młodzież. Część praktyczna obejmowała pracę w zakresie tworzenia i realizacji zaproponowanych projektów crowdfundingowych przez młodzież dla konkretnej grupy zawodowej.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach młodzież:

  • zweryfikowała swoje postrzeganie crowdfundingu;
  • dowiedziała się jak, przygotować i przeprowadzić zbiórkę;
  • poznała narzędzia i techniki pomagające w przygotowaniu i przeprowadzaniu kampanii.

Prowadzący zainspirowali młodzież do działania! Młodzież już planuje przygodę z crowdfundingiem.

 3  11

 16  21

 29  31

Szkolenie: Storytelling w biznesie

Klasyczny storytelling i jego digitalowy odpowiednik to zbiór zasad i reguł, jak budować intrygujące opowieści, do jakich emocji się odwoływać, by wiarygodnie brzmiały i wywoływały pożądane reakcje, także - a może już przede wszystkim - w internecie.

W warsztatach udział wzięła młodzież licealna klas pierwszych. Tematyka spotkania z panem Filipem Jędruchą - mobilny doradca ICT, koordynator TechKlubu w Gdańsku opierała się na kluczowych pytaniach: Jak stworzyć opowieść, która zaprezentuje strategiczny przekaz przedsiębiorstwa i zaciekawi odbiorcę swoją nietypową historią? Co sprawi, że komunikat zostanie zapamiętany? Jak wyeksponować ofertę na tle konkurencji?

W kompleksowy i kreatywny sposób przedstawione zostały realne sposoby wykorzystania storytellingu w pracy, budowania narracji w biznesie (w ujęciu marketingowym, sprzedażowym oraz w networkingu). W trakcie zajęć zostały poruszone zagadnienia: narzędzia storytellingu w epoce nowych mediów (tzw. digitalny storytelling), analiza narracji w mediach i biznesie, skuteczna komunikacja, autoprezentacja i kreowanie marki osobistej.

Warsztat wyposażył młodzież w skuteczne narzędzia, niezbędne w nowoczesnym marketingu i sprzedaży, zarządzaniu zespołem, kreowaniu marki osobistej czy firmy. Praktyczny charakter zajęć pozwolił na zdobycie umiejętności:

  • kreatywnego i emocjonalnego angażowania otoczenia;
  • poznania sposobu budowania jasnej i klarownej prezentacji dla dużej publiczności;
  • poznania podstawy wystąpień opartych na opowiadaniu historii – storytelling;
  • budowania przewagi konkurencyjnej opartej na pozamaterialnych wartościach,
  • dystrybucji opowieści swojej marki i zostawiania śladu cyfrowego w internecie.

 3  8

 11  29

 

Warsztaty: „Prawa autorskie w praktyce” oraz „Czym jest własność intelektualna?”

Rozwój technik multimedialnych i ich powszechne wykorzystanie zarówno w życiu codziennym, jak i działalności gospodarczej wywarł istotny wpływ na różne dziedziny prawa, w tym prawo własności intelektualnej. Podczas szkolenia młodzież uzyskała odpowiedź na pytania: Czym jest prawo autorskie i własność intelektualna? W jaki sposób możemy legalnie korzystać z własności intelektualnej? Co to jest Światowa Organizacja Własności Intelektualnej? Co to jest znak towarowy, wzór przemysłowy i oznaczenie geograficzne?

Młodzież dowiedziała się, jak chronić prawa autorskie, jak sobie radzić z problemem naruszania praw autorskich w Internecie, a także czy każdy znak towarowy może uzyskać ochronę. W trakcie szkolenia zwrócono uwagę na fakt, iż istotne znaczenie dla przedsiębiorców ma poznanie podstawowych instytucji prawa autorskiego, zrozumienie ich specyfiki, a także uzmysłowienie ewentualnych konsekwencji naruszenia praw własności intelektualnej.

Warsztaty prowadził prawnik z Redy, Pan M. Borkowski . Prowadzący w bardzo przystępny sposób przybliżył młodzieży trudne i złożone zagadnienia związane z prawem autorskim. Prelegent sporo czasu poświęcił zagadnieniu, które interesowało młodych ludzi, a mianowicie udostępnianiu treści na różnych forach i portalach społecznościowych.                                

Po zakończeniu wykładu młodzież zasypała prowadzącego licznymi pytaniami.

Celem spotkania uczniów klasy Ic i IV b ze specjalistami z zakresu prawa autorskiego było przedstawienie roli prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskich w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem firm z branży reklamowej.

Udział młodzieży w szkoleniu pozwolił im na nabycie umiejętności:

  • zastosowania wiedzy teoretycznej w aspekcie praktycznym w pracy zawodowej związanej z branża poligraficzną;
  • korzystania z ogólnodostępnych źródeł wiedzy zgodnie z obowiązującym prawem,
  • stosowania „dobrych nawyków” w problematyce ochrony i naruszania praw autorskich w Internecie.
  •  2  3
  •  6  10

 

Warsztaty: „Bezpłatne zasoby Internetu” oraz „Darmowe narzędzia graficzne”

Niezależnie od tego, czy przygotowujemy prezentację, film lub materiał na stronę internetową, trudno obyć się bez sprawdzonych programów do tworzenia i edycji grafiki, audio i wideo.

W warsztatach udział wzięła klasa II technikum organizacji reklamy. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, dlaczego Internet jest tak atrakcyjny dla przedsiębiorcy i jak młody przedsiębiorca może wykorzystać zasoby Internetu.

Słuchaczom przedstawiono warunki licencji Creativ Commons, szczegółowo omówione zostały narzędzia niezbędne do zarządzania projektami : SLAG, FREE GRAPHIC DESIGN, SMALLPDF , ZECERKA, MOODBOARD. Uczniowie zapoznali się z darmowymi narzędziami, za pomocą których można tworzyć swoje własne grafiki do mediów społecznościowych, infografiki, plakaty, cover photo, czy też grafiki do postów na blogu. W większości zaprezentowane narzędzia są proste w obsłudze i wymagają jedynie odrobiny cierpliwości i kreatywności, by stworzyć grafikę, która urozmaici tekst, czy wpis w mediach społecznościowych.

Jednym z ciekawych narzędzi, które można wykorzystać do tworzenia kreacji graficznych jest generator kolorów Coolors.com. Pozwala on wybrać kolor i uzyskać kod koloru HTML tego piksela. Ponadto można uzyskać wartość HEX, wartości RGB i wartości HSV.

Uczniowie nabyli wiedzę, którą będą mogli wykorzystać nie tylko na lekcjach z przedmiotów zawodowych, ale i również w życiu codziennym.

 

 7 12

 15  18

 

 

 
V II POWIATOWY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ
piątek, 18 listopada 2016 10:04

V II POWIATOWY KONKURS

POEZJI ŚPIEWANEJ

Drodzy Nauczyciele i uczniowie!

       Zapraszamy Państwa wraz z Waszymi podopiecznymi do udziału w kolejnej edycji konkursu poezji śpiewanej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  

REGULAMIN KONKURSU (pobierz)panimala

 
Finał powiatu w piłce nożnej halowej chłopców
czwartek, 17 listopada 2016 21:06

We wtorek i środę tj. 15 i 16 listopada 2016 roku w ZSP nr. 1 w Rumi odbył się finał powiatu  w piłce nożnej halowej chłopców. Pierwszego dnia mieliśmy dwa mecze :

ZSP Reda - ZSP 2 W - wo  -  wynik spotkania 0 : 2

ZSP Reda - ZSP 1 Rumia   -  wynik spotkania 1 : 2

Jak widać nie był to udany dla nas dzień / dwie porażki - choć mecze bardzo zacięte i wyrównane /

W środę następne dwa mecze :

ZSP Reda - ZSP 1 W - wo -  wynik spotkania 3 : 2

I najważniejszy tego dnia dla nas mecz z wejherowską samochodówką / ZSP 4 W - wo / o drugie miejsce w całym turnieju. Niestety mecz ten przegraliśmy aż 3 : 0 i zakończyliśmy mistrzostwa powiatu na odległym V miejscu. Układ meczów był niekorzystny dla nas, ponieważ zbyt krótki był odpoczynek po pierwszym meczu. Mamy jednak dobrą, rozwojową drużynę, która rokuje nadzieje na przyszłość i jeszcze pokaże, że potrafi grać w piłkę !!!

Skład naszej drużyny :

Kacper Augustowski, Kacper Bużan, Dawid Popielec, Karol Szreder, Łukasz Murakowski, Dawid Dąbrowny, Bartłomiej Drzeżdżon, Szymon Hebel,Bartłomiej Marcińczyk,Piotr Miotk i Krystian Palach.

1 2

3

Opiekun : mgr A. Gorajski

 
\"Clean Up the World - Sprzątanie Świata 2016\"
czwartek, 17 listopada 2016 12:51

ZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY UCZNIOWIE ORAZ RODZICE

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: \"Clean Up the World - Sprzątanie Świata 2016\" zapraszamy ponownie do aktywnego uczestnictwa w VII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej na nowych zasadach, pod hasłem:

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ.

Telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu a wszystkie szkoły otrzymają nagrody 
Honorowy patronat nad naszymi działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie .

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

Kochani mamy mało czasu. DO PIĄTKU 18 LISTOPADA czekamy na działające i zepsute telefony.
NAGRODY DLA ZWYCIĘSKICH KLAS oraz UCZNIÓW.

Zapraszam do s.2 ze sprzętem. ZRÓB PORZĄDEK I CHROŃ ŚRODOWISKO
opiekun szkolnego koła Ligii Ochrony Przyrody Beata Bogalecka

 
Mecz LOLa.

W zeszłą środę na porannych zajęciach e-sportu klasa 1CT rozegrała między sobą wewnętrzny mecz LOLa. Przedstawiamy wstępną analizę.

 https://www.youtube.com/watch?v=YsTcrxQw_uk

alt
 

 logo

 
Kolejne spotkanie klasy e-sportowej ze streamerem
środa, 16 listopada 2016 22:43

Dnia 16.11.2016 w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości klasa 1cT na swoich lekcjach gościła komentatora e-sportowego Andrzeja Śledzia. Nasi uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy komentatora oraz dowiedzieć się jak wygląda e -sport w Polsce.

1 2

3 4

57

6 8

 

 
JUTRO DZIEŃ MUNDUROWY
środa, 16 listopada 2016 15:47

UCZNIOWIE

 
PRZYPOMINAMY!


JUTRO (czwartek 17.11.2016r) DZIEŃ MUNDUROWY


ZAMIAST PIĄTKU
(zmiana podyktowana jest wizytą w szkole mediów)

ważne

 
DZISIAJ KLASA 1Ct ROZGRYWAŁA SWOJE PIERWSZE MECZE.

Dzięki wszystkim za obecność i wsparcie! Dziś obie dywizje ZSP Reda zagrały mecze z mixami widzów. Wyniki z dziś:
CS 2W - 0L,
LOL 1W - 1L

 https://www.youtube.com/
watch?v=6IqVOeupHlY

alt

11

Mecze były świetne, super atmosfera na czacie i po długiej przerwie coś sobie komentowałem. Obie dywizje mają szansę na pracę nad sobą i poprawienie się jako zawodnicy. Na YT wleciał pierwszy mecz w CS:GO, rekiny naprawdę mnie zaskoczyły, sami zobaczcie dlaczego!!! alt

 
Auchan zaprasza szkoły do eko-konkursu
wtorek, 15 listopada 2016 13:13

auchanWarszawa, 2016-11-15

Auchan zaprasza szkoły do eko-konkursu

Rozumiejąc, iż przyszłość Ziemi zależy od zbudowania świadomego, odpowiedzialnego społeczeństwa oraz fundamentalną rolę placówek oświatowych, Auchan kieruje konkurs do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.  W konkursie mogą brać udział całe klasy, zaś nagrody zostały przewidziane zarówno dla zwycięskich szkół jak i klas: na szkoły czekają lap-topy, na klasy odtwarzacze MP3, słuchawki, przybory do pisania i słodkie upominki

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 23 grudnia 2016 roku

Więcej informacji o zasadach konkursu i nagrodach znajdą Państwo w załączonej ulotce oraz na stronie www konkursu http://www.eko-konkurs-auchan.pl/konkurs/

Ale konkurs to nie tylko zabawa - projekt ten to przede wszystkim spora dawka wiedzy. Został przygotowany pakiet materiałów edukacyjnych dla szkół  o tematyce ekologicznej, który może się stać podstawą lekcji o tematyce środowiskowej. Więcej informacji na stronie projektu, w zakładce Baza wiedzy tutaj.

 

 

 
Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczennic 
wtorek, 15 listopada 2016 12:48

Dziewczęta z IV AT - architektura krajobrazu, wygrały konkurs na opracowanie koncepcji Parku w Redzie! W nagrodę zaproszone zostały na warsztaty projektowe. Oto artykuł, który ukazał się na stronie Urzędu Miasta Redy:

„W dniach 3 – 4 listopada 2016 r., w Urzędzie Miasta w Redzie odbyły się warsztaty urbanistyczne p.t. „RE – KREACJA . Małe Miasta – Wielkie Wyzwania.”, poświęcone zagospodarowaniu przestrzeni wokół ulicy Obwodowej w Redzie, z uwzględnieniem dróg pieszych i rowerowych.  W spotkaniu wzięli udział profesorowie i studenci Politechniki Gdańskiej (w tym spora grupa studentów w ramach międzynarodowej wymiany ERASMUS) oraz uczennice Naszej Szkoły dziewczęta z IV AT.  Głównym celem warsztatów było uatrakcyjnienie i podniesienie funkcjonalności jednej z głównych redzkich ulic, która obecnie pełni rolę obwodnicy części miasta. Uczestnicy warsztatów musieli zadać sobie następujące pytania:

  • Jak zapewnić sprawny system poruszania się wszystkich uczestników ruchu oraz włączyć obszar wokół ulicy do miejskiego systemu ścieżek pieszych i rowerowych?
  • Jak stworzyć funkcjonalną i miłą dla oka przestrzeń publiczną, z dużą ilością terenów zielonych?
  • Jak zapewnić przestrzeń rekreacyjną dla wielu grup użytkowników?

Efekty dyskusji i prac grupowych znalazły odbicie w przygotowanych koncepcjach zagospodarowania terenu.

Jednym z ważnych punktów spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania fragmentu Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie. W konkursie brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Zgłoszono trzy prace, spośród których wyłoniono zwycięzcę oraz przyznano dwa, równorzędne, drugie miejsca. Autorkami zwycięskiej koncepcji były: Karolina Jeschke, Patrycja Lietzau, Zuzanna Maniecka i Aleksandra Srok. Prace powstały pod kierunkiem pani Anny Lewandowskiej – nauczycielki w ZSP w Redzie.

Warsztaty odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Biura Planowania Przestrzennego, Politechniki Gdańskiej, Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Urzędu Miasta w Redzie.

Źródło artykułu: http://miasto.reda.pl/2016/warsztaty-urbanistyczne-w-redzie/

 4  5

 11  35

 53  55

 
Udział w nagraniu studyjnym w studio w Teatrze Miniatura we Wrzeszczu
wtorek, 15 listopada 2016 10:07

W sobotę 5 listopada nasi chórzyści wzięli udział w nagraniu studyjnym w studio w Teatrze Miniatura we Wrzeszczu. Mieliśmy nieukrywaną przyjemność przyczynić się do powstania nowej, ósmej już płyty Romualda Sławińskiego, którego gościliśmy w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym z audycją bluesową.

Było to dla nas bardzo emocjonujące przeżycie, a owocem będzie utwór pt.,,Angel”.

Płyta ukaże się na wiosnę przyszłego roku.

 1  6

 11  13

Opiekun chóru – Joanna Klein-Szalkowska

 
ETAP SZKOLNY OLIMPIADY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI
poniedziałek, 14 listopada 2016 21:45

1Racjonalne żywienie jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, jego pomyślność i aktywność zawodową. Mając to na uwadze organizacje międzynarodowe i władze poszczególnych krajów podejmują różne działania zmierzające do podniesienia poziomu wiedzy żywieniowej ludności, szczególnie młodego pokolenia.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, wychodząc naprzeciw tym dążeniom, stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy.

              Etap szkolny Olimpiady odbył się w ZSP REDA w dniu 09.11.2016 r. Konkurs obejmował zagadnienia z wiedzy o żywności i żywieniu oraz wiedzę z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów żywienia i technologii gastronomicznej z towaroznawstwem. Celem olimpiady było promocja zdrowia oraz pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami produkcji żywności.

Miło nam poinformować, iż w wyniku eliminacji szkolnych, Naszą Szkołę na etapie okręgowym reprezentować będzie Paulina Trzcińska. Trzymamy kciuki za Paulinę na kolejnym etapie Olimpiady w Toruniu!

 
KONKURS „LAPTOP NA BANK”
poniedziałek, 14 listopada 2016 21:43

laptopWzorem lat ubiegłych zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskiej edycji konkursu pt. „Laptop na Bank", organizowanego przez Narodowy Bank Polski i Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu (RZPWE).

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie edukacji ekonomicznej, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, a także rozwijanie indywidualnych zainteresowań i wyobraźni uczniów.

Zadaniem uczestników będzie:

  • Rozwiązanie testu ekonomiczno–informatycznego na platformie konkursowej
  • Wykazanie się znajomością zagadnień dotyczących ekonomii i przedsiębiorczości
  • Wykazanie się znajomością zagadnień IT – podstawa programowa szkoły ponadgimnazjalnej;
  • Posługiwanie się technologią informacyjną i komunikacyjną w rozwiązywaniu zadań.

Konkurs składa się z trzech etapów. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do końca listopada.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele: Anna Szponikowska i Gabriel Wołosewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona interest calculator loan 17 z 47

logoaefslogo ea

Copyright professional seo services © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. local seo services Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×