ZSP REDA

Aktualności
Spotkanie organizacyjne

logo projekt

03 lipca o godz. 9.00 odbylo sie spotkanie organizacyjne. Pani Basia, koordynatorka projektu, przedstawila mlodziezy zadania, a także powiedziala czego sie od nich oczekuje w związku z projektem. Po spotkaniu udaliśmy sie na spacer po Ubedzie.

1 2

 

 

 
Wylądowaliśmy w Madrycie
poniedziałek, 03 lipca 2017 21:57

logo projekt

02 lipca 2017r. o  godz.11.20 wylądowalismy w Madrycie. Pan kierowca wysadził nas przy fontannie Neptuna i udaliśmy sie na zwiedzanie miasta. Spacerowaliśmy ulicami Madrytu, podziwialiśmy piśkne budowle, poszaleliśmy w parku. Pogoda nas podobno dzisiaj oszczędzała, bo było raptem 28 - 30 stopni. Wieczorem mlodzież udała sie do goszczących ich rodzin. A jutro praktyki...

1 2

3 4

5

 

 

 
Kolejna grupa uczniów w drodze na praktyki do Hiszpanii
poniedziałek, 03 lipca 2017 21:47

logo projekt

02 lipca 2017r kolejna grupa uczniów tym razem siedmiosobowa w raz z opiekunem p. I. Hoppe-Darznik wyleciała z Gdańska na praktyki zagraniczne do Hiszpanii. W  praktych biorą uczniowie w zawodzie technik geodeta. Praktki odbywają sie w Ubedzie.

1

 Jestesmy na lotnisku w Gdansku. Wszyscy stawili sie o 3.30. Ekscytacja siega zenitu. Niektorzy z nas lecą po raz pierwszy samolotem.

2

Jestesmy juz po odprawie, niektorzy bardzo dokladnej. alt 

 

 
Zwiedzamy Malagę

logo projekt

Malaga urokliwe miejsce w Hiszpanii! Zdobywamy ruiny zamku i góry, podziwiamy rozległą panoramę.

Malaga słynie ze znanych mieszkańców. To właśnie tutaj urodził się malarz Pablo Picasso. Można zwiedzać jego rodzinny dom przy Plaza de la Merced – jednym z głównych placów miasta – a w muzeum przy ul. San Agustín obejrzeć 285 prac słynnego kubisty. Prezentują wszystkie etapy malarstwa, przez które przeszedł (są m.in. portrety, które malował jako 15-latek). Z Malagi pochodzi też inny artysta – hiszpański przystojniak Antonio Banderas. Być może spotkacie go przy  ul. Larios, handlowym deptaku w centrum, albo podczas hucznie obchodzonych w Andaluzji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy – wieść niesie, że odziany w kaptur zasłaniający twarz bierze wówczas udział w nabożeństwach i procesjach.

1 2

3 4

5 6

 

 

 
Pierwszy dzień w Hiszpanii

logo projekt

Po pierwszym dniu praktyk wszyscy jesteśmy naładowani pozytywną energią. Sewilla zaskoczyła nas upałami, krajobrazami jak na pocztówkach (które już wysłaliśmy!) i niezwykłym mixem kulturowo-społecznym. Już jutro kolejny ciężki dzień, więc see you alt

3 4

5jpg 6

19466248 800427983451109 679323659130738750 o w

 
I grupa praktykantów w drodze do Hiszpanii
czwartek, 29 czerwca 2017 19:17

 

logo projekt

 

 

Ok. godz. 21.00 w dniu 24.06.2017r w strugach deszczu I grupa 16 uczniów wraz opiekunami p. E. Macek i p. D. Sokołowska wyjechała na zagraniczne praktyki w Sewilli. W praktykach biorą udział uczniowie klas I, II, III i IV w zawodzie technik organizacji reklamy i technik cyfrowych procesów graficznych.
Humory dopisywały, zapakowali walizki na busika i wystartowali do Warszawy skąd samolotem lecą do Sewilli.

Praktyki będą trwały w dniach 25.06.2017r.-08.07.2017r. 

1 2

3 4

 
Promujemy szkołę podczas Dni Redy
środa, 28 czerwca 2017 20:18

W dniach 24 oraz 25 czerwca obchodziliśmy 50-lecie nadania praw miejskich Redzie. Z tej okazji, podczas Dni Redy w minioną sobotę odbył się Festyn Rodzinny. Na gości czekały stoiska wystawców rękodzieła, artystów i twórców ludowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego stoiska podczas tej uroczystości. Nasza młodzież przygotowała dla mieszkańców Redy mini pokaz pierwszej pomocy, a dla najmłodszych – zabawy, gry i „malowanie twarzy”.

Jednym z punktów imprezy było sadzenie dębów w Rodzinnym Parku Miejskim. Dąb to potężne drzewo i jednocześnie symbol siły, trwałości i szlachetności. Symboliczne drzewa zostały posadzone z okazji: 50 - lecia nadania praw miejskich, 85 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie, 65 – lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie, 25 – lecia Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddziału w Redzie oraz 25 – lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczo – Komunalnego „Koksik” w Redzie. W uroczystym sadzenie dębów wzięła także udział nasza młodzież klas mundurowych.

Mamy nadzieję, że nasze, piękne miasto dzięki posadzonym dębom stanie się jeszcze bardziej zielonym.

Zespół ds. promocji

2 4

9 11

 

 

 
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
sobota, 24 czerwca 2017 10:53

Dnia 23.06.2017 miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W apelu uczestniczyły klasy I, II oraz III technikum oraz klasy I i II liceum mundurowego. Uroczystość ta została uświetniona obecnością dr Kowalczyk – Robakowskiego z Wyższej szkoły Bezpieczeństwa w Gdyni która ufundowała nagrodę dla najlepszego ucznia klasy policyjnej oraz Etatowego Członka Zarządu pana Wojciecha Rybakowskiego oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Moniką Rutz-Łępicką. Apel był okazją do podsumowania mijającego roku szkolnego oraz osiągnięć uczniów w wielu dziedzinach. Uroczystość została przygotowana przez p. Katarzynę Wolszczak oraz p. Annę Lewandowską przy ogromnej współpracy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Patryka Mrozka.

Po wystąpieniu p. dyrektor, która zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji nastąpiło wręczanie dyplomów i wyróżnień.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Nikola Piskula z klasy IBLO;

Anna Rohde z klasy IBT;

Izabela Nowak z klasy IIAT;

Świadectwa za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymali:

Z klasy I ALO: Lipowska Martyna;

Z klasy I BLO: Szaniec Milena, Grzenia Agata oraz Grzybowski Bartłomiej;

Z klasy IBT: Ellwart Jakub oraz Potrykus Konrad;

Z klasy ICT: Barecki Szymon oraz Sielawa Marek;

Z klasy II AT: Bojka Iwona;

Z klasy IIBLO: Reinhold Agata;

Z klasy III AT: Czaja Marta, Winczewska Monika oraz Specht Anna;

Dyplomy za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję otrzymali:

Martyna Lipowska i Natalia Daniluk;

Za bardzo dobre zachowanie i wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję: Klaudia Selewska;

Z klasy IAT pani Magdalena Tomaszewska o wręczyła dyplomy dla:

Za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Pauli Krause oraz Mateuszowu Klein;

Za dobre wyniki w nauce i dobre zachowanie: Juli Reiter;

Za dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i wysoką frekwencję: Martynie Skelnik;

Za wysoką frekwencję: Robertowi Detlaff, Patrycji Ellwart, Patrykowi Kanigowskiemu oraz Błażejowi Wittstock;

Z klasy IBT, pani Alicję Klein-Abramczyk o wręczyła dyplomy dla:

Za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Inez Doering, Annie Żelazny, Kamilowi Kupiec;

Za wzorową frekwencję: Krzysztofowi Chodnickiemu, Inez Doering, Jakubowi Ellwart, Patrykowi Kisickiemu, Adamowi Konkol, Kamilowi Kupiec, Martcie Labuhn, Piotrowi Miotk, Konradowi Potrykus, Korneli Riebandt, Annie Rhode, Paulinie Stalka, Wiktorii Treder;

Z klasy ICT, pani Katarzyna Wolszczak wręczyła dyplomy za:

Za zaangażowanie w życie szkoły i klasy: Bartoszowi Drzeżdżon, Sarze Dąbrówka, Bartłomiejowi Marcińczyk, Krzysztofowi Laga oraz Jakubowi Wiśniewskiemu;

Za wzorową frekwencję oraz dobre wyniki w nauce: Jakubowi Wiśniewski oraz Arkadiuszowi Skowroński;

Z klasa IIAT, pani Anna Lewandowska o wręczyła dyplomy za:

Za wzorową frekwencje: Izabela Łępicka, Izabela Nowak oraz Patryk Plichta;

Za zaangażowanie w życie szkoły i klasy: Basmann Beatcie, Bednarskej Agata, Bistram

Dari, Bojka Iwonie, Gappa Łukaszowi, Koy Oliwio, Lietz Mateuszowi, Łępicka Izabeli, Mazurek Dominice, Mrozek Patrykowi, Nowak Izabeli, Plichta Patrykowi, Pranczk Izabeli, Rohde Katarzynie, Szur Natali, Telej Annie, Trejtowicz Annie, Trzcińska Paulinie oraz Zielke Dawidowi

Z klasy IIIAT, pani Dorota Sokołowska wręczyła dyplomy dla:

Za dobre wyniki w nauce i wzorową frekwencję: Jakubemuowi Drybczewski;

Z klasy IIBLO, pani Ewa Macek wręczyła dyplomy dla :

Za wzorowa frekwencję: Aleksandrze Bielak, Dariuszowi Krausa, Markowi Młyńskiemu, Dawidowi Putzig;

Z klasy IIALO, pan Tadeusz Puzio wręczył dyplomy dla :

Za dobre wyniki w nauce i wysoką kulturę osobistą: Weronikce Scylka;

Nagrody za osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów otrzymali:

 3

2

 

1

Na koniec Samorząd uczniowski podziękował Markowi Taladze z klasy IIBLO za pełnienie funkcji przewodniczącego SU i godne reprezentowanie szkoły zaś pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Puchar przechodni Dyrektora Szkoły w pokonywaniu wojskowego toru sprawnościowego otrzymała w tym roku klasa 2 aLO.

5 12

17 22

25 38

 

 

 

 
# 1 NAJLEPSZE TECHNIKUM NA POMORZU – ZSP REDA SZKOŁA NA MIARĘ CZASÓW
czwartek, 22 czerwca 2017 20:06

wlacz sieTechnikum w Redzie to prężnie rozwijająca się profesjonalna szkoła, która osiąga wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym z pracodawcami i instytucjami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi. Wysoka jakość kształcenia oraz zapewnienie naszym uczniom możliwości zdobywania kwalifikacji i kompetencji zawodowych na zaawansowanym poziomie sprawiły, że nasze technikum cieszy się stale poszerzającym się gronem zadowolonych uczniów. Nauczyciele technikum są kreatywni i pełni energii. Nie da się ich nie lubić, a nauka z nimi to czysta przyjemność – wypowiedź ankietowanego ucznia klasy pierwszej. Jest to szkoła, w której panuje miła atmosfera, a jakość kształcenia jest na najwyższym poziomie – dodaje uczeń klasy drugiej.

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły niezmiennie wskazują, że poziom kształcenia placówce jest wysoki. Aktywności i sukcesów mogą pozazdrościć nam liczne i większe placówki w regionie. W trosce o efekty kształcenia zapewniamy Naszym uczniom udział w różnorodnych projektach, które umożliwiają im uzyskiwanie dodatkowych kompetencji.  

W roku szkolnym 2016/2017 zgłosiliśmy technikum organizacji reklamy do programu „Włącz się. Młodzi i media”. Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Evens i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który rozwija kompetencje medialne uczniów. Edukację medialną rozumiemy – za „Deklaracją Brukselską w sprawie edukacji medialnej przez całe życie” - jako „Zdolność do korzystania z mediów, rozumienia i krytycznej oceny różnych aspektów mediów i ich treści oraz porozumiewania się w różnych kontekstach”.W ramach programu Włącz się uczniowie poznali język mediów, analizowali przekazy w mass mediach. Poznali strategie nadawców, nauczyli się projektowania kampanii społecznych. Uczestniczyli w lekcjach medialnych, a wreszcie – tworzyli własne materiały, teksty, filmy, prezentacje, zdjęcia, nagrania dźwiękowe, dotyczące życia szkolnego, społeczności lokalnej lub zjawisk globalnych. Z całą pewnością możemy stwierdzić, iż uczniowie sprostali postawionym wymaganiom na wysokim poziomie.

 

Zespół Przedmiotów Zawodowych

 

 

 
W ZSP W REDZIE POWSTANIE KLASA TECHNIKUM ORGANIZACJI REKLAMY POD PATRONATEM TWOJEJ TELEWIZJI MORSKIEJ
sobota, 17 czerwca 2017 22:00

ttm-logotypUczniowie spain hotels w zawodzie technik organizacji reklamy od września 2017 r. będą zbierać doświadczenia z dziedziny technologii medialno – reklamowej współpracując z Twoją Telewizją Morską. Dnia 02 czerwca 2017 roku w siedzibie Twoja Telewizja Morska TTM w Wejherowie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Telewizją TTM, a Powiatem Wejherowskim oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Realizacja tego projektu przyczyni się do lepszego przygotowania młodzieży do studiowania na uczelniach polskich, jak i europejskich. Klasa patronacka to przede wszystkim warsztaty czyli, praktyczne przygotowanie do przyszłego wykonywania zawodu, ale także doradztwo i wsparcie metodyczne programu nauczania. Umowa partnerska podniesienie jakości kształcenia w zawodzie technik organizacji reklamy, wyrównywana szanse młodzieży w sferze dostępu do bezpłatnych form edukacji i nowoczesnego sprzętu, co przełoży się na profesjonalne przygotowanie specjalistów w branży reklamo - medialnej.

Stosowne dokumenty podpisali: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Dyrektor ZSP w Redzie Dorota Nowicka- Klimowicz oraz prezesi TTM Bogdan Łaga i Dariusz Schmidtke.

WP 20170602 11 12 11 Pro

18838773 1310162439079689 1581601715 o

 

 

 

 
WIELKI FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO „KREOWANIE KULTURY PRZEZ MEDIA”
sobota, 17 czerwca 2017 21:53

WIELKI FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO

„KREOWANIE KULTURY PRZEZ MEDIA”

Za nami pierwsza gala wojewódzkiego konkursu "Kreowanie kultury przez media" organizowanego search engine optimization companies dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. 13 czerwca w Fabryce Kultury w Redzie twórcy najlepszych prac otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gali towarzyszyła prezentacja podsumowująca konkurs oraz warsztaty dla uczniów. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, a patronat medialny nad konkursem obrała Twoja Telewizji Morska TTM.

Konkurs nawiązywał do relacji kultury i mediów. Zadanie konkursowe było złożone - wymagało od uczestników analizy pod kątem zastosowania w przekazie medialnym motywów kulturowych. Uczniowie kręcili filmy o tematyce:

1. Wpływ mediów na kreowanie kultury.

2. Wykorzystanie sztuki współczesnej w przekazie reklamowym.

Przekaz w mediach operuje kodami, do których należą m.in. motywy kulturowe, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Wspólny język, zasób wiedzy oraz doświadczenia kształtują obszar kulturowy, w ramach którego możliwe jest skuteczne porozumiewanie się. Motywy kulturowe są nieskończoną bazą symboli, stanowiących pewnego rodzaju wartości dla społeczeństwa.

Temat konkursu nie należał do łatwych, dlatego chciałam złożyć wyrazy mojego podziwu dla wszystkich finalistów konkursu – rozpoczęła, witając gości, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, Dorota Nowicka – Klimowicz.

Filmy, które zakwalifikowały się do finału mieszczą w sobie niepowtarzalne bogactwo myśli. Są one przekonującym dowodem wrażliwości i przenikliwości uczniów POMORSKICH szkół – dodała przewodnicząca Jury, specjalista technologii multimedialnych, Justyna Paliwoda.

Przy ocenie prac Jury oceniało: zgodność filmu z celem i tematem Konkursu, wartość merytoryczną filmu, jasną i logiczną strukturę filmu, pomysłowość, technikę, oryginalność, wrażenia artystyczne. Brano również pod uwagę potencjał i pomysłowość scenariusza filmu.

Jako organizatorzy konkursu chcieliśmy zwrócić uwagę młodych ludzi na ważne aspekty popularyzacji wiedzy z zakresu nauki o mediach i kulturze w społeczeństwie oraz samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów reklamowych w mediach na podstawie posiadanych informacji.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wzięli udział w warsztatach filmowych „Od akcji do animacji”, a opiekunowie Zespołów w warsztatach poświęconych myśleniu projektowym.

A oto wyniki konkursu:

Zwycięzcą konkursu został i nagrodę Grand Prix otrzymał:

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach za film „Człowiek w opakowaniu”

Pierwsze miejsce otrzymał:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie za film „Cyberbezpieczeństwo”.

Drugie miejsce otrzymał:

Zespół Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni za film „Między mediami, a kulturą”.

Trzecie miejsce otrzymał:

V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słupsku za film „Życie jak w TV”.

Czwarte miejsce otrzymał:

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku za film „Media, a kultura”.

Piąte miejsce otrzymał:

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach za film: „Sztuka nowoczesna jako forma przekazu reklamowego”.

Doceniamy ogromne zaangażowanie wszystkich twórców filmów oraz pracę włożoną ich w przygotowanie. Serdecznie gratulujemy także opiekunom! Dla organizatorów wszyscy jesteście zwycięzcami!

Organizatorzy Konkursu

ZSP REDA

 

 

 
Zajęcia dla młodzieży "Wybieraj mądrze"
sobota, 17 czerwca 2017 21:11

image001

 image002

13 czerwca 2017 odbyły się warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku w ramach cyklu spotkań z uczniami szkół województwa pomorskiego -gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „Wybieraj mądrze”. W warsztatach uczestniczył też przedstawiciel Urzędu Pracy w Wejherowie.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy Ibt i Ict (technik ekspolatacji portów i terminali i technik cyfrowych procesów graficznych) oraz Ib i I c (klasy mudurowe o profilu wojskowym).

Zajęcia podzielone zostały na dwa bloki tematyczne: Wykład interaktywny „Jak zbudować swoją karierę zawodową” prowadzony przez doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP. W ramach wykładu podjęte zostały tematy: pierwsze kroki na rynku pracy, rozwój zawodowy w oparciu o własne zasoby oraz kompetencje poszukiwane przez pracodawców.

W drugiej części uczniowie uczestniczyli w prezentacji „Barometr zawodów”, powadzonej przez pracownika Wydziału Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy, podczas której dowiedzieli się jakie jest zapotrzebowanie na zawody w województwie pomorskim, jak posługiwać się narzędziem „Barometr zawodów”, jakie zawody są deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe, otrzymali również wykazy takich zawodów.

Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawej formie warsztatowej, pytań i quizu a najaktywniejsi uczniowie mogli liczyć na nagrody.

Dziękujemy pracownikom WUP za zaangażowanie i ciekawe zajęcia, kolejne klasy już czekają na warsztaty.

1 7

10 12

Autor: seo services p. J. Paliwoda

 
Pomorski Dzień Otwarty Komendy Wojewódzkiej Policji
poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:48

W dniu 9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I A policyjnej uczestniczyli w IV Pomorskim Dniu Otwartym Komendy Wojewódzkiej Policji dla Klas o Profilu Policyjnym zorganizowanym przez Pomorską Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Spotkanie zorganizowane zostało pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego. Wzięli w nim udział oraz wystawili swoje stoiska promocyjne przedstawiciele:

- Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku,

- Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,

- Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku,

- Inspekcji Transportu Drogowego,

- 49 Bazy Lotniczej Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim,

- Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku,

- Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku,

- Straży Miejskiej w Gdańsku,

- Izby Celnej w Gdyni.

Młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt i urządzenia, którym dysponuje Policja i inne służby współdziałające w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz pokazy przygotowane przez policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, SPAP i OPP. Był także pokaz posłuszeństwa psów służbowych przygotowany przez ich przewodników.

Podczas uroczystości uczniowie brali udział w konkurencji strzeleckiej.​

1 5 7

15 17 18

Autor: p. M. Zalewska

 
ZSP Reda w pilotażowym programie MON
sobota, 10 czerwca 2017 21:13

1 września 2017 roku rusza wielkie przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, które ma na celu certyfikację szkół prowadzących klasy wojskowe.

Liceum mundurowe w ZSP Reda jako jedna z 2 placówek tego typu w województwie pomorskim zostało zakwalifikowane do programu: pt.: „Pilotażowy program wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych”.

Rozpoczynający się w tym roku projekt ma charakter pilotażowy i zostanie przeprowadzony w formie eksperymentu pedagogicznego w terminie 1.09.2017-31.08.2019.

Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie zyskają: 

 1. dodatkowe zajęcia na terenie wojskowej jednostki patronackiej raz w tygodniu,
 2. obozy proobronne seo company współorganizowane przez MON,
 3. dofinansowanie do zakupu umundurowania i sprzętu szkoleniowego,
 4. uzyskanie państwowego certyfikatu dotyczącego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej,
 5. wystawienie zaświadczenia potwierdzającego realizację programu „Edukacja wojskowa” w certyfikowanych pionach wojskowych klas mundurowych wraz informacją o ocenie końcowej i zakresie zrealizowanego materiału.


Absolwenci szkoły biorący udział w projekcie mogą liczyć na:

 1. Odbycie skróconego, poligonowego szkolenia przygotowawczego dla ochotników, kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy;
 2. Absolutne pierwszeństwo w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służb wojskowych;
 3. Przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas rekrutacji);
 4. Ponadto, MON deklaruje w przyszłości wsparcie finansowe w kwestii zakupu mundurów i wyposażenia oraz współfinansowanie kursów prawa jazdy kat. B.

 

 

 

 
ZSP Reda laureatem II Edycji konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
piątek, 09 czerwca 2017 19:15

8 czerwca w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród i dyplomów szkołom wyróżnionym w 2 edycji konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Uroczystość zebrała ponad 150 przedstawicieli szkół zawodowych, kuratoriów oświaty, organów prowadzących i innych instytucji zaangażowanych w zapewnianie jakości w szkolnictwie zawodowym. 

Organizator konkursu – Fundacja Fundusz Współpracy wraz z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji z nadesłanych 104 przykładów dobrych praktyk wyłoniła 15 finalistów, którzy otrzymali statuetki i tytuł „Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości”.

Wśród finalistów konkursu znalazła się również nasza szkoła.

Szkoła otrzymała dyplom i statuetkę za realizację projektu w kl. II i IV w zawodzie technik organizacji reklamy pt:

 "Edukacja medialna w praktyce – innowacyjny program doskonalenia indywidualnych potrzeb uczniów".

oraz dyplom w kategori " Dobra praktyka" za realizację projektu:

"Czas na przedsiębiorczość, czyli start w przyszłość".

 Projekty te były odpowiedzią na zainteresowania reklamowo-medialne uczniów technikum organizacji reklamy.

Celem  było:

 1. kształtowanie zainteresowań z zakresu edukacji medialnej i fotografii,
 2. wyrabianie nawyku seo tips samokształcenia, zdobycie wiedzy z zakresu kultury, historii filmu i sztuki,
 3. rozwój wśród uczniów kompetencji tworzenia i projektowania filmu i fotografii,
 4. rozwijanie umiejętności i wiadomości z zakresu realizacji form audiowizualnych na potrzeby filmu, telewizji, reklamy i mediów interaktywnych. 

Celem drugiej edycji konkursu było zebranie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych, przy czym dobra praktykę rozumiano jako „sprawdzoną, godną naśladowania inicjatywę, często przełamującą dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, nastawioną na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazującą duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”.

Praktyki te mogły dotyczyć różnych obszarów zapewniania jakości: rozwój szkoły, metody nauczania, poradnictwo i doradztwo edukacyjno-zawodowe, zaspakajanie indywidualnych potrzeb uczniów, kształtowanie kompetencji kluczowych, współpraca z otoczeniem szkoły - w tym z pracodawcami oraz wewnętrzna ewaluacja/ocena szkoły. Oceniano m.in. ich efektywność, oryginalność i innowacyjność, kompleksowość rozwiązania, zaangażowanie partnerów, a także możliwość realizacji zgłoszonej praktyki przez inne szkoły lub placówki.

Pomysłodacwcą projektów był nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie technik organizacji reklamy pan Gabriel Wołosewicz. Gratulujemy!

2 16  5

1 11

8 18

Źródło: https://cofund.org.pl/

Autor: p. J. Paliwoda

 

 

 

 

 
"Zielona refused credit sala edukacyjna"
york hotels czwartek, 08 czerwca 2017 20:07

W dniach 23-24 lutego 2017 r. Katedra Architektury Krajobrazu wraz ze studentami Koła Naukowego Architektów Krajobrazu 'Horyzont' pod opieką dr inż. arch. kraj. Mariusza Antolaka brała udział w organizacji międzyszkolnych warsztatów projektowych "Zielona sala edukacyjna". W warsztatach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Podczas wydarzenia przeprowadzono wykłady, zaprojektowano teren przy olsztyńskiej "Budowlance" oraz oprowadzono po kampusie uniwersyteckim.

 18920891 1899508966940481 6116981377501920475 o 18922846 1899508780273833 9015908537304136722 o

18955075 1899508640273847 3358971157292612772 o 19023305 1899508813607163 1025726313660868770 o

19023629 1899508610273850 9006859965201680238 o 19055655 1899508716940506 4914556574728542721 o

 
Zakończyliśmy realizację projektu „List do żołnierza”
poniedziałek, 05 czerwca 2017 10:16

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o służbie żołnierzy Wojska Polskiego poza granicami kraju oraz na temat NATO i wojsk państw sojuszniczych stacjonujących na terytorium RP. Projekt ma uświadamiać o trudach służby wojskowej. Ma także propagować historię oręża polskiego wśród żołnierzy wojsk NATO oraz żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

Projekt zakłada wysyłanie listów/pocztówek do polskich żołnierzy na misjach zagranicznych oraz do żołnierzy państwa NATO, którzy stacjonują w Polsce. Listy przygotowane do polskich żołnierzy będą zbierane i sprawdzane przez Organizatora. Następnie zostaną przekazane do Departamentu wskazanego przez MON, który dostarczy je do oficerów prasowych/kapelanów w różnych częściach świata. Listy przygotowane w języku angielskim do żołnierzy armii sojuszniczych również zostaną zebrane i sprawdzone przez Organizatora. Zostaną dostarczone do wyznaczonej komórki MON i następnie przekazane oficerom prasowym/oficerom kulturalno-oświatowym/kapelanom jednostek, w których stacjonują żołnierze NATO na terenie Polski. Listy będą anonimowe dla odbiorcy. Jeżeli jednak uzna on, że chce odpisać będzie mógł to zrobić tą samą droga jaką został dostarczony list. Konsekwencją nawiązania korespondencji może być wizyta w szkole żołnierzy lub wizyta uczniów w jednostce wojskowej.

https://gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/40016,Projekt-edukacyjny-List-do-zolnierza-Pomorze-26-kwietnia-31-maja-2017.html

1

 
Gra Miejska Młodzi Razem Dla Bezpieczeństwa
piątek, 02 czerwca 2017 20:30

1 czerwca po raz pierwszy zorganizowana została przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Wejherowie Gra Miejska "Młodzi Razem Dla Bezpieczeństwa". Współorganizatorem był Starosta Powiatowy w Wejherowie. Celem Gry było kształtowanie i utrwalanie prawidłowych i bezpiecznych zachowań zdrowotnych oraz promowanie wśród młodzieży mody na życie bez uzależnień. Chociaż czasowo wygraliśmy, nie wystarczyło punktów ze stoisk tematycznych na zdobycie medalowych miejsc. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. Uczestnikami Gry byli; Sara Dowgiałło, Marta Chmielewska i Grzegorz Lis z opiekunem Moniką Piotrowicz. Stoisko tematyczne (cyberprzemoc) obsługiwali i oceniali Emilia Szulik, Łukasz Koy z opiekunami Grażyną Woźniakowską i policjantką  Anną Hening  . Jesteśmy z Was bardzo dumni, daliście radę.

1 2

5 7

Autor: p. G. Woźniakowska

 

 
Iat w Gołubieńskim Ogrodzie Botanicznym
piątek, 02 czerwca 2017 08:20

1 czerwca grupa architektury krajobrazu z I at, razem z opiekunami, odwiedziła Gołubieński Ogród Botaniczny. Młodzież obejrzała bardzo bogatą i cenną kolekcję roślin oraz odbyła szkolenie na temat wykonywania profesjonalnych zielników. Podczas obserwacji roślin uczniowie zebrali sporo materiału na własne zielniki :) Po wysiłku edukacyjnym przyszedł czas na coś dobrego - na ognisku upiekliśmy kiełbaski i jabłka :) Było smacznie i sympatycznie.

1 2

7 19

Autor: p. A. Lewandowska

 

 

 

 
TARGI EDUKACYJNE POWIATU WEJHEROWSKIEGO – W JAKIM KIERUNKU PODJĄĆ NAUKĘ?

Każdego roku gimnazjaliści stają przed pytaniami: Co dalej? Jaki zawód chcę wykonywać? Czy mam  predyspozycje do wymarzonej przeze mnie pracy? Na te i inne pytania pomogły odpowiedzieć Targi Edukacyjne w Wejherowie, które odbyły się w dniu 30.05.2017 r. Głównym ich celem było wskazanie gimnazjalistom możliwości planowania własnej drogi rozwoju zawodowego opartej o predyspozycje oraz zainteresowania. Inicjatorami przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Wśród student loan calculator stoisk wystawienniczych nie mogło zabraknąć ZSP w Redzie. Wszyscy zainteresowani mogli zaczerpnąć informacji na temat kierunków, zasad rekrutacji, jak również szerokiej gamie ofert zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole. ZSP w Redzie kształci w zawodach poszukiwanych przez pracodawców na lokalnym i krajowym rynku pracy. Proponujemy gimnazjalistom ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb lokalnego rynku pracy. Kształcimy w zawodach, które nie są deficytowe na rynku pracy. Zwracamy uwagę, aby nasi absolwenci posiadali ukształtowane w sposób satysfakcjonujący dla pracodawców zarówno kompetencje miękkie, jak i kompetencje twarde. W naszej szkole młodzi ludzie mogą zdobywać umiejętności i doświadczenie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w świecie gospodarki opartej na wiedzy , bowiem kładziemy nacisk na kształcenie praktyczne.

Młodzi ludzie, którzy tłumnie odwiedzili Targi Edukacyjne, potwierdzili, że są zainteresowani przemyślaną drogą rozwoju zawodowego. Serdecznie zapraszamy absolwentów gimnazjum do naszej szkoły po sukcesy zawodowe w armii i u pracodawców!

zdjęcie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 47

logoaefslogo ea

Copyright © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×