ZSP REDA

Aktualności
O tym nie można zapomnieć

„O tym nie można zapomnieć - spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” to projekt przygotowany przez IPN.

15 stycznia młodzież wzięła udział w pierwszym spotkaniu w ramach ww projektu.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z sytuacją kobiet w obozie Stutthoff poprzez prelekcję przygotowaną przez pracowniczkę naukową Muzeum.

Dr Sempołowicz omówił róznicę między łagrami a obozami koncentracyjnymi. Następne spotkanie po feriach.

P1030913 P1030916

P1030917 P1030918

 

 
LOGA WYBRANE

Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbył się konkurs graficzny na logo dla kierunków technicznych.

Do konkursu zgłoszono następującą ilość prac:

Technik architektury krajobrazu – 15

Technik geodeta – 5

Technik organizacji reklamy – 9

Technik cyfrowych procesów graficznych – 8

Z pośród dostarczonych prac uczniowie klas technikalnych wybrali swoje typy.

Laureatami zostali:

Logo Technik architektury krajobrazu – Kamil Idzikowski III BT

Logo Technik organizacji reklamy – Kamil Idzikowski III BT

Logo Technik geodeta – Aneta Ziemann III BT

Logo Technik cyfrowych procesów graficznych – Patrycja Jankowska III BT

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

technikgrafikpj  Loga Kamil Idzikowski a  Loga Kamil Idzikowski r  anette tarcza geodeta

 
ORP Nawigator

18 grudnia uczniowie klasy IIAL i IIBL spotkali się z bosmanem Piotrem Maślanką, który odbywa czynną służbę w MW na okręcie rozpoznawczym ORP Nawigator. Okręty typu Nawigator są przeznaczone do prowadzenia rozpoznania radioelektronicznego w obszarze działań polskiej Marynarki Wojennej. Są to jednostki o nieograniczonej dzielności morskiej i długiej autonomiczności. Mogą operować praktycznie na wszystkich akwenach świata. Okręty tę wchodzą w skład systemu rozpoznania Sił Zbrojnych RP. Młodzież poznała historię tegoż okrętu, specyfikę pracy marynarza oraz wysłuchała ciekawych opowieści z tzw. życia marynarza.

foto

 
Wprowadzenie Stanu Wojennego

16 grudnia młodzież klas pierwszych miała możliwość wysłuchania wykładu przygotowanego przez współpracującą z IPN Panią Alinę Wiej. Tematem spotkania były sytuacja w Polsce, która stała się przyczyną wprowadzenia stanu wojennego. Pani Wiej wykorzystała w wykładzie filmy, które jeszcze bardziej zobrazowały atmosferę tamtych dni.

1211-bl-13-grudnia-81

Anna Walentynowicz - ur. 15 sierpnia 1929 w Równem, zm. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku – działaczka Wolnych Związków Zawodowych, współzałożycielka NSZZ „Solidarność”. Dama Orderu Orła Białego.

P1030903

wiecej informacji o Annie Walentynowicz i galeria zdjęć.

 
GÓRA GROSZA

Zakończyliśmy ogólnopolską akcję Górę Grosza.

Celem akcji jest zebranie funduszy na następujące programy pomocy:

a. pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka,

b. pomoc dla Domów dla Dzieci (Domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka),

c. pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w tworzeniu prorodzinnych warunków opieki i wychowania poprzez powołanie autonomicznych grup mieszkaniowych i reorganizację placówek,

d. tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka,

e. programy szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych,

f. pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze,

g. programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

w tym roku udało nam się zebrać kwotę w wysokości 241.53. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

2011-gora-grosza  201311281  DSCN1256

 
Wizyta w DPS

Wizyta w DPS

Wszystkie prace złożone na konkurs „Kartka i ozdoby świąteczne” przekazaliśmy w darze do Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie, Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny i Środowiskowego Domu Samopomocy w Wejherowie

Szczególne podziękowania składamy Grzegorzowi Śpiewakowskiemu absolwentowi naszej szkoły za obsługę fotograficzną.

galeria

dsc 9576

 
Konkurs na kartki i ozdoby świąteczne

Konkurs na kartki i ozdoby świąteczne rozstrzygnięty

              Kartka świąteczna:

I miejsce Srok Aleksandra I A T

II miejsce Jeschke Karolina I A T

III miejsce Krzebietke Maria III A T

             Stroik i ozdoby świąteczne:

I miejsce – praca bez podpisu

II miejsce Dawidowska Daria III A T

III student loan calculator miejsce Mudlaff Marta I A T

wiecej zdjęć

img 2154

 
Powołanie Szkolnego Koła Caritas.

Z search engine optimization okazji obchodów Światowego Dnia Wolontariatu w Gdańsku-Oliwie otrzymaliśmy zgodę na powołanie w naszej szkole, Szkolnego Koła Caritas. Podczas gali zorganizowanej 9 grudnia przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej wręczone zostały także nagrody „Samarytanin roku 2013”.

Galę uświetnił koncert zespołu Raz Dwa Trzy. - Żyją obok nas ludzie, którym potrzebna jest pomoc - materialna, fizyczna i duchowa. Zauważenie tej potrzeby oraz wyjście jej naprzeciw, leży w gestii osób o dobrym sercu. Wolontariusze z własnej nieprzymuszonej woli pomagają cierpiącym, chorym, samotnym, a w dodatku inspirują do działania innych. To wielkie dzieło - mówi Adam Nowak, lider zespołu.

Wszystkim wolontariuszom, którzy już bardzo aktywnie włączyli się w pomoc innym (pomoc Parafialnemu Kołu Caritas w rozprowadzaniu świec, zbiórce żywności dla ubogich itp.) gorąco dziękujemy.

 galeria zdjeć

DSC 1191

 
ENGLISH HIGH FLIER

11.12.2013 uczniowie naszej szkoły

wzięli udział

w  XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

 

English 

Tematyka tegorocznej edycji uwzględniała, między innymi elementy wiedzy o kulturze brytyjskiej.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Każdy uczestnik konkursu jest jednocześnie uczestnikiem programu Łowimy Talenty 2013/14.

20 uczestników przystąpiło do rozwiązania testu konkursowego, który jest testem wielokrotnego wyboru (28 zadań z odpowiedziami A, B, C, D z których każda może być prawdziwa lub fałszywa) za wszystkich trzymamy kciuki !!!

,

 
PEŁNA PAKA DLA ZWIERZAKA

„PEŁNA PAKA DLA ZWIERZAKA”

Akcja na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce

Już po raz trzeci na terenie ZSP w Redzie klasa 3AT wraz z wychowawczynią panią Joanną Piotrowicz przeprowadziła w dniach 25.10-13.12.2013 zbiórkę rzeczy potrzebnych zwierzakom w schronisku w Dąbrówce.

Plakaty rozwieszone na holach, ulotki , akcje promocyjne, ogłoszenia dla rodziców, materiały przygotowane dla wychowawców na zebrania oraz na godziny wychowawcze były istotnym motorem naszych działań. Dzięki zbiórce mogliśmy przekazać do schroniska nie tylko karmę ale też koce, poduszki, kołdry, smycze, zabawki i miski oraz palety do budowy podestów pod nowe budy.

Wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom składamy serdeczne podziękowanie.

W sposób szczególny należy też podkreślić zaangażowanie organizatorów akcji- uczniów klasy 3AT: Oli Samp, Agnieszki Cybulskiej, Magdy Proena, Darii Dawidowskiej, Darii Pieper, Roberta Akackiego, Pawła Heimowskiego, Weroniki Grubba, Piotra Kowalika i Kamili Szojer.

Za pomoc przy transporcie darów dziękujemy pracownikom schroniska oraz panu Grzegorzowi Śpiewakowskiemu absolwentowi naszej szkoły, który również wykonał część zdjęć.

Cieszy fakt, że młodzież naszej szkoły nie pozostaje obojętna na losy innych stworzeń i angażuje się w działania charytatywne na terenie szkoły, które mają też swój oddźwięk w środowisku lokalnym.   (GALERIA)

6      schronisko 2013- podziękowanie

 
Paczka dla potrzebującej rodziny

Kolejny raz zrobiliśmy paczkę dla potrzebującej rodziny. Zaopatrzyliśmy Ją w podstawowe produkty żywnościowe, środki chemiczne i odzież. W zbiórce pomógł nam Market Lewiatan z york hotels Redy, za co bardzo dziękujemy. W przyszłym roku też weźmiemy udział w akcji, to stało się już tradycją naszej szkoły.

  

DSC 8823

galeria

 
podziekowanie za obchody Tygodnia Edukacji Globalnej 2013

Chciałabym bardzo podziękować za włączenie się w tegoroczne obchody Tygodnia Edukacji Globalnej oraz koordynację działań prowadzonych w szkole. Mam nadzieję, że wydarzenia zorganizowane w szkole w ramach akcji TEG 2013 okazały się udane, inspirujące i rozwijające dla wszystkich zaangażowanych w nie osób. Liczę również na to, że działania w tym obszarze będą kontynuowane w szkole - nie tylko w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Życzę wielu ciekawych pomysłów na działania i powodzenia w ich realizacji. W załączeniu przesyłam podziękowanie dla szkoły z myślą o wszystkich członkach społeczności szkolnej, którzy włączyli się w działania. Być może zechce je Pani wydrukować lub zamieścić w odpowiednim miejscu. Z wyrazami szacunku
--
Monika Karkowska
Koordynatorka TEG 2013

 

PODZIEKOWANIE

image2013-12-04 211722

 
Gra o zysk

W dniu 07 listopada 2013 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie – uczniowie Technikum klas II AT, II BT oraz III BT organizacji reklamy ( dwie grupy 24 – osobowe)) wzięli udział w projekcie pt. „Gra o zysk. Budowanie postaw przedsiębiorczych w grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.

Miejscem zajęć edukacyjnych był Pomorski Park Naukowo – Technologiczny w Gdyni. Opiekunami dwóch grup uczniów byli nauczyciele podstaw przedsiębiorczości – Katarzyna Konieczna i Agnieszka Leszczyńska, a ponadto Anna Lewandowska i Longina Matuszewska.

Projekt współfinansowany był ze środków Narodowego Banku Polskiego i Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, a partnerem projektu było Gdyńskie Centrum Innowacyjności.

Głównym seo services celem projektu był wzrost wiedzy i umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie rentowności firmy oraz funkcjonowania nowoczesnych instrumentów wspierania przedsiębiorczości.

Poprzez udział w warsztatach i grze edukacyjnej „Gra o zysk” oraz dzięki wizycie w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym – Centrum Nauki Experyment młodzież rozwinęła umiejętność pracy w zespole, wykazała się inicjatywą i pomysłowością. Zajęcia praktyczne z zakresu rentowności przedsiębiorstwa pobudziły wśród młodzieży innowacyjność i przedsiębiorczość, a także przybliżyły zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Uczniowie wyróżniający się podczas zajęć uczniowie otrzymali drobne upominki.  galeria

zdjęcie 1   zdjęcie 2

 
Czy pomyślałeś kiedyś, że ...

Czy pomyślałeś kiedyś, że nie możesz wyjść rano do pracy bez bycia zależnym od większości świata? No właśnie, czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Skąd pochodzi kawa w twoim kubku? Skąd się wzięła gąbka? Jakim cudem trafił na twój stół bananowy jogurt? I zanim skończysz śniadanie, już zależałeś od ponad połowy świata.

     To słowa Martina Luthera Kinga wypowiedziane w czasie wigilijnego kazania w 1967 r. Prawdziwe kilkadziesiąt lat temu, prawdziwe tym bardziej dziś, gdy coraz częściej słyszymy o globalizacji i globalnych współzależnościach. Świat oddziałuje na nas na każdym kroku. A my? Jak my wpływamy na świat? Nie zastanawiamy się nad tym często. A może warto? Kupując nową parę dżinsów, napój gazowany, rower, jadąc na wakacje do egzotycznych krajów, czy głosując w wyborach wpływamy na życie ludzi na innych kontynentach. Nie jesteśmy już tylko obywatelami Polski, Niemiec, Argentyny czy Ugandy. Jesteśmy obywatelami świata, globalnymi obywatelami. Ale czy jesteśmy tego świadomi? I czy świadomi są tego młodzi ludzie?

Celem Tygodnia Edukacji Globalnej jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę rozmawiania z młodzieżą o sytuacji świata i wyrabiania w niej odpowiedzialnego podejścia do rzeczywistości, w której żyją.

Tegoroczny local seo services Tydzień Edukacji Globalnej przypadł w Polsce na 16-24 listopada. Także i w tym roku w naszej szkole zwróciliśmy uwagę na problem wyżywienia na świecie. Przygotowane zostały tablice tematyczne, na zajęciach wiedzy o społeczeństwie odbyły się projekcje filmów tematycznych . Ale nie tylko na tych zajęciach podjęto problematykę globalną. O wpływie globalizacji na kulturę mówiono na lekcjach wiedzy o kulturze. Oprócz zdobywania wiedzy na temat świata, sami chcieliśmy wpływać na jego kształt .

     Po przejściu tajfunu Filipińczycy walczą o przeżycie. Tysiące ludzi nie ma domów, jedzenia, czystej wody do picia, lekarstw - niczego, dzięki czemu mogliby normalnie funkcjonować. Potrzebna jest pomoc natychmiastowa. Żeby móc pomagać, PAH potrzebuje środków na zakup żywności, wody, namiotów, budowę toalet. Liczy się każdy dzień i każda godzina, życie ludzi jest zagrożone. 21 listopada maturzyści z klasy III a liceum przygotowali kawiarenkę szkolną. Kupując tosty lub ciasto można było pomóc ofiarom żywiołu . Uzbieraliśmy 147 złotych. Pieniążki wpłaciliśmy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim za wkład baaaaardzo dziękujemy. Samorząd Uczniowski. Wszyscy zainteresowani dalszą pomocą zapraszamy na stronę PAH.

http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/4/5082/chcesz_pomoc_filipinczykom_zorganizuj_wlasna_zbiorke

 P1030896P1030893

 

 

 

 
Wycieczka zawodowa dla uczniów kształcących się w zawodzie cukiernik

Dnia 20.11.2013r. odbyła się wycieczka zawodowa dla uczniów kształcących się w zawodzie cukiernik w ZSP w Redzie. Uczniowie udali się do zakładu Cukiernia-Piekarnia B&J Jarzębińscy w Kościerzynie.

Zapoznali się tam z organizacją pracy, linią technologiczną i asortymentem produktów tego zakładu.

Szczególną uwagę zwrócili na nowoczesne urządzenia stosowane w zakładzie oraz zaplecze sanitarne. Zainteresowanie ich wzbudziła również technologia dekorowania tortów na szczególne okazje i ich różnorodność. galeria

 91

 
Wycieczka do Sztutowa

Bardzo, bardzo wczesnym rankiem w poniedziałek, wtorek i środę uczniowie klas pierwszych oraz tegoroczni maturzyści wzięli udział w wycieczce do Sztutowa. Punktualnie o godzinie 10.00 spotkaliśmy się w Sztutowie z umówionym wcześniej przewodnikiem. Celem naszej wycieczki było odwiedzenie Muzeum – Obozu Koncentracyjnego Stutthof – niemieckiego obozu zagłady na terenie Polski. Miejsce to napawa zadumą, powoduje, że po wizycie na tym „cmentarzu”, człowiek nabiera dystansu do życia i śmierci, widzi, jak małe stają się problemy życia codziennego. W tym miejscu zachowały się tylko, a może aż dwa baraki, w których na jednego więźnia przypadało – uwaga – 37 cm2.

Obóz ten został wybudowany rękami więźniów i powstał w przeciągu miesiąca. Został założony 02.09 1939 r. początkowo jako miejsce internowania. Potem przeszedł pod jurysdykcję Heinricha Himmlera, jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich i do 09.05.1945 r. funkcjonował jako Konzentrationslager Stutthof – Obóz Koncentracyjny Stutthof. Wg dokumentów łącznie przez 6 lat w tym obozie przebywało około 110 tys. ludzi – przede wszystkim Polaków, Rosjan, Żydów, ale także „niesubordynowanych” Niemców oraz obywateli 28 państw. Większość z nich zginęła w komorze gazowej, zmarła z głodu i wycieńczenia, została rozstrzelana lub zmarła po zastrzyku z fenolu. Oprócz „wrogów III Rzeszy” zginęła tu także ogromna ilość ludzi niepełnosprawnych, chorych psychicznie. W tym okrutnym miejscu życie oddało około 65 000 ludzi. Polecam odwiedzenie tego Muzeum. Każdy z nas powinien znać przynajmniej najnowszą historię swojego kraju oraz mieć świadomość tragizmu losów ludzi, którzy mieli to nieszczęście, że ich życie toczyło się podczas wojny, dzięki którym możemy cieszyć się pokojem.

 
I miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

15 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w XIV Olimpiadzie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Jeka kl. II AT, Anna Kunkel kl. II BT, Artur Bisewski kl. II BL. W konkursie brali udział uczniowie z ośmiu szkół z terenu powiatu wejherowskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania młodzieży historią, literaturą, geografią, i kulturą Kaszub oraz całego Pomorza Gdańskiego, pogłębienie uczuciowych więzi młodzieży z naszą małą Ojczyzną. Finał olimpiady przebiegał trzyetapowo:
I etap – pisemny test rozwiązywany indywidualnie
II etap – prezentacja multimedialna „Życie i działalność ks. Janusza Pasierba"
III book hotels etap – turniej drużynowy
Młodzież naszej szkoły zajęła I miejsce w tym konkursie pokonując drużyny z innych szkół.  Galeria zdjęć

DSC00138

 
Warsztataty w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

13 października 2013 roku uczniowie klasy IAT uczestniczyli w lekcji muzealnej połączonej z warsztatami w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia historii naszego regionu, następnie prowadzący opowiedział o roku obrzędowym na Kaszubach, a także omówił zwyczaje świąteczne naszego regionu. Kolejnym punktem programu były zajęcia w sali muzycznej. Pracownik muzeum zaprezentował instrumenty kaszubskie. Młodzież miała okazję spróbować swoich sił i zagrać na diabelskich skrzypcach, burczybasie i na przeszkadzajkach. Koncertowo się spisali. Możność grania na tych mało popularnych instrumentach sprawiła uczniom wiele radości. Na zakończenie młodzież zwiedziła muzeum i miała przyjemność poznać historię literatury kaszubskiej oraz sylwetki wybitnych twórców naszego regionu.
Po wyjściu z muzeum udaliśmy się do ratusza, gdzie zwiedziliśmy Salę Tradycji i Historii Wejherowa. W sali znajdują się elementy dotyczące początków miasta, w tym drzewo genealogiczne rodziny Wejherów, pamiątki z dziejów miasta m.in. dokumenty z podpisem króla Jana Kazimierza, stare instrumenty kaszubskie, hełmy strażackie, tabakiery, tradycyjne ubiory, haft regionalny, a nawet serwis kawowy ze wzornictwem kaszubskim. Uwagę młodzieży zwrócił również duży Alfabet Kaszubski wykonany na ścianie w technice sgraffito. Uczniowie podziwiali także makietę zabytkowej części miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej. Następnie młodzież udała się do sali obrad, a zwiedzanie zakończono w piwnicach ratusza, gdzie odtworzono historyczną celę.

Galeria zdjęć

 
Próbna matura

Próbny search engine optimization companies egzamin maturalny

dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego

oraz

dla słuchaczy

Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

i Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych

 

z języka polskiego         6 grudnia (piątek)    o godz. 14.35

z matematyki           7 grudnia (sobota)    o godz.9.00

 
Konkursu plastyczno-fotograficzno-filmowego pt.: interest calculator loan „Prawa Człowieka-Oczami Tolerancji”.

   „Prawa człowieka to podstawowe normy przysługujące każdemu z nas wynikające z samego faktu bycia człowiekiem…” Tymi słowami 07 października b.r. pani Mariola Błaszczuk – Wicedyrektor PZPOW w Wejherowie rozpoczęła uroczystość Podsumowania Konkursu plastyczno-fotograficzno-filmowego pt.: „Prawa Człowieka-Oczami Tolerancji”. Spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Na początku uroczystości wystąpił chór PZPOW składający się z młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi oraz  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie prowadzony przez panią Joannę Klein- Szalkowską.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 47

logoaefslogo ea

Copyright © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×