ZSP REDA

Aktualności
Dzien Niepodległosci

Dnia 08 listopada 2013 r. w ZSP w Redzie odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległo­ści przez Polskę zorganizowany przez historyków naszej szkoły panią Agnieszkę Siepetowską i panią Dorotę Nowicką - Klimowicz. 11-ty listopada to wielka data - symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie postawy szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich. Apel uświetnił chór szkolny pod batutą pani Joanny Klein -Szalkowskiej.

Po części oficjalnej pani Agnieszka Siepetowska wręczyła nagrody uczniom za udział w konkursie wiedzy historycznej dotyczącej tego święta jak i odbył się konkurs pieśni niepodległościowej w którym uczestniczyły wszystkie klasy ZSP w Redzie. Juri w skład którego wchodzili: dyrektor szkoły pan Rafał Maliszewski, pani wicedyrektor Dorota Nowicka - Klimowicz, pani wicedyrektor Małgorzata Mosionek oraz pani Joanna Klein - Szalkowska po burzliwych dyskusjach ogłosili zwycięstwo klasy IAT. Wszyskim uczniom dziękujemy za czynny udział w konkursie i niezwykłą pomysłowość w prezentacji wybranych utworów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
STRZELNICA

05 listopada 2013 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w dwugodzinnym marszobiegu na strzelnicę w Wejherowie. Klasa I a, I b i I c brały czynny udział w szkoleniu przeprowadzonym przez żołnierzy dotyczącym pierwszej pomocy, obsługi broni palnej jak i broni chemicznej.


Zapraszamy do galerii zdjęć z tego szkolenia.

 
„Wesele" Stanisława Wyspiańskiego

05 listopada uczniowie klas II A L, II BL, II AT udali się do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie na spektakl teatralny pt. „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
„Wesele" jest chyba najbardziej oryginalną sztuką teatralną, jaka została napisana w języku polskim i trudno sobie wyobrazić nasze życie teatralne i literackie bez tego utworu. Łączy on w sobie w niezwykły sposób opis prawdziwego wesela, w którym uczestniczył Wyspiański późną jesienią 1990 roku, z całą problematyką filozoficzną, historiozoficzną i wolnościową, bliską w tym czasie polskiemu społeczeństwu.

wesele

 
Przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej w szkole.

Przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej w szkole.

25 października gościliśmy w ZSP w Redzie przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej, którzy przez cały dzień na przerwach prezentowali swoją działalność i zapraszali młodzież do wstąpienia w ich szeregi. Stanowią oni terenowy oddział Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno - Wychowawczej, działającego na terenie całej Polski. Jest to największy Związek w odrodzonym ruchu strzeleckim III RP, jedyny Związek powołany z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej. Jednostka Strzelecka 4018 Gdańsk* została powołana do życia jesienią 1999 roku i od tamtego czasu działa na terenie Trójmiasta. Wstępując w szeregi związku, strzelec otrzyma możliwość skorzystania z wieloletniego, sprawdzonego programu szkolenia z wielu dziedzin, możliwość rozwoju osobistego,ale co najważniejsze - stabilność, jaką oferuje wieloletnia historia Związku jak i Jednostki Strzeleckiej

 
VIII Edycja Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Pawła II

VIII Edycja Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Pawła II

Tradycja włączenia się naszej szkoły w organizację Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Pawła II sięga do roku 2005.Wtedy po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wziąć aktywny udział w organizacji Dnia Papieskiego. Wyrazem tego było przygotowanie wystawy zdjęć i pamiątek, które dokumentowały spotkania Jana Pawła II z młodzieżą w różnych zakątkach świata.W kolejnych latach przystąpiliśmy do realizacji pomysłu zorganizowania konkursu na szczeblu powiatowym. Każda edycja związana jest z aktualnym tematem Dnia Papieskiego oraz dotyczy poszczególnych etapów życia Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II. Treści wymagań konkursowych wzbogacamy także o znajomość filmów rejestrujących najważniejsze fakty z życia Papieża, a także prosimy uczestników konkursu o wykonanie dodatkowych zadań, np. namalowanie plakatu związanego z hasłem Dnia Papieskiego, napisanie pracy w oparciu o wybrany dramat Karola Wojtyły lub wykonanie zdjęć, które są interpretacją hasła Dnia Papieskiego. Konkurs wpisał się na stałe w harmonogram konkursów powiatowych i cieszy się dużym powodzeniem wśród szkół podlegających pod Starostwo Powiatowe w Wejherowie.Przygotowanie młodzieży biorącej udział w konkursie jest imponujące, a wiedza i umiejętności dzielenia się nią są dla nas, jako organizatorów, corocznym wyzwaniem w układaniu zadań konkursowych.

W VIII edycji konkursu wzięło udział pięć drużyn, które zajęły następujące lokaty:

I ZSP nr 2 w Wejherowie, opiekun p. Małgorzata Olszak

II ZSP nr 4 w Wejherowie, opiekun ks. Janusz Kowalski;

III ZSP nr 1 w Rumi, opiekun p. Barbara Pajzderska, ks. Mariusz Kulpa;

W tegorocznej edycji nagrodami były karty prezentowe do empiku o następującej wartości:

I karta do empiku w wysokości 600zl;

II karta do empiku wysokości 450 zl;

III karta do empiku w wysokości 270 zl

W tym roku nagrody zwycięzcom rozdał p. Marek Kamiński.

Zapraszamy za rok:):)

 
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych miał charakter bardzo uroczysty i podniosły.W akademii wzięli udział: zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.W części oficjalnej głos zabrał   Dyrektor Zespołu Szkół pan Rafał Maliszewski, który przybliżył ideę święta oraz nakreślił model współczesnego nauczyciela. Serdeczne życzenia i podziękowania za trud jak i poświęcenie skierował do wszystkich pracowników szkoły. 

W dalszej części spotkania odbyło się ślubowanie klas pierwszych.  Tekst przysięgi wygłosił nauczyciel naszej szkoły a jednocześnie wychowawca klasy I C pan Tadeusz Puzio. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Oczywiście i takich osób w naszej szkole nie zabrakło. Wśród nich znalazły się m.in.: pani wicedyrektor Dorota Nowicka-Klimowicz,pani wicedyrektor Małgorzata Mosionek, pani Agnieszka Pozańska, pani Halina Filińska, pan Piotr Kohnke, pani Dorota Szaluś i wielu innych. Kolejną część uroczystości wypełnił występ artystyczny chórzystów naszej szkoły pod batutą pani Joanny Klein-Szalkowskiej.
Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli piękne kwiaty. Scenariusz uroczystości przygotował samorząd szkolny wraz z wychowawcami klas I. 


Po oficjalnej części uroczystości odbył się chrzest klas pierwszych, który zorganizowały klasy drugie.Pierwszaki zmagały się z wieloma konkurencjami wyczynowo-sportowymi z którymi każdy uczestnik chrztu poradził sobie doskonale.Nie zabrakło kibicujących rodziców, starszych kolegów, nauczycieli no i oczywiście śmiechu.

Pozostaje nam życzyć już pełnoprawnym pierwszakom zadowolenia z wybranej szkoły oraz wielu sukcesów w nauce.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości.

 
Spotkanie z działaczami opozycji

Spotkanie z działaczami opozycji.

 

Historyczny Klub Turystyczny działający w naszej szkole, kolejny raz wziął udział w zajęciach przygotowanych przez IPN.Młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych na temat strajków w sierpniu 1980 w Gdańsku oraz zwiedziła wystawę „Drogi do wolności”.Ogromną atrakcją była gra miejska - Na szlaku „Solidarności”, młodzież z mapą w ręku szukała miejsc związanych z wydarzeniami i postaciami 1980 roku (Plac Solidarności i pomnik Poległych Stoczniowców, Brama nr 2, Stocznia Gdańska, Sala BHP, Kościół św. Brygidy,Plac im. D. Kobzdeja). Na zakończenie uczniowie spotkali się ze świadkami historii, z Państwem Joanną i Andrzejem Gwiazdami.Dawni działacze opozycji antykomunistycznej, założyciele Wolnych Związków Zawodowych i współtwórcy „Solidarności”opowiedzieli o etapach tworzenia 21 postulatach sierpniowych, zdradzili kulisy negocjacji z władzami komunistycznymioraz przybliżyli uczniom jak wyglądało życie codzienne podczas strajku w stoczni.

 

Zdjęcia ze spotkania w galerii.

 
konkurs

Uwaga konkurs!!!

 

Ogłaszamy konkurs na logo kierunków:

technik architektury krajobrazu, technik geodeta, technik organizacji reklamy,

technik cyfrowych procesów graficznych.

Projekt powinien zawierać jednoznaczne skojarzenie z danym zawodem

Termin składania prac 8 listopada 2013 

Pracę prosimy dostarczać do P. Anny Lewandowskiej

 

3r

 

REGULAMIN KONKURSU

 
Ćwiczenia z bronią palną bojową

1 października uczniowie klas mundurowych IIA i IIB wzięli udział w ćwiczeniach strzeleckich .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Organizatorami wyjścia byli pani Agnieszka Pozańska oraz pan Piotr Kohnke.

Galeria zdjęć

 
Podręczniki
piątek, 25 czerwca 2010 13:01

 

Lista podręczników obowiązujących

w roku szkolnym 2017/2018


Poniżej zamieszczamy listy podręczników dla poszczególnych typów szkół.

 11 września 2017 roku odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych.

 

Liceum Ogólnokształcące klasy mundurowe kl. I,II i III

Technikum w ZSP Reda kl. I, II, III i IV (wszystkie zawody)

 


 
Podręczniki
piątek, 25 czerwca 2010 13:01

 

Lista podręczników obowiązujących

w roku szkolnym 2017/2018


Poniżej zamieszczamy listy podręczników dla poszczególnych typów szkół.

 11 września 2017 roku odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych.

 

Liceum Ogólnokształcące klasy mundurowe kl. I,II i III  ( pobierz pdf)

Technikum w ZSP Reda kl. I, II, III i IV (wszystkie zawody) (pobierz pdf)

 


 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 następna > ostatnia >>

Strona york hotels 47 z 47

logoaefslogo ea

Copyright seo services © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. seo company Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×