ZSP REDA

Szkolny Chór
V II POWIATOWY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ
piątek, 18 listopada 2016 10:04

V II POWIATOWY KONKURS

POEZJI ŚPIEWANEJ

Drodzy Nauczyciele i uczniowie!

       Zapraszamy Państwa wraz z Waszymi podopiecznymi do udziału w kolejnej edycji konkursu poezji śpiewanej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  

REGULAMIN KONKURSU (pobierz)panimala

 
Udział w nagraniu studyjnym w studio w Teatrze Miniatura we Wrzeszczu
wtorek, 15 listopada 2016 10:07

W sobotę 5 listopada nasi chórzyści wzięli udział w nagraniu studyjnym w studio w Teatrze Miniatura we Wrzeszczu. Mieliśmy nieukrywaną przyjemność przyczynić się do powstania nowej, ósmej już płyty Romualda Sławińskiego, którego gościliśmy w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym z audycją bluesową.

Było to dla nas bardzo emocjonujące przeżycie, a owocem będzie utwór pt.,,Angel”.

Płyta ukaże się na wiosnę przyszłego roku.

 1  6

 11  13

Opiekun chóru – Joanna Klein-Szalkowska

 
VIII Festiwal „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”
wtorek, 04 października 2016 21:23

niepokorni

Nadszedł czas, aby kino dotyczące najnowszej historii Polski było realizowane na najwyższym poziomie. Musimy dogonić świat i pokazać, że potrafimy w sposób artystyczny przekazać to, co najcenniejsze w naszej historii – mówi Arkadiusz Gołębiewski, Dyrektor Festiwalu  „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Projekt „Młodzi dla Historii” to integralna część Festiwalu filmowego. Głównym celem projektu, jest niekonwencjonalne przekonanie młodych ludzi do tego, że nasza przeszłość jest niezwykle ciekawa, a historie, które skrywają rodzinne albumy mogą stać się inspiracją do stworzenia filmu, spektaklu teatralnego czy muzyki. Dlatego Festiwal NNW zachęca młodzież gimnazjalną i licealną do poszukiwania bohaterów lokalnych, przywracania ich pamięci zbiorowej, do pokazywania ludzi, którzy swoje życie poświęcili walce o wolną Polskę w ponurych latach 1939 – 1989.Dzięki uczestnictwu w jednym z trzech wybranych przez siebie modułów projektu: filmowym, teatralnym lub stylizacyjnym, mogą w atrakcyjny i nowoczesny sposób zaangażować się w proces poznawania i upamiętniania losów swoich bohaterów, tworząc autorskie projekty.

Grupa wokalno-poetycka PRO BONO wzięła udział w konkursie teatralnym.


Jury konkursu teatralnego Młodzi dla Historii w składzie: Tomasz Żak – przewodniczący oraz Magda Chabros i Artur Lis przyznało nagrodę główną dla:
spektaklu muzycznego „Wierni wiernym do końca” pod opieka muzyczną Joanny Klein- Szalkowskiej i opieką literacką Bogumiły Klein w wykonaniu grupy wokalno-poetyckiej Pro Bono – młodzieży Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Książąt Pomorskich w Rumii i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

Korzystając z okazji pragnę zachęcić uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji projektu ,,Młodzi dla historii” .

                                                                                         Opracowała:     Joanna Klein-Szalkowska

 http://festiwalnnw.pl/festiwal-2016/program/

http://gdansk.tvp.pl/27122805/rozpoczela-sie-8-edycja-imprezy-niepokorni-niezlomni-wykleci

2 3

4 5

6 7

8 9

 

 
Występ szkolnego chóru w Mrzezinie
środa, 03 lutego 2016 20:33

Dnia 31.01.2016r o godz. 19:00 w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie ,chór naszej szkoły wraz z solistami i instrumentalistami zaprezentował repertuar bożonarodzeniowy .Występ spotkał się z ciepłym i sympatycznym odbiorem słuchaczy , natomiast młodym artystom sprawiło to niekłamaną przyjemność . Nasi młodzi artyści zostali zapewnieni przez proboszcza tamtejszej parafii o tym , że nasza współpraca będzie kontynuowana .

Turniej scrable 1

Turniej scrable 2

                                                                                            Opiekun chóru

                                                                                           Joanna Klein-Szalkowska

 

 

 
Szkolne wigilie
czwartek, 24 grudnia 2015 00:57

Święta tuż, tuż, więc i u nas przyszedł czas na "szkolne wigilie". W tym roku wigilie rozpoczęły jaselka przygotowane przez szkolny chór pod przewodnictwem p. Joanny Klein-Szalkowskiej. Oprawę oraz zorganizowanie części artystycznej zawdzięczamy również p. M. Chudzik i p. I. Hoppe-Darznik.Były życzenia wspólne kolędowanie, uczniowie wzruszyli publiczność grą na skrzypcach, gitarze elektrycznej czy harmonijce zas p. Szalkowska całośc dopełniła grą na flecie.

Po jasełkach odbyły się wigilie klasowe, były prezenty i łamanie się opłatkiem. Obyśmy tak weseli i radośni byli przez cały nadchodzący Nowy Rok.

Relacja fotograficzna w galerii i na FB.

Wigilie szkolne 16  Wigilie szkolne 70

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

logoaefslogo ea

Copyright york hotels © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. student loan calculator Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×