ZSP REDA

SZKOLNY seo services KLUB HISTORYCZNY
Lekcja historii w Muzeum Łączności w Redzie
sobota, 12 grudnia 2015 16:13

Po raz kolejny młodzież z klas mundurowych odwiedziła Muzeum Łączności w Redzie. Tym razem uczniowie klas Ia LO oraz IIc LO mimo zimnej i deszczowej aury mogli zasiąść za kierownicą ciężarówki, wgromolić się do czołgu (najwyżsi mieli z tym nie lada problem), czy dokładnie obejrzeć ciężarówki ze sprzętem łącznościowym. Jak zawsze pan Marcin Talaśka spisał się na medal zdradzając szczegóły i tajniki poszczególnych maszyn wojskowych. W Muzeum można obejrzeć m.in. armatę przeciwpancerną z czasów II wojny świtowej tzw. muchobijkę, czołgi PT76 oraz T55 AM, wóz zabezpieczenia technicznego T55, transporter pływający PTS ciężarówki typu Diamond czy unikatowa IMC, stara 266 pełniącego funkcję warsztatu łączności czy też szpilki do T55 AM , gąsienice do T72, gwiazdy zapasowe do czołgów pływających.

Relacja fotograficzna w galerii.

Muzeum Łączności w Redzie 16 Muzeum Łączności w Redzie 30

 

autor: p. A. Siepetowska

 
Bądźmy dumni z patrona naszej ulicy!
piątek, 11 grudnia 2015 22:56

Wielu ulicom i placom, przy których mieszkamy i pracujemy, patronują postaci historyczne. Wybór patronów przestrzeni, w której żyjemy, świadczy nie tylko o naszej wrażliwości historycznej, lecz także wskazuje na wartości, do których chcemy się odwoływać. Warto znać patrona swojej ulicy, wiedzieć, czyje nazwisko wymieniamy, podając przy różnych okazjach własny adres. Wśród patronów ulic i placów są osoby, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski XX w.

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej IPN opublikował krótkie opracowania prezentujące sylwetki niektórych z nich. Celem uczniów klasy IIIa technikum było dostarczenie publikacji dotyczącej św. Jana Pawła II, do każdego gospodarstwa domowego, każdej firmy, które znajdują się przy ulicy noszącej imię tego patrona. Bądźmy dumni z patrona naszej ulicy! Dziękuję Sebastianowi Boćkowskiemu, Adamowi Littwinowi oraz Kamilowi Masaczowi za rozniesieni publikacji.

Relacja fotograiczna w galerii.

Patroni naszych ulic 6 Patroni naszych ulic 11

autor: p. A. Siepetowska

 
Maraton Pisania Listów Amnesty International
poniedziałek, 07 grudnia 2015 22:33

maraton-pisania-listow-amnesty

Po raz pierwszy w naszej szkole odbywa się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Pomysł powstał wśród warszawskich aktywistów i aktywistek Amnesty International w 2001 roku, obecnie jest to największa akcja ogólnoświatowa na rzecz praw człowieka. Pisząc listy podczas Maratonu, pomagamy Bohaterom i Bohaterkom razem z ludźmi z całego świata. W tym roku, w naszej szkolnej bibliotece, będziemy pisać w sprawie dwójki Bohaterów.

Od 2009 roku, czyli od pierwszego nalotu policji na jego biura, był zastraszany, aresztowany i więziony. Władze skonfiskowały i zakazały jego książek. Zagroziły zamknięciem jego drukarni. Zunar nie jest jedyny. W pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku ponad czterdziestu dziennikarzy, naukowców, działaczy politycznych i prawników zostało przesłuchanych, aresztowanych lub oskarżonych na podstawie ustawy o działalności wywrotowej. Przestrzeń dla sprzeciwu i debaty w Malezji szybko zanika.


Wezwij Premiera Malezji do odstąpienie od motywowanych politycznie zarzutów wobec Zunara, który w sposób pokojowy korzystał ze swojej wolności wypowiedzi.

Twój list może zmienić czyjeś życie!

Serdecznie dziękuję koordynatorom szkolnej akcji pisania listów: Ksaweremu Czecholińskiemu, Agacie Piątek oraz Mateuszowi Zaborowskiemu uczniom klasy I a LO. Akcję wspierał także Nikodem Lesnow.

Maraton Pisania Listów Amnesty International 1 Maraton Pisania Listów Amnesty International 2

Maraton Pisania Listów Amnesty International 3 Maraton Pisania Listów Amnesty International 4

Maraton Pisania Listów Amnesty International 5 Maraton Pisania Listów Amnesty International 6

autor: p. A. Siepetowska

 
Lekcje muzealne
sobota, 21 listopada 2015 16:27

19 listopada 2015 r. uczniowie klasy II AT uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania młodzieży historią, geografią i kulturą Kaszub oraz całego Pomorza Gdańskiego.
Lekcje poprowadził Roman Drzeżdżon – kaszubski pisarz, poeta, publicysta i Członek Rady Języka Kaszubskiego.

Lekcje muzealne 1 Lekcje muzealne 2


 

Autor: p. E. Czajkowska

 
Lekcja historii w Muzeum Łączności w Redzie
sobota, 21 listopada 2015 16:02

17 i 18 listopada młodzież z klas mundurowych miała możliwość odwiedzenia niezwykłego miejsca jakim jest Muzeum Łączności w Redzie, które powstało wiele lat temu z inicjatywy pana Marcina Talaśki, pasjonata militariów. Zgromadzone tam różne przedmioty kolecjonerskie związane z wojskowością wzbudziły ogromne zainteresowanie naszych uczniów. Pan Talaśka fantastycznie wcielił się w rolę przewodnika opowiadając nie tylko historię czołgów, ciężarówek, quadów czy tez militarnego fiata 126p ("dawcy" części), ale także pozwalał zwiedzającym "zwiedzać historię przez dotyk". Każdy mógł wcielić się w rolę Janka Kosa z czterech pancernych wsiadając do czołgu, na pakę czy za kierownicę ciężarówki.

Relacja fotograficzna w galerii.

Muzeum Łączności w Redzie 17  Muzeum Łączności w Redzie 22

Autor:.p. A.Siepetowska

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z search engine optimization 4

logoaefslogo ea

Copyright plaza hotel new york © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. student loan calculator Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×